bugün

entry'ler (871)

gecenin şarkısı

mabel matiz - bir hadise var.

sözlük yazarlarının itirafları

uzun uzun gecelerin, bitmek tükenmek bilmeyen iş stresinin, görüsemiyoruz diye hatir koyduklarindan görüsmek zorunda kalinan akrabalarin, ayni ortamda mecburen bulunmak zorunda oldugum sevimsiz fesatlarin, gelen aci haberlerin, biten yazın, bitmeyen acıların, giden insanlarin, icimden uğurlayamadıklarimin ve kabul edilmis yalnızlığın ardindan sonunda yazabilecek bir kaç kelime bulabildim.

özlemek fiilini iliklerine islemis biri olarak soyleyebilirim ki; yazmak isteyipte yazamamak caysız, müziksiz, güneşsiz kalmak gibi. katlanmak derimi catlatıyor. tarifi olmayan duygular yasamanin yada kelime dağarcığımın ilk okul seviyesinde olmasından kaynaklaniyor.
çok istedim sırtımdaki kamburun, kasıklarimdaki acının, beynimdeki karincalanmanin, uykudayken ölmek istememin sebebinin ne olduģunu bildiğimi ve bütün bu acinin yaninda genzimdeki tuzunu, göğsüme damlayan terini, tenimdeki kokuyu, aynadaki görüntümüzü sevdiğim için kabullendiğimi yazmayı. hersey bu kadar yoğunken olmuyor.
ceylan ertem - son bakış!

hayattan farkli beklentileri olan insanlarin bir araya gelmesiyle oluşan bu çıkmaz hep benim finalimle sonuçlaniyor.. tek kisilik dev hayatim!

ansızın gelişlerini, hic bir sey konusmadan saatlerce muzik dinledikten hic bir sey demeden gidisini, kapima astığı dvd den derdini anlatmasini sevdigim adamdi.

itiraf ediyorum ki ;

butun iliskilerim ciddiyet meraklisi kisiler yuzunden bitti!

itiraf ediyorum ki;

sınırlandırılmaktan, sınıflandirilmaktan nefret ediyorum.

yaşasın tam bağımsız kadınlık!
yaşasın tam bağımsız hayatlar!

gecenin şarkısı

ceylan ertem - son bakış.

bizim ebemizi siken iste hep o anilar, hep o şarkilar, hep o gunduzu tuketip geceyi harcayamayan zaman! .

bomba elinde patlayan 14 yaşındaki terörist

götünde patlasaydi keske diye düsündürmüstür.

tek başına gidilen tatil, tatil değildir kaçmaktir benim nezdimde. çıkilan yolda yolcu olmuyorsunuz bu yuzden bir kaçaksiniz. bir kaçak olarak gittiginiz yerde keyif degil keder bekler bu yuzden..
bir anlami varmi onuda bilmiyorum aslinda, belki beynim benimle gelmiyor olsaydi keyften kalkardi kadeh. simdi oylemi sanki icimi bilir gibi damla damla yağdi icimde koca bir deniz gibi birikmiş hislerime yagmur. gözümden akamayanlar sahili islatip insanlari kaçırdı, kalbim ağustosta da beni yalniz birakti. .
simdi, kulağimda cihan okan " yinemi çiçek " , yanimda beni benimle yüzlestirecek bir 35lik, asla bitmemesini istedigim %9 şarjim, simsiyah geceye, çarşaf gibi denize karşı, kumlu bir şezlongta oturmuş sövsem mi, sevsem mi, ağlasam mi, gülsem mi yoksa sik anasini bee deyip gecsem bilemedigim kararsizliklar icinde uzaniyorum..

itirafımdır;

acidan beslenen kadinlardanim, kadinim. acımayinca canim yeterince gercek sevgi yeterince gercek degilmis gibi hissediyorum!

itirafimdir;

kadehimi sikip attigim 13 yilima kaldiriyorum!

40 bin tl ye alinacak araclar

13 model astra.
pisman olmadim.

esenler otogarı

adim başina 3 kürt, iki suriyeli düşüyor. en boktan otogarimsiml.

bavulumu hazirladim, rota deniz!

itirafımdır;

yalnız gitmeninde anasini sikim.

beş kardeş

gider ayak eteğinde ki taşlari döken dizidir.

orhan candır.

itirafımdır;

engelli kelimesi fiziksel anlam içermez! engellilik tamamen beyinseldir. götün beyninden daha büyük diye beynini kullanima kapatip iki gorevide götüyle yapanlar içìn kullanilan kelimedir

yazarların şu an dinlediği şarkılar

http://www.youtube.com/watch?v=9Pes54J8PVw

geceye,

yazarlar morali bozulunca ne yapar

boyama, muzik, yemek yapma.

cersei lannister

buruşuk kahpe.

sözlükçülerin şu an ihtiyacı olan şey

yazmak icin gerekli olan son damla.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

anathema / angelica.

sözlük yazarlarının ruh halleri

ruh hali;

anathema / angelica.

evlenmeyi düşünmeyen kişi

bavulu her daim elinde olan kişidir. fatihi olduğu hayatının başkası tarafından fethedilmesinden hoşlanmaz.

erkeğin cebindekiler

16 ile 19 yas arasi kullanabilmek umuduyla prezervatif.

erkeğin cebindekiler

yaş 50+ için bir kaç adet kürdan.