bugün

içten söyleyen kimsenin halinin perişan olduğu zavallı bir cümledir...
- seni çok özledim .
+ peki .
söyleyenin dürüstlüğüne güvenilirse eğer, duyulabilecek en güzel cümlelerdendir...
söyleyen kişiye verilen degere göre,
+seni özledim
-aa öyle mi (bkz: bende seni özledim) de denebilir.. yahut

+seni özledim!
-ühüüüüühühüüüü.. konusamama,kalma, takılma, kekeleme de yasatabılır ınsana

yanı
soyleyen kişinin söylenen kişiye göre önemıne baglı bır cumledır..
yalnızca bir kişiye gerçekten söylenmesi gereken söz.
(bkz: komando)
çok söylenildiğinde önce söylemekten sonra da özlemekten bıktıran cümle.bıktıkça da özlemin etkisini arttırdığı cümle.
-özledim seni,hemde cok...
seklinde devrilerek hem derinlestirilebilen,hemde şiirsel bir anlam kazandırılabilen,hasret sözcügü.
(bkz: kilometrelerce uzaktaki birini sevmek)
özlenen kişiye karşı olan özlemin tavan yaptığı durumdur.
(bkz: i miss you)
-seni çok özledim.
+ne kadar?
-ellerimi arkadan birleştirdim.
+o kadar mı?
-bin elim olsa hepsini birleştirirdim.
+iyi bari *
ilan-ı aşk etmeden önce söylenebilecek geçiş cümlelerinden biri.
Yönetmenliğini; Dilek Gökçin'in, Senaryo Yazarılığını; Süheyla Acar Kalyoncu, Nihat Durak, Emre Özdür ve Can Sinan'ın yaptığı, yapımcılığını; Serdar Temizkan'ın üstlendiği, emre kınay, zuhal olcay gibi usta oyuncuları bünyesinde barındıran ve fakat her kaliteli televizyon yapımı gibi reyting uğruna yayından kaldırılan, 2005 yapımı, tv dizisi.
"ben de seni" diye karşılık alındığında tadına doyum olmayan, söyleyen kişiye göre değişen güzel cümlecik.
duyulması güzel olan cümledir özellikle de duymak istediğiniz kişiden geliyorsa.
seni çok özledim; gece olduğunda gündüzü bekler gibi, yazın sıcaktan kavrulduğumda bir damla soğuk suyu içer gibi, aylarca görmediğim denize kavuşunca dalgalara kendimi atmayı ister gibi, günlerce kimseyle tek bir kelime konuşmamışken iyi bir dostu beklemek gibi, soğuk zor geçen bir kışın ardından açan ilk papatyayı gördüğüm an gibi...
kapatıyorum telefonlarımı, ulaşması gereken kişiler olduğu halde... sallamıyorum artık her şeyi, akışına bıraktım galiba... gerçeği akmıyor ama...
artık, her şeyi de bilmiyorum biliyor musun? susuyorum... her bok için söyleyebileceğim o kadar kelime varken susuyorum çoğu zaman... içimden gelmiyor konuşmak...
eskiden de böyle miydim? değildim...
sanırım bu sefer ben seni özlemedim... seni çok özledim...
uzaklık anlatır.
söylediğinizde söylenenin kıymeti bilmeyebileceği, anlamayabileceği söz. kişi sizde kendi kıymetini bilmiyorsa ya söylemeyin, ya da beklentiye girmeyin.
tabii kişi yalandan mimliyse, her söylediğine de inanılmaması ama içten olması için dua edilmesi gibi versiyonları da mevcut. *
ne kadar söylesen boş cümledir. gideni getirmemektedir.
(bkz: seni şimdiden özledim)
(bkz: nilüfer)
-seni çok özledim.
+sieee daha 5 dk önce birlikteydik.
-ay pardon tahsincim sana mı attım o msjı ben?..
+evet kime atıyodun lan o msjı sen?
-şeyy ıı bacıma
+hönk geber ayten senin bacın yok vay şıllıkkk!!!
gecenin kör bir vaktinde, yıllardır irili ufaklı kazıklarını yediğin ve uzun bir süredir de görüşmek istemediğin bir dosttan(!) gelen mesajsa eğer; hala aptal yerine konuyor olmanın verdiği kini körükler.
telefon konuşmasında soylenirse insanı etkiler
gece aniden bir mjs ile gelmişse yıpratır
fakat yan yana iken el ele iken söylenirse aciz bırakan cümle.