bugün

bunların amacı bulundukları semtin abilerinin fetvalarını gerçekleştirmektir. fatih abisi, beylerbeyi abisi, şirinyer abisi falan
abileri faiz haramdır der ismi lazım değil bankasından alınacak kredilerde faiz uygulamasının olmadığını zikreder bir akşam sohbetinde. ertesi gün seni zaman gazetesine abone yapalim mi diyen nurcu arada falanca bankanın kredilerinden dem vurur.
- kardeş faiz haramdır
+ e yani
- falanca bankadan kredi alacam ben
+ nasıl
- misal araba alacaksın bu adamlar arabayı kendileri alıp sana veriyorlar
+ nerden alıyorlar
- yahu alıyorlar işte nereden aldıklarının ne önemi var
+ neyse napıyolarmış sonra
- arabayı sana veriyorlar sen kazandıkça ödüyorsun
+ faiz ?
- faiz yok
+ salak mı bu adamlar
- neüzübillah ne alakası var yahu
+ babasının oğlumuyuz niye bize araba alıyorlar
- yahu kardeş aracı oluyorlar işte
+ iyi de faiz yok diyosun
- yok
+ nasıl olur hacı böyle bişi
- vallahi bilmiyorum çok sağlam kaynaklardan öğrendim bende *
+ hastir ulan olur mu öyle şey kızılay mı banka mı ?
- valla bak
+ yaw hacı o işin oluru belli ne yani sormadın mı sen ?
- yok sormadım soram
+ sorma gazetene bak sen yazmışlardır bi köşesine

(#1082973)

edit: evet evet cidden kötü
zaman gazetesinin yanında bunların bide sızıntı dergisini abone yapmaya çalışan tipleri vardır. beyinleri öyle yıkanmıştır ki, sızıntı ve zaman gazetesine abone bulmanın mübarek olduğunu ve sevap kazandıracağını düşünürler. parklara bahçelere her banka gazete bırakırlar. maşa olduklarının farkında bile değildirler.
yüzde doksan dokuz üniversite öğrencisi olan nurcudur.Gazeteye abone bulmayı hizmet kategorisinde görürler bunlar.Hizmet ayağı altında kullanıldıklarını ancak askerden geldikten sonra anlarlar.
(bkz: BEDEM BIYIKLI YARiM)
BADEM BIYIKLI NURCU DEYECEKTiM SERi EKSi OY VEREN NURCUDAN KORKTUM
siktir edililesi insandır , bazı kişiler zengin olacak diye insanları kandıran insandır.
kendini allah yolunda feda etmeye hazır insan evladıdır. kimselerin boğazına çokupte zorla dergi satmazlar. *
sabahlara kadar orada burada zirzopluk yapanlara ve tanımadan araştırmadan eleştiren batı özentilerinin akıllarınca eleştirdiği islam gönüllüleri.
+seni zaman'a abone yapalım mı?
-yok biz zaten cumhuriyet gazetesi'ne aboneyiz.
bunlardan bazıları da bu işi allah yolunda feda etmekle bir tutar..

yahu allah yolu ile zaman gazetesinin arasında ki bağlantı nedir?
islam ile alakası olmayan davranıştır.beyinleri yıkandığı için zavallı kategorisinde gördüğüm insanlar topluluğudur.gazeteden para kazanıyor olsalar anlıycam, sabah akşam uğraş abone bul,sana ne yararı varki??biriside çıkıp söylese..
bunların üst kademedekileri oğullarını yurtdışında okutup gemi alırken bu zavallılar açlıktan ölüyor,iyide oluyor aslında.madem otsun,seni ezmek müstehak..*
not:eksi oy vermek isteyen hiç çekinmesin,verebiliyorsa 5-10 tane versin..
akabinde kufur yiyecek nurcudur.
görüldüğü kadarıyla kendilerine islam gönüllüleri diyerek, yaptıkları işe kutsal bir hava verme uğraşında olan insandır. kendisi büyük bir projede kullanılmak istenen fakat daha maşa kıvamına bile gelmemiştir zaten bu yüzden yayınlara abone toplamaya çalışmaktadır. burda kendisini kanıtlarsa yavaş yavaş yükselir. bir sıkıntısı olduğunda bir yerden çaresi bulunur çünkü büyük çakalların maddi yönden bir sıkıntısı yoktur. işi ve kariyeri yandaş şirketlerde şuralarda buralarda kişiye verilir. kişi derinden hissettiği minnet duygusu ile organizasyona daha sıkı bağlanır. kişi oluşumun içinden bir eş bulur. gerekli ritüellerden sonra evlenir, çocukları olur. çocuklar aynı çizgide yetiştirilir, sessiiiiiiz ve derinden gelir yeni nesil. büyük çakalların yavruları tarafından kendisi gibi binlercesine dayatılmış olan yaşam biçimini itiraz etmeden yaşarlar. tek savunmaları, kendilerine fısıldanmış -çoğu islam dini ile uzaktan yakından alakası olmayan- dini vecibelere uygun bir yaşam sürmüş olmalarıdır. bu rüyadan uyanıp nasıl bir boka battığını, insanlığını ve özgür aklını kaç kuruşa nasıl sattığını anlayanlar da yok değildir. din hakkında konuşabilecek yeterlilikte görmüyorum kendimi; fakat, dini kullanarak çıkar sağlayacak pozisyonda olmayan din alimlerinden dinlediğim kadarıyla, islam dini bu değildir, olamaz! ne bu kardeşim arkadaşını getir 20 ytl bonusu al kampanyası mı bu?

(bkz: zaman kaybı)
(bkz: bedava dağıtılan gazeteye abone olmak)
tirajı tanrı katından menkul abd destekli günlük yeşil kuşak mecmuasının hayata dahil olmak üzere olduğu o en ince an.
zaman gazetesi ve sızıntı dergisine abone olup para vererek günahlarımızdan kurtulacağımızı, fakire sadaka vererek kazanacağımız sevabın kat kat fazlasını gazeteye ve dergiye abone olarak kazanabileceğimizi söyleyen, genelde üniversitede okuyan nur cemaatine bağlı öğrencilerdir.

bu aralar gazetenin trajı düşmüş o yüzden abone aramaktadırlar.

edit: yazımı bir daha okudum ama eksilenecek bir şey bulamadım. bana bulunduğum ortamdaki nurcu arkadaşlarım ne söylüyorsa onu yazdım. yarın gidip sizin adınıza eksiliycem onları.
+löy bah hele seni sızıntıya abone yapak!
-yok lazım değil.
+yov çoh güzel dergi ama.
-yok ben neyşınıl coğrapik okuyom.
+la oğlum aha bak bundada çoh güzel hayvanlar var yov! *
-lan sittir git!
(bkz: seni zaman gazetesine abone yapalım mı diyen burcu)
konuyla alakalı olarak: (bkz: #2511822)
bugün gazetemizin doğumgünü sizi de üye yapalım mı istermisiniz sorularına siktir çekilesi insanlardır.
telefon gelir:

+XXX ile mi görüşüyorum?
-evet
+zaman gazetesinden arıyorum da, falanca sizi de söyledi abone olacaksınız diye.
-eee
+ adresinizi alabilir miyiz? gazete gelecek adresi?
-ok............(adres verilir)
+saolun teşekkür ederiz.

---------

ertesi gün falanca ile konuşulur:

+gazeten geldi mi?
-evet abi..
+ ya bu devirde çok önemli. 5 umre sevabı varmış.
-hımm. doğrudur.. *
"fetçi mekanlarında, abilerintalebelerinin eline 10 - 20 - 50'lik olarak verdiği abonelik formlarının dolmasıyla oluşan bir abonelik profiline sahiptir. abonelik formları dolu olarak dönmezse, ilgili* talebenin dosyasına* uyarı işlenir; kendisinden dersane, etüd, kitap parası gibi paraların toplanabileceği ima edilir.
bu nedenle, müşteri bulamayan zavallı öğrencilerin, zamanla orayı burayı parasını cebinden vererek abone yaptıkları da görülür. bir aile evine farklı isimler altında 3-4 tane gelmesi de şaşılacak bir nokta yaratmaz."

(bakınız: sızıntı başlığı, ilk entari)
su altiligi okumak istedigim dangalaklardir;

cikmaz duman ates olmayan yerde,
kafirsem kafirim kafirligimi bilirim, sanane.
carpar cirpar yazarsin osuruktan gazete,
bedava da versen olmaz benden zaman a abone.
bu dediklerimi ilet o andaval durzuye,
en sonunda selam soyle o fettos yare, gul'e gule.. ***
karşısındakini zamana abone edince kendini cennetlik sanan cibil-i zürriyet.
aboneyim bende hizmetteydim deyince göz önünden kaybolup huzur veren şahsiyet.
+ abi gel seni zamana abone yapalım.
- zaman ne lan?
+ gazete abi, zaman gazetesi... çok kaliteli böyle objektif bi gazete, her yıl avrupadan bi ton ödül alıyo.
- yaa o değil de gel ben seni boxera abone yapayım.
+ boxer ne ki?
- dergi abi, boxer dergisi... çok kaliteli iskambil kağıtları fln veriyo, böyle kuşe kağıda fln basmışlar. gerçi avrupadan ödül fln almıyo ama kalbimizin bütün ödülleri onun.
(bkz: kalbi şeyinde atmak).

ne kadar çok abone o kadar çok gelir, ne kadar çok gelir o kadar çok cemaat üyesi, ne kadar çok cemaat üyesi o kadar abone mantığındaki bi döngünün parçası olmuş, yaptığı "hizmet" in neye, kime yaradığının farkında olmayan nur cemaati üyesidir. bunlar bi de abd nin ılımlı islamı yayma projesinin bi parçası olduğunu bilmeden abd ye gıcık olur, tepki gösterirler.
(bkz: seni eksi sozluk e uye yapalim mi diyen eksi modu) * *
"ne iyi kalplisin sen abi, tamam yap beni. çorba da ısmarlar mısın?" denilerek ricası kırılmaması gereken nurcudur.