bugün

orhan gencebay'in bir parçası:

bir meçhul aleme giderken dünya
belki bir gerçeğiz belki de rüya
seni buldum ya,
olsak da hem gerçek hem rüya

aşk mıdır bu bilemiyorum
sanki sensiz yaşamıyorum
sevdim ama diyemiyorum
sensiz olamıyorum

dünyaya yeniden gelmiş gibiyim
dünyamı aşkına vermiş biriyim
sevince bir başka oluyor insan
bir ömrü, bir anda tatmış gibiyim
ölsem de gam yemem diye devam eder türk filmlerimizde.
bazıarı bu adamı diğerleri gibi sanar, ama o farklıdır. ve bunun en iyi kanıtı da seni buldum ya'dır.

insanı kendinden geçiren, çocuklukta, kolaya karıştırılan vodka gibidir, su niyetine gider sarhoş eder.
facebookta eski bir arkadaşınızı bulduğunuz zaman söylenecek olan sözdür.
neşe karaböcek adlı ilahtan da dinlenilmesi gerekilen bir parçadır.flemenko havasındadır.
seni buldum ya artık herşey bambaşka olacak derler..oysa ki yalandır, bu cümleye hayata giren her yeni kişi için sarfedilir. inanmayın yoksa incinirsiniz...
http://video.uludagsozluk...tapsiz-cahil-kadin-74526/
Başımda serin kavak yelleri eserken, bir ahu gözlü kıza meftun olarak caddesinin kenar uçlarında ciğer bekleyen kedi gibi dolanırken walkman'imden gür bir seda ile yükselen orhan gencebay şarkısı(idi).

Aşk mıdır bu bilemiyorum, sanki sensiz hiç yaşamıyorum derken belediyenin açtığı çukura düştü hayallerim. Kızın adını hala bilmem lakin. Yalnız aradan yıllar geçtikten sonra aa o çocuk bakışına maruz kaldığımda içime az bir hüzün çöreklendiydi. işte şarkılar birer hatıra olarak hayata böyle nüfuz edermiş. Arada açıp dinlersem hep aynı caddede dolanırken belediye çukuruna düşmüş gibi hissederim kendimi. Sokak kedilerinin kaderi hep dikkatsiz şoförlerce ezilmek değil ya bazısı da çukura düşer. Yani nasıl da anılarımı satmaktan haz alıyorum bir bilseniz.
Reha erdem'in, online filmimiz şeklinde duyurduğu yeni eseri. ilginç bir afişi ve keyif veren bir kadrosu var. Merakla bekletiyor.
görsel