bugün

liselilerin çıkma teklif etmek için kullandıkları cümledir.
(bkz: senden hoslaniyorum ama seni sevmiyorum)
"eiiiğ,bin sinden höşlenirem." diyen bir yiğit özgür karakterini akla getirince,insanı yaran cümle.
şöyle ciddi ciddi düşünüldüğünde hakikaten çok saçma gelen bir teklif cümlesi. işte yine saçma oldu. bu bir teklif değil ki sen bunu karşındakine söyleyip cevap bekliyosun. bu lafla hatun kişisinin karşısına dikildiğinde er kişinin duyma ihtimali olan yüzlerce ayar cümlesi çıkarılabilir. yazık olur.
klişe de olsa ilk görüşte hissedilenlerin aktarımı için uygun .
aynada söylenmsi halinde narsizmin zirvesne ulaşılmış demektir.
An itibariyle uzunca bir süredir konusmadigim ortaokul arkadaşımın laf beni Facebook tam ekleyip laf arasında attığı mesajdır.
Ulan bana daha bir kız bile demedi bunu
izdirabini sikeyim dunya.
Senden hoşlanıyorum ama ben seni eve karı/koca diye almam.

itici cümle.
çok basit olmasına lakin asla kolay söylenemeyecek sözlerden biridir, birçok "senden hoşlanıyorum" un hikayesi vardır.
Karşılıklı söylendiğinde mükemmel olan cümle. Şimdi hiç bana "sen elmayı seviyorsun diye elma da seni sevmek zorunda mı?" muhabbeti yapmayın, o karşılıksız ızdırabı herkes iyi bilir.
Kolay kolay karşı tarafa söylenilemeyen söz öbeği. Bende hoşlanıyorum ama yüz vermiyo napıyım. Söylemiyorum bende.
Erkek söyleyince, hoş ve romantik, kadın dile getirince, kevaşe denilen, dünyanın en hoş ve naif cümlesi.
Acı!