bugün

(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
büyük düşünüyorum ve bir gün seni oradan göndereceğim hissi uyandırmaktadır.
sen emperyalizmin sömürdüğü türkiye'sin büyük düşün.

(bkz: iyi uykular türkiye)
chp li bürokratların, "sen, israil cumhurbaşkanına sen diye hitap edemessin" diyebilen bir zihniyetin anlayamayacagı, çaplı bir zihniyet degişikliginin ilk dillendirilmesidir.
kömürden sonra daha büyük hediyeler * vermeye başladıklarının sinyalini yapıyor olsalar gerek. (bkz: su şebekesi olmayan köye çamaşır makinesi vermek)
akp nin yeni uydurmadısı olan söz. evet efendim her şekilde bağlı olduğumuz israil'in cumhurbaşkanına one minute dedikten sonra ortaya çıkmıştır. ülkenin geleceğini abd nin büyük orta doğu projesine bağlayan tayyip efendi ve kullarının kendilerini avutmak için bu söze sarıldıkları ortada. nasıl bir büyük düşüncedir sen üretim yapmıyorsun kendi kaynaklarını yabancılara babalar gibi satıyorsun insanlar işsizlikten , aşsızlıktan akıl sağlığını kaybediyor. sen onlara oy almak için dalga geçer gibi kömür yolluyorsun büyük düşünmek dilenci olmak mı yoksa bir şeyler üretip geleceğe yatırım yapmak mı.
akp'nin yerel seçim sloganı. her yerleşim birimi için "sen ...sın büyük düşün" sloganını her yerde görebiliyoruz.

türkiye çapında belki işe yarayabilecek slogan.

ancak eskişehir'de bu pek işe yaramıyor gibi, "sen eskişehir'sin büyük düşün" yazısını görenler, "evet büyük düşünücez yılmaz büyükerşen e verecez" diyorlar.
şair, rakiplerini kastederek halka "bunlardan bi bok olmaz, sen türkiye'sin büyük düşün, aklını kullan!" demiştir.
komik ötesi sloganımsı. tuhaf. türkiye'nin düşünebilen kısmına hitap etmiyorsun ki zaten. düşünmeyi geçmiş adam, büyük düşün diyor. bak bak. onlar düşünebilse zaten sen olmazdın gibime geliyor ya neyse.
biz hep büyük düşünüyoruz da, kutumuzdan hep küçük çıkıyor şeklinde cevaplanabilecek slogan.
büyük düşündüğümüzde kendi kendisini çökerticek slogan (becerebilirsek düşünmeyi)...
29 mart ta bir sürpriz yapıp artık büyük düşünecek aziz halkımızın durumu. büyük düşündük ve sana ayar verdik diyecek 30 mart sabahı inşallah.
(bkz: think big)*
"düşün ki içeri atalım" şeklinde alt mesaj içerdiğinden işkillenilen sloganımsı hede.
''düşün düşün çoktur işin'' şeklinde cevap verilebilecek slogan*. yoksa düşünmekten adamın a.q. bu memlekette.
(bkz: lafla peynir gemisi yürümez)
(bkz: akp nin nabucco basarisi)okunursa ne kadar buyuk dusundugu anlasilabilir... lan bir okuyun oyle cevap verin...
sonuna "lan" ibaresi eklense daha inandirici olan slogan.
(bkz: sen domalan sin buyuk dusun)
edecek söz bulamadım. penguene havale ettim.
http://www.etikhaber.com/content/view/73414/27/
akp'nin kendi kendini yakmak istediğinin göstergesidir. ulan türkiye büyük düşünürse bilmiyor mu ki elinde olan elinden gidecek seni yerlerde süründürecek. "büyük düşünen insan küçük insanların gölgesinde rahat edemez." bu böyle biline. velhasılı kelam hayali değilde yapabildiği ölçüde büyük düşünmek gerek sonuçta biz güneşin battığı değil güneşin tam tepesinde olduğu bir ülke istiyoruz. ki o zaman küçük insanlar gider büyük insanlar da işine devam eder.
bir kuyumcu, gömlekçi arkadaş yok ki büyük düşünsem.
ver coşkuyu bir şey sansınlardır bir nevi.
keşke siz iktidar olarak büyük düşünebilseniz dememe sebep olmuş slogandır.
penguen'in bu lafa ithafen verdigi cevap kapak niteliginde olmustur.

http://www.penguen.com/co...apak/penguen_kapak339.jpg