bugün

nereden nereye geldiğinin anlaşılması için bilinmesi gereken kendisinin bir zamanlar tüpçülük yaptığıdır.
siyasete girmesi ve yükselmesinde el veren tek kişi izmit te cok sayılan kayınpederidir. tüpleride zaten kayınpederinin sahibi olduğu özel seymen lisesi kantinine ve yemekhanesine satıyordu.
hey gidi günler...
hakkında çıkan yolsuzluk davaları sebebiyle milletvekili dokunulmazlığı olduğu için yargılanamamasından dolayı yeni donemde hakkında çikan yolsuzluklar için yargılanmak için hiçbir partiden aday olmayarak tam bir sosyal demokrat davranışı gosteren kişi. darısı diğerlerine.
izmit'i izmit yapan adam gibi adam.
(bkz: baba sefa sirmen)
19 temmuz akşamı gölcük değirmendere sahilindeki chp söyleşisinde güzel bir konuşma yapmış hakkındaki suçlamalar ve mecliste yaşananlar hakkında bizleri bilgilendirmiş ilk fırsatta aklanacak kişi.
2009 yerel seçimlerinde kocaeli büyükşehir belediye başkanı adayı olacağı kesinleşmiş, kocaeli'lerin son derece saygı duyduğu eski başkan.

düttürü : haberin devamında akplilerin kendisine çamur atmaya çalıştıkları yazıyor. hiç şaşırmadım.

http://haber.gazetevatan....02437_1&Newsid=202437
gökten kömür yağmadıkça ve seçim sandıkları çöpten çıkmadıkça izmit'e tekrar belediye başkanı olacak insan. bence geçmiş belediye başkanlıklarında ki tek eksi yönü her geçen sene kirlenen körfez'e gereken önemi vermemiş olmasıdır.
izmit seka yı tekrar kuracağını söyleyen kişidir. *

"CHPnin Kocaeli Büyükşehir Başkan Adayı Sefa Sirmen, Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Kocaeli Şubesini ziyareti sırasında, göreve gelmeleri halinde, kapanan Sekanın yerinde modern teknolojiyi kullanarak kağıt üreten yeni bir fabrika kuracaklarını söyledi.

ÖNEMLi VAATLER

Sefa Sirmen, Sekanın eski Yönetim Kurulu üyesi, Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Saka ile birlikte, yeni ve modern kağıt fabrikası projesi üzerinde 5 aydan beri çalıştıklarını belirtti,Türkiyenin ve Kocaelinin kağıt ihtiyacını karşılayan, çevreye hiçbir sorun yaratmayan modern bir fabrika kurulabilir dedi. Sefa Sirmen ayrıca Yuvacık Barajını, izaydaşı değerlendireceklerini, Barajdan elektrik üretip, izaydaş depolama alanlarındaki biyogazı da değerlendirerek, bütün evlere bedava sıcak su verilebileceğini belirtti. Sirmen, enerji üretimi konusunda EMO ile işbirliği yapacaklarını da belirtti" *

buyrun buda linki;
http://www.ozgurkocaeli.c...aca%C4%9F%C4%B1z%E2%80%9D
her mahalleye bir kuran kursu vaad eden yüce kişilik!
dinimizin kurallarını, kitabını en iyi şekilde öğrenmek, herkesin hakkı. biz, bütün ailelerin gönül huzuru içinde çocuklarını gönderebileceği, çocukların en iyi şekilde din eğitimini alabileceği kurslar açacağız dedi. bu kurslarda dileyenlerin yabancı dil, ya da sanat eğitimi de alabileceğini belirten sirmen,biz, din istismarı yapanlardan değiliz. ama bunu yapanlardan daha fazla dine ve dindar insanlara saygı duyuyoruz;

şeklinde bir açıklama yapmış politikacı. sonra ben akp ile chp arasında ne fark var diyince laf yiyorum. ah ulan oy dedikleri meret sen nelere kadirsin.
kuran kursu mevzusundan sonra siyaseti iyi öğrendiğini anladığım ilimin başkan adayı.
kuran kursu açmaktaki yeni siyasi trend.
garip işlerin adamıdır.
seçimlerde 10 imam (!) gücünde oldugu söylenen, rivayetlere göre 1 saniye de 19 kuran kursu açabilen izmit belediye başkanı adayı.
izmitin efsane başkanı.
Kocaeli'yi de kendini de sürekli geliştirmiş eski belediye başkanıdır. Kimisi dürüst olduğunu iddia eder kimisi olmadığını.

Ancak bir gerçek var ki: oğlu hemen her gece en az 2500 TL civarı harcar ve ekonomik olduğunu iddia eder. Tabi oğlunun ufak bir teknesi bile yoktur o derece olamamıştır henüz ama olması muhtemeldir.
izmit'te adı bir bulvara verilen eski başkan.
deyim yerindeyse izmit'i adam etmis ve simdiki secimlerde kazanmasını canı gonulden istedigim izmit belediye baskan adayı.
önümüzdeki yerel seçimlerde * tüm kalbim ve oyumla destekleyeceğim ama seçim broşüründe projeler arasında disneyland'ın da yer alması nedeni ile dumura uğramama hatta ulan bunları akpartililer mi bastırıp baltalama olarak dağıtıyorlar diye düşündürten, eski büyükşehir belediye başkanımız.

(bkz: uyandığında yanında mickey mouse görmek)
yuvacık barajından temiz para kaldırmış eski kocaeli belediye başkanı. son seçimlerde tekrar adaydır, kuran açılımını yapan "aydın" insandır. kendisinin bir başka özelliği de ; kocaelispor' u süper lige çıkarıp, sonra tüm takımı satıp paraları bir güzel iç edip, takımı tekrar ikinci lige düşürmek, sonra ıkına ıkına tekrar süper lige çıkan takımı satıp tekrar ikinci lige düşürmek... böyle böyle cebe bir güzel paraları indirmek.
bir de ibrahim karaosmanoğlu ile kıyaslamaya dahi gerek yoktur, çünkü kendisi aynı şeyin laciverti deyiminde ki laciverttir.
tipnot: takımı satmak kelimesinden kasıt futbolcuları takımdan başka bir takıma satmaktır. zaten fabrika futbolunda da futbolculara alınıp satılan bir mal gözüyle bakılmaz mı sevgili yazarcanlar?

edit: oohh eksiler yağmur gibim yağmakta. lakin bu entry nin altı hala boş durmakta. biz buna kısaca parmak tatmini diyoruz sevgili yazarcanlar.
insanların "çamur at izi kalsın" mantığıyla yazdığı yorumları görünce ürperiyor insan.

"yolsuzluk yaptı" dediler, yargılayın beni dedi, niyeyse iktidar partisinin bi yeri yemedi.
"barajda su yok" dediler, sefa sirmeni suçladılar, 1 hafta sonra "nasıl olduysa??" baraj su doldu.

kocaeliyi kocaeli yapan sefa sirmendir ve yeniden onunla bu şehir yükselişine devam edecektir.

kendisinin ismi bile akp yandaşlarına korku vermekte zaten. çünkü sefa sirmen parti adayından da ötedir.
bu kadar sıcak ve samimi bir adamdır işte sirmen.
eski kocaeli büyükşehir belediye başkanı. belediye başkanlığından ayrılırken kocaeli'ye büyük bir armağan bırakmıştır: ''trilyonluk bir borç yükü '' o borçlardan mıdır, yaptığı büyüük (!) icraatlardan mıdır nedir bilinmez, an itibariyle adaylığını koyduğu büyükşehir belediye başkanlığını kaybetmiştir. acaba bir dahaki seçimlerde şansını tekrar istanbul büyükşehir belediye başkanlığı için dener mi? merak etmeden duramadım !

edit: gönül rahatlığıyla eksileyebilesiniz diye bugün hala yuvacık barajının borçlarının ödendiğini, 2014 e kadar da ödenecek olduğunu* söylemeyeyim bari !
seçimi kaybetmesini üzüldüğüm kocaeliye çok şey kazandımış saygıdeğer bir politikacı.
kocaeli'nin son umudu olan kişi. olmadı bu sefer, olamadı.
ancak vesilesiyle küf kokan kafaları görebilmek enteresan olmuştur.
"büyüüük" denilen icraatlarını yapamadığı, akp iktidarı döneminde; belediye kan ağlamıştır. sadece belediye mi? çok kaliteli oyunlara ev sahipliği yapan, şehir tiyatroları da keza. o bile! sanat ve sanatçılar! politikadan, en azından teoride ayrı durması gereken alan ve insanlar! ancak, saklamaya gerek dahi duyulmadan, her yerde kadrolaşmaya gidilmiş; öncelikle sanat yönetmeninin kafası koparılmıştır misalen. bunlar benim bizzat bildiklerim, örneği bu sebeple özellikle bu kurumdan veriyorum.

bir iddiayı ortaya koyuyorsanız, eleştirel olmaya/görünmeye çalışıyorsanız; altını doldurmayı da bilin. tıpkı takım tutar gibi, "partilerden x'i tutuyorum" dediğimde annemin arkadaşları çok gülmüşlerdi. çünkü:
-çocuktum,
-rol modelim olan annemi taklit ediyordum,
-"seçim"in zeka ve deneyim gerektirdiğinden bihaberdim.

ama insanlar aynı hoşgörüyü size, kazık kadar adam olduğunuzda göstermezler: altını dolduramadıysanız.

konu "siyaset" olunca; "yaani baaance ööle" sığlığından uzaklaşıp, kanıt gösterebilmek gerekir. sefa sirmen, yuvacık barajı'na ilişkin olarak suçlanmış, iftiraya ve hakaretlere uğramış; "hakkımda soruşturma açın o halde" sözüne atlayan yetkililer, soruşturma neticesinde babayı almışlardır.

sefa sirmen, aklanmıştır.

bu "aklanma"nın vurgusu çok farklıdır gençler!

hüseyin üzmez aklanması ile karıştırmayınız.
geçen seçimlerde istanbul belediye başkanlığına aday olup, kendisini parti gözetmeksizin seven ve sayan izmit halkını küstürdüğü için hezimete uğraşımış adaydır.