bugün

kesinlikle hayatımda gördüğüm en kötü reklamlardan biri. evet ben bütün reklamları izledim.
son yıllardaki en korkutucu reklam. seda sayan kameraya doğru yanaşıp melodik bir şekilde "pepsiiiiea, yaşatır seni" deyip kolayı dikiyo ya sözlük, gerçekten korkuyorum, yüzde mimik yok, gözler kapanmıyo, ağız hissiz hareket ediyo, psikolojim bozuluyo.
pepsi içmeme sebebi.
itici ötesi bir reklamdır. pepsi'nin yaptığı geri dönüşü olmayan bir hatadır, bağışlanamaz. * *

edit: ayrıca öyle bir reklamdır ki seda sayan gider kadına hal hatır sorar. kadın derhal "10.000 liram olsa bik bik.." diye ötmeye başlar. her nasılsın diyene böyle diyor sanki, mal. * *
pepsi ismini bile duymak istemiyorum. reklamların hayatımızda bu kadar önemi olduğunu gösteren itici, tüylerimi diken diken eden ve sinirden... neyse fazla söze gerek bırakmayan saçma sapan bir reklam. bir diğeri için vodofon reklamıdır.
o kalın sesiyle;

-pepsi yaşatır seni- diye kulakları tırmalayan, diğer oyuncu kişisine * bacım diyerek samimiyetsiz samimiyetiyle, pepsiden soğutan reklamdır.yakışmamıştır.
ülkecek ne hale düştüğümüzü yüzümüze vuran reklamdır.

sanki pepsi'nin türkiye işleri ile sorumlu müdürü düşünmüş, düşünmüş ve en sonunda türk halkına sadece ve sadece seda sayan ile hitap edebiliriz demiştir. artık nasıl bir beyine sahipse bu müdür. valla ben pepsi'nin ceosu olsam kovardım tüm türkiye ekibini. hayır, illa ki gündemde olan ve yerel motifler içeren bir reklam yapacanız, alın esra erol'la desti izdivaç ekibini, çıksın esra bacım, iki sallansın, bir dönsün, sonra açsın pepsi'yi yudumlasın, arkasından da iki ehtiyara pepsi versin. valla daha yaratıcı.

çok sinirliyim pepsi, çok. coca cola içesim geldi.

biz ki zamanında britney'lerin, enrique'lerin, beyonce'lerin yer aldığı reklam filmlerini izlemişiz pepsi'nin. biz ki beckham'ın güzel yüzünü görmüşüz pepsi şişelerinin üzerinde.

ama şimdi. sanki büyük bir komplo ile karşı karşıyayız ülkecek. yani nihat doğan'ın ben bu savaşta sakat sineği oynuyorum açıklaması geldi aklıma bu reklamı ilk izlediğimde. o derece rahatsız oldum.

kart horozdan civciv olmaz sevgili dostlar. seda sayan gitsin cosla veniş reklamlarında oynasın.
kötü bir reklamdır ama kadırga'da pepsi satışlarını patlatacaktır.
sol framede bile görünmesine tahammül edilemeyen reklam. * *
reklamın iyisi, kötüsü olmaz düşüncesi ile yola çıkılmış. çok büyük paralar harcayıp, çok konuşulacak ve ilgi çekecek bir reklam yapmaktansa, böyle daha düşük bütçeli ve bir o kadar iğrenç reklam yaparak yine aynı ilgiyi çekmek hedeflenmiş gibi gözüküyor. her türlü Allah tependen baksın peppsiiiiii.
zaten pepsi'yi sevemeyen bünyenin, daha çok nefret etmesine neden olmuş reklamdır.

nerden nereye diyor insan be;

http://www.youtube.com/watch?v=MjMgnaQYPr8&feature=related
kötü olmus. hic begenmedim. o sekil yani!*
gazlı içecek üreten bir firmanın tanıtım için neden gazı çoktan kaçmış bir kadını seçtiğini bir türlü anlayamadığım itici reklam.
on bin liramız olsa haaarika olurdu dimi oğlum kısmında çocuğun kafa sallayarak bir evet anne demesi var ki ana avrat küfrettirir adama ama sözlükte olmaz.
pepsi pazarlama başkan yardımcısı deniz aktürk erdem, "seda sayan'lı kampanya 1.8 milyon kişi katıldı" demiş.

Ayrıca, "Tüketiciye giden değer adına şu ana kadar ki en ses getiren kampanya oldu. Her gün bir kişiye 10 bin, on kişiye de 1000 TL ödül veriyoruz. Şifreyi gönderdiğiniz anda 10 kontör de hediye. Yaptığımız araştırmaya göre, Türk halkının en güvenilir bulduğu kişilerden birisi Seda Sayan. insanlarda şu anda güvensizlik ve gelecek kaygısı var. Biz de tüketicinin önüne güvendiği bir ismi çıkarttık" diyor.

yahu ya sen farkında değilsin ya da çok safsın deniz hanım. o kampanyaya katılan 1.8 milyon kişi seda sayan'ın güvenilirliği veya o estetik faciası yüzü için sms filan göndermiyor ki. millet para istiyor. ister seda sayan ister ismail yk'yı kullan. millet para peşinde sadece. git seda yerine haftaya reklamlarda bi rakun oynat, para ödülünü de 10 bin lira yerine 11 bin lira yap ödülü de. bak o zaman kampanyaya katılan sayısı düşüyor mu artıyor mu.

yazık ya. göz göre göre bi de haber yapıp insanları bazı şeylere inandırmaya çalışıyorlar. bu pazarlama başkan yardımcısı da kim bilir kaç lira götürüyor bu safsatalarla.

merak eden varsa da haberi:
http://www.milliyet.com.t...%20ilan%20etti&ver=47
Nil karaibrahimgilin bestelediği şarkının da içinde bulunduğu, bol şamatalı reklam.
seda sayanin o iğrenç arabesk sesiyle uyuz bir reklamdır görülmesi durumunda en yakın kanala zaplanması gerekmektedir.
herzaman ki gibi, seda sayan'nın o yapmacık tavırları reklama da yansımış. pepsiye yazık olmuş...
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
seda sayanıda sevmem, pespsiyide. anlayamadığım tüm gün dilimde pepssiii yaşatır seni sözleri. kendimden iğreniyorum.
yıllar önce reklamlarında spice girls kızlarını, ricky martin abimizi oynatan pepsi'nin hazin sonudur. Seda sayan'dan nefret etmek için yeni bir malzeme daha çıkmıştır.
Pepsi'ye gerçekten yazık olmuş, izleyince çüşşşş dedim... Gözünü sevdiğimin Coco Colası.
pepsi'den soğutan reklamdır. anam bacım yaşında hatun, ona kadar hatun mu kalmadı piyasada
sayesinde markaya olan tüm sempatimizin bozguna uğratıldığı reklamdır. vakti zamanında reklamlarında tarkan, aysun kayacı gibi zat-ı muhteremleri oynatmış bir markanın seda sayan gibi 'pepsi' bile diyememiş birini kullanmasını şiddetle iğrenç bulmaktayım. -peapsiiiy yaşaattır senii peapsiiy
insanı pepsi den soğutan reklam olmuştur.