bugün

(bkz: ahh bu benim)
(bkz: baslık acıp hatun dusurmek)
siroz' a bir adım daha yakın hatun kişidir.
(bkz: iyi içiyor ama)
senin sağlam içtiğini sandığın, ancak "senin sağlam içtiğini sandığın oranı o kulağına damlatır" denebilecek dişi kişisi. *
içtiği kadar sağlam kalamayıp bi dolmuş dolusu insanın hakkından gelecek kadar çeneye vurması sonrasında kusma meyili gösterip dışarı atılan bir örneğini gördüğüm hatun.
işte tek aşık olunacak hatun kişidir bu. çirkin olması farketmez, bu kızın kitabında az vodka yoktur zaten. muhabbeti de güzel olur, zaten direk kafa güzeldir. bu kızın yanında hep mutlu olursunuz. *
saçma sapan, durmak bilmeyen konuşmalar, herkese kendini dinletme ihtiyacı, kavga etmeler, kusmalar, durduk yere ağlamalar gibi sonuçlarla biter. içiosan adam gibi iç gızım şunu be ne dağıtıon kendini, alayıda 10 yaşındaki bir çocuk gibi olurlar içince uğraşır durursunuz.
Muhtemelen gençlik ortamının farkında olan bir ailenin kızıdır. içkinin nasıl içilmesi gerektiği adabını bilir gerekirse evinde anne babasıyla içer. dışarıda kendini kaybetmez. bu süreçte nasıl içileceğini öğrenir dışarda dil ısırtacak kadar kendinde ve adabında eğlencesindedir. *
kesinlikle tercih edilmez. en makbül olanı ikinci kadehin ilk saniyelerinde başım dönüyor, eve gitmek istiyorum diyen hatun kişisidir. eve götürüp yatağına yatırırsınız, iyi geceler bir tanem der, bir öpücük kondurup odadan çıkarsınız. ve sonra aynı gece salon da tv izlerken şu sorunsal takılır aklınıza; bir kadın fırsattan yararlanan erkeği mi ,yoksa fırsatı kaçıran erkeği mi daha kolay affeder? sonra kendinizi yer durursunuz. hatun da içerde sala sala uyur.
hatun kişi kusuyorsa sağlam içmiş olmaz kanımca. ama sen devrilirken o hala içiyorsa ve sana omuz verip senin sarfoşluğunu bile çekiyorsa o sağlam içen hatun kişidir ve hatta kendi de bi o kadar sağlam olabilir... gelgelelim mantıken 1 birayla sarfoş olan hatun kişi daha cazip olabilir, zira masrafsız olur,kandırması kolay olur, on numara olur...
muhabbeti güzel hatun kişisidir.