bugün

En güzelidir. Salak mı olalım yani.
Ne sagci ne de solcu olurum diyen türk insani en sonunda kendi katilinin sempatizani olan suructakilere aglarken bulmustur kendini. Beyin tutulmasinin ne demek oldugunu ne yazik ki bu güzel milletimde cok rahat gorebilmekteyizdir, evet.
Türk insanının anlamadığı görüş. Nötr yaşamaktan ziyade, umursamamaktır.

Adam maaşını yükseltmek için çabalamayan politikacıya destek verir.
Öbürü 1 mayıs ta olay çıkarır. Ertesi gün müdüre yalakalık yapar.

ikisi de bilmezki, zaten amına kodumun dünyası toplasan en fazla 50 sene. 30 senesi çileyle geçiyor. 10 senesi hastanede. Geriye kalanda tv reklam arası gibi.

Dünyayı sikim ki, bizi böyle düşünceli, alıngan, kafaya takan yapıda doğurdu... Yoksa ne güzel mutlu yaşardık...
Akpli olmaktır.
Türkçülüktür. Irkın kanın için savaşmaktır.
aslında iki görüş vardır( ideolilerin üst noktaları) anarşist ve faşist. biri ya anarşisttir ya da faşist. bunu konuşunca hemen anlıyorum ben. ha ayrım şuradan gelir, faşist dar kalıplıdır kendini sürekli bir sınırlandırma peşindedir. anarşistlerin kalıpları yoktur, kendilerini sınırlandırmaz. faşist belli bir otoritenin hemen yanında yer alır anarşist karşında yer alır. faşist köleleştirmek için öldürür anarşist özgürlük için öldürür.
ne sağcıyız ne solcuyuz türkçüyüz türkçü!
Siyasi görüş sahibi olmak için sağcı veya solcu olmak gerekmez.

hak ve Eşitlik Partisi olarak sağ-sol bölücülüğünü reddediyoruz.
ne sağcıyız ne solcuyuz;milli görüşçüyüz.
Sağcılık aslında Amerikanın devletinin oluşturduğu bir görüştür.

Rusya'nın orta doğuda ki hızla artmakta olan komünizm görüşünün önüne geçmek için atılmış bir adımdır , aynı nato gibidir.
(bkz: orta yolcu)
(bkz: oportünizm)

(bkz: a politik)
kendi ülkesinde sağ-sol kavramlarının hangi duruşa göre ayrıldığını anlayamamış kişidir. Benim diyen solcuların büyük kısmının milliyetçi, gelenekçi, elitist ve dahi toplumsal eşitsizliği destekleyen insanlardan oluştuğu bir ülkede normaldir.
sağcı veya solcu olmamak diye bir şey yoktur. insan tarafını belli etmelidir.
(bkz: ne sağcıyım ne solcu bakkalım ben bakkal)
bana dokunmayan yılan bin yaşasın, ben işime bakarım diyen şahsiyetler.
cebim dolsun, karnım doysun şeklinde bir düşüncedir ...
mühim olan, bir fikrin ne fahişesi ne de pezevengi olmamaktır.
(bkz: sağcı olursam popoma dokunabilirsiniz)

edit: bana ait bir söz.
eğitmenler adlı bir filme de söylenen cümleydi: otuzuna kadar solcu olmayanın kalbi otuzundan sonra da sağcı olmayanın aklı yoktur.
merkezi kendisi olan bireyin seçtiği yöndür.herhangi birinin,bir fikrin,bir düşüncenin sağında ya da solunda yer almak nasıl saygı durulması gereken bir tercih meselesi ise aynı saygıyı hakeden kendi olma durumu. (bkz: ne yana dönersen dön götün hep arkada kalır)
siyasetle uğraşmıyorum diyen ama gizli cahil olan kişilerdir.
(bkz: ot)
ne sağcı ne solcu olmak aslında araya girip arada kalmaktır.
sağ ve solun türkiyede amaçlarından, ilkelerinden ne kadar saptığını gören bir kişi bu yolu seçebilir.

illa belli bir siyasal görüşü desteklemek şeklinde bir sonuca bağlanmamalı insanın birikimi, hele fikirlerin kör cahil şekilde savunulduğu böyle bir ülkede. birikimli olan kişi her ideolojiye tarafsız,eğrisiyle doğrusuyla yaklaşandır.bu bakımdan bizde ideolog olduğunu iddia edenlerin içler acısı hali de ortaya çıkmaktadır.

ne zaman türkiye gerçek anlamda düşünce özgürlüğünün olduğu bir ülke olur,insanlar hür iradeleriyle korkmadan fikirlerini ifade edebilirler,işte ozaman sağcı ya da solcu olmamak,bir ideolojiye yakın durmamak kınanabilir hale gelecektir.