bugün

Şat:Sığ sularda ağır yükleri taşımak için kullanılan,altı düz bir çeşit tekne.
sat komandoları diye bir kavram da vardır ayrıca.
borsada portföydeki menkul kıymetin elden çıkarılması için verilen emir.
su altı taarruz.
bu komandoLarın boyLarı genellikle iki metrenin üstündedir.aynı anda beş kişiyLe dövüşebilirler.eğitimLeri çoğunLukLa psikoLojik ve bedensel dayanıkLıLığa dayanır.beyaz köpekbalığının insan versiyonudur.affetmez
scholastic aptitude test

amerikan universitelerine girmek icin gereken zimbirti.
amerika'da universitelerin girmek icin istedikleri testtir, iki tane turu vardir: sat 1 ve sat 2 diye. sat 1 verbal ve math kisimlarindan olusur. math kismi ortaokul ogrencisi ayarinda olup verbal kismi essek gibi zordur, bunyelere zarardir, 'ben ingilizce bilmiyor muyum yani ulean!' dedirtir. hele sat 2 verbal kismi nelere kadirdir, bakin hic girmiyorum. ama bu 2. verbal da kompozisyon da vardir.
sat 2 de konusuna gore testler vardir. genelde 3 konu alinmasi istenir sat 2 den. onu da kaliteli universiteler ister. birisi bu bahsettigim verbal'dir alinan. benim aldigim math 1 ve math 2 de secenekler arasindadir. bu math, ler gittikce zorlasip lise seviyesine cikar. lise matematik mufredatindan sorunu olmayan insanlar kolaylikla 800 cakabilir. (max. puandir 800, min ise 200'dur.) kimya fizik ispanyolca gibi farkli konulari da vardir testlerin...
kisisel tavsiye olarak surunmeyin robert kolejinde sinava girmek icin, baymayin o kadar parayi. pasa pasa gidip turkiye'de okuyun, oss'ye rahmet okuyun.
gebelik takviminde cok sık karsılasılan kısaltma.
son adet tarihi demektir.
beklenen dogum tarihi ve gebelik haftası icin bilinmesi oldukca onemlidir.
kıs. (bkz: satellite)
(bkz: satel)
2006 dan itibaren sat 1, sat reasoning test; sat 2 ise sat subject tests olarak isim değişikliğine uğramıştır.
amerikan çocuklarının baş belası üniversiteye girmek için gerekli olan sınav. burdaki öss gibi bişiy. çoktan seçmeli sorulara doğru cevap vermeye çalışıyorsun, yüksek puan yapanlar iyi üniversiteleri kapaklıyor işte.
(bkz: sozluk abaza team)
(bkz: su altı taarruz)
satış artırma tekniklerinin kısaltılması.
(bkz: PSAT)
Pre-SAT
lys ve ygsnin amerikan versiyonu.
(bkz: sat 1)
(bkz: sat 2)
matematik bölümü inanılmaz derecede kolay olan, amerikan üniversitelerine girmek istiyorsanız girmeniz gereken bir sınav. abd'nin öss'si işte. açılımı: scholastic aptitude test.
Su altı taarruz ifadesinin kısaltılmışıdır. TSK'nın özel eğitime tuttuğu askerlerdir. Su altında taarruz ve savunma konularında özel eğitim alırlar.
satmak fiilin astar almamış kökü, sat-
amerikanların "daha 4 ay var, ne çalışıcam yea." diye baktıkları sınav.
ingilizce'de sit* fiilinin geçmiş zamanı.
Açılımı "Su Altı Taarruz" dur. Ülkemiz bu alanda çok başarılı askerler yetistirmektedir ayrıca.
ing: satelline nin kısaltması.
uydu demektir.
insan azmanı komandoların timlerinin adı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar