bugün

istanbul'un ürkütücü gettolarindan birisi. ümraniye'nin komşusu.
içerisinde askeri lojmanlar ve alanlar bulunur.
genelde alevi ve kürtlerin yaşadığı yer.
bir getto olmasına rağmen ürkütücü olduğuna katılmadığım,
bazı iett otobüslerinde hala sarıgazi köyü diye geçen semt.
ilçe olabilecek büyüklüğe erişmiştir.
hatta içerenköyle birlikte ilçe yapılması düşünülmektedirr.
lakin halkı bunu istememektedir zira.
ilçe olması demek jandarma bölgesi olmaktan çıkıp polis güvenliği altına girmesi anlamına gelir.
bu da çoğunluğu alevi kürt nüfusundan oluşan bu yerleşim de pek istenilen bir durum değildir.
gelişmeye çalışan bir istanbul semtidir. büyük bir çoğunluğu doğu kökenli olan bölgedir.
son yıllarda gelişmekte olan bir semtdir... gazi mahallesi, mustafa kemalden sonra istanbulda sosyolist insanları barındıran bir semttir.. sarıgazi halkının çoğunlu doğu kökenli olmakla beraber, iç anadolu ve karadeniz kesimin insalrıda yaşamaktadır... son seçimlerde akp elde etiği bir semtte dönüşmüştür... akp zihniyeti ile çevre düzenlemesinden başka bi boq yapmamışlardır... düşünün gelişmekte olan sarıgazinin daha alt yapı sorunu çözmeden, görüntü yaratarak;

- " aa helal olsun adama çalışıyo... kaldırım filan yol iyi oldu" diyen zihniyetinde örneklerinin teşkil ettiğini kanıtlamıştır akp... son zamanlarda gelen oldumu bilmiyorum ama, sarıgazinin trafik sorunu dahada artı.. sancaktepe gb bir isim verdiler.. halka danışılmadan.. halk istemediği halde.. sokak isimleri değiştirldi ve abzurt isimnlerle adlandırılıyo... ve devlet dairelerinde bundan dolayı yaptırdığımız işlemlerin uzamasına neden olunuyor... otobüs faslına hiç gelmiyorum.. ilçe olduğu halde çalışma saatlerinde aynı rezalet devam etmekte... 18 sene önce geldiğimde camur yığınaydı ama insalar olsun, çevredeki yaşam olsun güseldi.. varoştu ama yaşanılabilecek bir yerdi... şimdi gelişen ve yozlaşan bir sarıgazi war... hoş artık sarıgazi tarafı mazide kaldı.. sancaktepe..
insanlarıyla istanbula yakışmayan varoş semti.nüfusunun büyük çoğunluğunu dhkpc pkk tkip gibi illegal örgüt sempatizanları oluşturur.istanbulda barınılacak en son yerlerden biridir.
2009'da ümraniye'den ayrılıp sancaktepe ilçesinin merkezi olan belde.
2009'da ümraniye'den ayrılıp sancaktepe ilçesinin merkezi olan belde. kartal'dan gitmek isterseniz 132s'ye binmeniz gerek.
ŞUANDA DUDULLU TARAFINDA MÜKEMMEL BiR GÖKKUŞAĞINA SAHiP YER.
Bundan 10 yıl öncesine kadar tarla, taş, toprak olan şu anda ise mükemmel gelişmiş, istanbul / sancaktepe ilçesine bağlı küçük ve şirin bir belde. son olarak demokrasi caddesi modernize edilerek mükemmel bir yapıya sahip olmuştur. olaylarıyla ünlüdür.
adının sancaktepe olarak değiştirilmesine karşı olanların "adıma dokunma adım sarıgazi" diye bir sloganı da vardır. çok değişti çook.
bazı belgelerde "s.gazi" yazdığımda başkaları tarafından akla getirilen ilk semt, oysa ben sultangazi'yi kastedmiştim.
nedense solcuların birbirleriyle kavga ettiği ilçemsi yer.
yaklaşık 6 yıl kadar * içerisinde bulunan askeri lojmanlarda yaşadığım yerdir. burada yazılanlara bakılacak olursa oturduğum yere her gün saldırı olması gerekirdi ama ben hiçbir saldırı veya taciz hatırlamıyorum. yani denildiği kadar kötü bir yer değildir kanımca şahsen bence. * *
Son yıllarda daha bir güzelleşen fakat halkında pek bir değişim gözlemleyemediğim ilçe. Ne kadar fiziksel açıdan güzel bir ilçe gibi gözükse de eski tadı kaçmıştır. Bilhassa akp'nin iktidar olduğunu düşünürsek bu değişimi çok rahat anlayabiliriz.
son 2 saattir bütün mahallelerinde elektiriğin kesik olduğu yerdir.
en kısa zamanda kalan bir kaç boş arsasını da kapatarak iyi kar elde edilebilecek bir yer. çok hızlı büyümektedir.
pkk-mlkp-dhkp/c gibi terör örgütlerinin konuşlandığı ve hücre evlerinin barındığı bir istanbul beldesi. sancaktepe ilçesi içerisinde yer almaktadır.

geceleri tehlikelidir.
bünyesinde yaklaşık 2 yıldır atıl bekleyen askeri lojmanlar, kentsel dönüşüm kapsamında patır patır patlatıldı. her bir lojman binası kurşuna dizilip devrilen asker misali yıkıldı gitti...

lojmanlar yıkıldı çocukluğum altında kaldı, ezildi, o heryeri kaplayan tozun toprağın içinde öylece yitti gitti...
Sancaktepe Belediyesi'ne baglI olan, buradan kredi ile ev almak isteyenlerin alacaklarI ev icin "ruhsat iptali" olup olmadIgInI mutlaka bastan arastIrmalarI tavsiye olunan yer.

Subjektif olarak hayatImIn õnemli bir kIsmInI bir kaavsagIna gömdügüm semt.
fiziksel açıdan çehresi değişmiş olsa bile içeriği aynı kalmış istanbul'un kırsal yerlerinden biri.
yürüyerek 10 dakkalık mesafemde bulunan semt.
bomboş bir semt.
istanbulun en nezih ve temiz semtidir kötü olaylar pek yaşanmaz. tabi kürt ve türk solunun polisle her gün girdiği çatışma dışında. onlarda iyidir her eylülde festival düzenlenir sonra geleneksel olarak polis festivalin sonunda havaya ateş ederek halkı dağıtır.