bugün

Malum son zamanlarda zamlanan sigara fiyatları insanı maddi ve manevi olarak çöküntüye uğratmıştır. Buna en güzel çözüm sarma sigara içmektir. Başta biraz boğazı yaksa da sonraları alışılan bu sigara cebe çok büyük katkıda bulunmaktadır. Günde bir paket sigara içen bir insan bir ayda sigaraya yüzotuzbeş lira para verir. Lakin sarma sigara içen insan bu olayı yaşamaz ve iki üç ayda içtiği sigaranın fiyatı taş çatlasa seksen liradır. Bu nedenle faydalı bir olaydır. *
(bkz: bulamayınca çay sarıp içmek)
benim aldığım tütünden dolayı mı bilmiyorum ama aşırı derecede öksürtüyor beni sarma sigara. işin ekonomi tarafına bakarsak gerçekten çok fark ediyor paket sigaraya göre. resmen param cebimde kalmaya başladı ama insanı korkutmuyor değil sarma sigara. ara ara normal sigara içince insan anlıyor aradaki farkı. sağlığa olumsuz etkisi daha fazla gibi.
günde 20 adet sigara içen adam 10 adet içmeye başlar. otlakçılar olmaz.
kullanmayan bir insan olarak arkadaşlarım içerken çok imrendiğim sigara çeşidi.içseydim sarıp sarıp içerdim yani.
alisilarak yapilmasi gereken eylemdir. sosyal baglariniza zarar verebilir. ictiginiz degil ama sardiginiz elleriniz, daha sonra hep ayni elle iciyorsaniz ictiginiz eliniz, disleriniz, yuzunuz kulaklariniz cigerleriniz sararabilir.
balgamla yaşamaya alışmaktır.
tütünün içine karanfil koyunca (bkz: djarıum black) gibi oluyor. hiç de fena değil hani, öneririm.
artan sigara fiyatlarının sonucu olarak yıllardır yapılan durumdur. En güzel yanı ise otlanma durumu biter, çünkü o otlanan * kişilikler sevmez tadını.
kişinin ciğerini sikertebilen aktivitedir. askerde iken yaklaşık 2 ay boyunca yaptığım sonrasında ise mis gibi (!) akciğerlerle yola devam etmişliğim vardır. imkanınız varsa bulaşmayın. içiyorsanız da az için.
golden virginia ise içtiğiniz tütün başka bir sigaradan keyif alamazsınız.
Keyiflidir.

iki paket golden virginia ve bir paket rocks karıştırılarak içimi güzel bir tütün elde edilebilir.

2 paket golden: 30TL
1 paket rocks: 10 TL

ortalama 200 dal sigara.

edit: diğer malzemelerin fiyatını ekleyelim.

arap kağıdı 50 adet 50 kuruş
filtre 100 adet 1 tl
deneme amaçlı çiçek pasajından adını unuttugum bi tütün almıştım çok hafif bir tadı vardı karizmazı güzel fiyatı uygun fakat bir zaman sonra sarmaya üşeniyor insan yahu.
ekonomik şartların ağırlığından kaynaklanan kendin pişir kendin ye modelidir.
faydaları sıralandığında neden yapılmadığı anlamadığım tüketim bişeysi
*vergi vermeyerek sömürüden kaçıyorsun
*sarmak keyif veriyor, bildiğin tüketeceğin malzemeyi kendin yapıyorsun gibi(kısmen)
*daha az içiyorsun
*daha az para ödüyorsun
*çok içmek istiyorsan bol, az içmek istiiyorsan az koyuyorsun, slim-uzun-kısa tüm imkanlar elinde.
*içine katmak istediğin başka birşey varsa da emrine amade
negzel
Ekonomik açıdan en mantıklı harekettir.
4.5 yıldır kullanıyorum yani para biriktiremedim ama aç gezmiyoruz en azından.
Ben fakirim demenin bin bir yolundan biridir.
fakir işidir.
ne zaman ki ekonomik olarak sıkıntıya düşerim o zaman alırım kendime 50 gram golden virginia.

evet güzel özellikler mevcut, sarması keyifli, gramajını kendin ayarlıyosun, ekonomik.
fakat tadı o kadar güzel değil birader. bir camel in verdiği tadı vermiyor, hızımı alamayıp çoğu kez arka arkaya iki tane yaktığımı biliyorum.

yani param varken gidip bunu almam özellikle.
tabakasıyla karizmatik insan yapar sizi.
üstünde bir de kendiniz sarıyosanız işsizsiniz demektir. bildiğin esrar gibi birşey normal sigara gibi olabilir mi asla, tabiki de hayır.
hazırdan bunalmak.
Ali atay'ın tercih ettiğidir. Serkan keskin de camel içmektedir.
"defalarca denememe rağmen bir türlü alışamadığım sigara çeşidi.
sürekli damağımda bi pas tadı, sürekli bi tatminsizlik...

lan acaba bende mi bi eksiklik var diyorum.
bu millet nasıl bu kadar övüyor, içiyor da acaba bi ben de mi sorun var?

tamam saf tütün daha az zararlı, daha ucuz falan ama gerçek hazır paket sigaranın yerini tutmuyor işte.
sanırım ben sigaramı kimyasalsız içemiyorum be sözlük.
3 yıl boyunca yaptım.