bugün

yahu bir şey soracağım,madem biz sapyoseksüel olduğumuzu anlayamayız,peki kim anlamışta böyle bir tanımlama getirmiş? Demek birileri anlıyor.
entelektüel bilgi birikimine sahip kişilere karşı cinsel çekim hisseden kişilere sapyoseksüel denir.

güzel veya zengin olmanız bir sapyoseksüelin size ilgi duyması için yeterli değildir.

aksine şayet entelektüel bir bilgi birikimine sahipseniz ve bu bilgi birikimi sadece kalıplaşmış şeylerden oluşmuyor, sürekli kendini güncelliyor ve geliştirebiliyorsa çirkin veya fakir olsanız dahi bir sapyoseksüel sizden hoşlanacaktır.
Sapyoseksüellik, zeki insanlara aşık olmak değil, zeki insanlarla sevişmeyi istemektir.
Saçma geldi ama herşeye saygım var .
zeki insan beni tahrik ediyor,sapına kadar sapyoyum.

niye eksilediniz beyniniz mi yok?
sanırım içinde bulundugum durum.
Zeki kadınlar cok dikkatimi çekiyorlar..
Kendimi böyle tanımlıyordum ama geriye dönüp baktığımda şekilciliğimin de ön planda olduğunu görüp tek etkenin zeka ve entelektüel seviye olmadığını farkettim. Ama hâlâ en büyük etken onlar.

Yok ya kesin sapyoseksüelim.
Bir erkeğe/kadına sen tipsizsin demenin farklı bir yolu olarak sığınılan özellik safsatasıdır.

Tamam zekaya hayranlık duyuyor olabilirsiniz bu güzel, ancak fiziksel (görünüm ya da cinsellik) olarak sizi tatmin etmeyen bir adamla salt zeka üzerinden duygusal bir birliktelik ya da haz verici ilişki yaşayamazsınız.

iyi o zaman süper zeka olsun ama üzerinde at sinekleri gezsin leş gibi koksun.

geçiniz efendim.

edit: bir de gözlem ekleyeyim, bu tip insanlar genelde yalnızdırlar ve yalnızlıklarına kılıf olarak da sapyoseksüelliği gösterirler. neymiş zeki hatun/adam vs kalmamış. He arkadaşım he, çirksin, görüyorum... seksi değilsin, çekici değilsin, uyumlu değilsin... anladın mı?

tekrardan, geçiniz efendim.
Bizim ülkemizdeki kadınlar tam olarak tanıma uymuyor.

Sapyoseksüel kadın Türkiye'de, yakışıklının az aptalını sever.
Feminizm kadınların seksi kutsallastirmak için uydurduğu yalanlardan bir tane.

Günümüzde kadınların sekse ulaşması erkeklerden çok çok kolay. istediği erkekle yatabiliyor işte burada bunu kutsallastirmak basit görmemek için ben zekaya aşık oluyorum erkekte zekaya önem veriyorum söylemleri ortaya çıktı.

Halbuki bilim bunun tam tersini söylüyor. Onu bırakın Arthur schopenhauer abimiz 1800 li yıllarda demiş;

eğer bir kadın bir erkeğin aklına vurulduğunu söylüyorsa, bu ya boş ve gülünç bir iddia ya da yozlaşmış bir mizacın mübalağasıdır. "

arthur schopenhauer / aşkın metafiziği.
Feminizm kavramını anlamayan ya da üstün körü, mahalle bilgisiyle değerlendiren ya da anlamak işlerine gelmeyen zihniyetlerin, sapyoseksüel kavramını anlamaları, kavramaları elbette ki beklenemez.

Sapyoseksüellik, Kişinin, akıl, mantık, kültür, donanım, yetenek gibi unsurlardan etkilenmesi, bu unsurların hem duygu hem cinsel dürtülerini uyarması durumudur.
Ve doğaldır.

Salt Dış görünüşüne, yüzüne, gözüne, Kaşına, kirpiğine kapılıp, iki çift laf edemeden, gündemi konuşamadan, aynı espriye gülmeden, aynı tenekeye ekilmiş iki fesleğen gibi yaşamak midir, ilişki yaşamak?!
Bence değildir.

Not: Arthur efendi halt etmiş afedersin...
(bkz: aynısı kaynımda var)

Kimse iki kelam edemeyeceği birisi ile birliktelik kurmak istemez. Her dakika dipçik gibi gezilmediği gibi hayatın koşulları da buna uymaz.
Yeri gelir derdini anlatmak istersin, bazen onu dinlemek. Hatta sohbet ederken uyuyakalmak bile güzel gelir.
Lakin bu sapyoseksuel gibi saçma sapan bir icattan ötürü değil, paylaşma ihtiyacından ötürü oluşur. Sosyal yaşam ve sürü canlısı olduğumuzdan, iliskinin ilk devresinden sonra genellikle ortak birikimler, kültürel fikirler, zeka gibi kavramlar işin içine girer.

O sebepten “ben sapyoseksuelim glb yha.s” diyenlere itimat etmeyin. Esasen herkes kadar Düz bir insandır fakat kendisini bir “izm” ile ifade etmeye, kalıba sokmaya çabalıyordur.
''ben sapyoseksüelim yhaa'' diyen, cahildir, abazandır, nefes alsın yetercidir (kadın da erkek de ama genelde kadınlar sapyoseksüelimder.) aksini addia eden de vurduruyordur. bu genelleme dışımdaki bütün genellemeler çöptür. iyi geceler.

edit: ya hala ''bizi neden gömüyorsunuz? akademik kariyeri olan 4 insanla sevgili oldum'' diyor ya. sen zeki insanlardan hoşlanıyormuşsun, sapyoseksüellik ise zeki insanlarla sevişmeyi istemektir. zor değil o kadar öğrenin şunu artık. bu kaçıncı yazışım.

edit2: ulan zorla küfür ettireceksiniz! entry girmeden önce, önceden yazılan entryleri bir okuyun lan! yine geldi biri, oğlum herkes sapyoseksüel falan değildir. siktirin gidin araştırın şunları aq. bir bok bilmeden yorum yapmayın.

Edit3: ne oldu ağırınıza mı gitti? Cahilsiniz birçoğunuz. Ne bir araştrıma, ne bir entry okuma. Evet entry bile okumuyorsunuz, okuduğunuzu da anlamıyorsunuz. Bu konu hakkında kaçıncı yazışım. Bakın tekrar ediyorum: sapyoseksüellik, zeki bir insanla sevişmek demektir. Seviştiğin insanla sevgili olursan o sapyoseksüellikten çıkar. Anladınız mı?
hiçbir kadın sapyoseksüel değildir. öyle gibi gösterirler. entelektüel yetersizliklerini böyle kapatırlar. siz hiç sıradışı bir fikrini dünya geneline yayabilen bir kadın gördünüz mü? ya da dünyayı etkileyen bir kadın film yönetmeni... bulamazsınız. çünkü yoktur. kadınların aklı çok çalışmaz. buna ihtiyaç da duymazlar. nasılsa çevrelerindeki kuçu kuçular, yani erkekler her sorunlarını çözüyorlar.

yalansa yalan deyin.
Bir aralar "sapkoseksüelim yhaa"cılardandım.

bunu iddia eden pek çok kişi aslında kimlik aşığı. örneklendirirsem; bir doktor genelde zekidir; ama paralıdır da. bir üst düzey yönetici aynı şekilde. bir mühendis, mimar, yazar, çizer... hepsi belli bir nüfusa ulaşmış kişilerdir.

yani zeka = kimlik = para.
bunu fark ettiğimde acaba para aşığı birisi miyim diye düşündüm. olabilirim çünkü kabul edin, para güç demek. refah demek. ama birinin parasının olması onunla ilişki kurmamdaki temel neden olamaz. sevemediğim birine dokunamam bile.

düşüncelerim şuna evrildi sonradan; zeka evet çekici olabilir. birinin dış görünüşü seni ilk başta etkileyebilirse, o kimlik te etkileyebilir. lakin; o kimliği elde etmek için girilen çaba, yürünen yollar, tecrübeler, geçen zaman daha anlamlı ve değerlidir. yine bir doktor düşün. senelerini verip ders çalışan ve sadece mesleğini icra edip kazanan birisi mi yoksa; yine bir doktor olup çalışkanlığının yanında sosyalleşmiş, iki kelimeyi bir araya getirebilen birisi mi gözünde değerlidir?

ben ikinci diyorum. bana göre güzel yürümüş yolunda. dizini kırıp ders çalışmamış yürümeye de çalışmış.

sapyo olmaktan çıktım galiba. artık tecrübe çekici geliyor bana. sonuçta emekle kazanılan her şey biraz zeka gerektirir. aptal bir insan sadece öğretileni öğrenmiş olur, üstüne koymaz. bize dağı taşı aşan insan gerek. öğrenmiş ve öğretebilen insan gerek.
kendine sapyoseksüel diyen tanıdığım hemen hemen hepsi gerizekalı beyinsizdir.malum insan kendinde olmayana heveslelenir.mide bulandırıyorsunuz şovenistsiniz ve artık 170 iqlu sikim sizi görünce kayboluyor.
olmayan *seksüel*lik.
son zamanlarda çıktı bu da, feminizmle alakalıdır.
lakin biraz beyni+hayat tecrübesi olan herkes buna götüyle gülecektir. Kadınlar zekaya aşık olsaydı,bütün bilimadamlarının taş gibi eşleri olurdu.
Eninde sonunda piçin birine domalacaksınız,çok kasmaya gerek yok.
(bkz: naş)
Tâbi kızlar Zeki erkek ister bir şehir efsanesidir. Kızlar ibne pust erkek isterler. Sağlam yalan söyleyen erkekleri isterler. Kimisi çocuğun cebine bakar kimisi gerçekten beynine.
Beynine baktığı çocuğun aklı yarım ise tamamdır zihninde ki sapyos Fikri benimsenmiştir. Çünkü kendisi ondan Zeki olup çocuğu bir çift meme ve bir tutam libido ile esaret altına alacaktır.

Adamlık mücadelesi veren herkese selâm olsun.
Sapyo dostlar alınmasın ama yerini uzun zaman önce paraseksüele bırakmıştır.
Zekayı en büyük tahrik edici unsur olarak gören kişilere denir.
Ehh, yani zeki olmak gerçekten çekici kılıyor insanı. Ama tek bu kriteri baz almak da olmaz tabiyki.

Edit: sapyoseksüeller sadece zekaya bakmıyor. Zekayı ön planda tutuyor. Aptal bir insanla da ömür geçmesi zordur. Sığ kafadan çıkın artık.
Gene mi seksüel...

dipnot:yalannnn
Yalanınızı sikiyim dediğim şeylerden yalnızca biri.
Türkiye de bulunabileceğini sanmam.
Sadece zekaya değil, zekanın ve kültürlü olmanın verdiği özgüvene hayran olma durumudur. Her insanda bir miktar vardır. Zira aşırı güzellikte bir kadın veya erkek 'aptal' olarak nitelendirebileceğimiz seviyede olduğu sürece katlanılamaz haldedir.

Tabi ki sadece zekanın yettiğini söylemek de imkansızdır. Hepsinden az az. Karışık çerez gibi düşünün. Ama zeka bu çerez tabağında ki antep fıstıkları gibidir. En önemlisi ve en çok arzulananı. Diğerleri olmadan bir anlamı kalmaz ama onsuz da olmaz.
Feminizm ile özgürlük sınırları aşan kadınlar için sevişmek sadece iki kelime. Beğendikleri ve sevişmek istedikleri erkeklere beraber olmaları sadece iki kelimelerine bakıyor. Bu yüzden bir kadının beğendiği erkek ile sevismesi çok çok kolay ve kadınlar bu kolaylığı çok hoyratça kullanıyor. Yani erkeklerin bakire eş aramasinda sebebi bu kadının kaç erkekle seks yaptığını hesaplayamazsin. Çünkü kadın için su içmek eylemi kadar kolay bir şey bu sevişmek.

Erkek ise için tam tersi.

Son zamanlarda yapılan seksi kutsallastirmak basit görmemek için sapyoseksuel kavramını çıkardı feministler. Bence ilkel insanın inanma ve güvende hissetme içgüdüsü din yaratması ile aynı şeydir bu. Kutsal görmek basite ingirmekten kaçınmak. Aslında cinsel içgüdü bazen bizi igrendirse de bu kadar basit. Kimse beğenmediği bir vücudun zekası ile sevişmek istemez özellikle çok seçici olan kadınlar için.

Sözlerini son verirken bunu bırakmak istiyorum.

eğer bir kadın bir erkeğin aklına vurulduğunu söylüyorsa, bu ya boş ve gülünç bir iddia ya da yozlaşmış bir mizacın mübalağasıdır. "

arthur schopenhauer / aşkın metafiziği.