bugün

zeka ve akıl zaafı olan kişi. cinsiyet ayırmadan beyin ayırabilen, beyinden tahrik olan, bir nevi aklın gücünü arzulayan.
bedenden evvel zekanın etkileyiciliğini fark edebilenler. eksiklik değil, kusur hiç değil, bilakis her insanda olması gerekendir.

(bkz: sapiosexual)
sap kalmaya mahkumdurlar.
Hastalik degil secimdir. Zeki olmayan insana insan bile diyemiyorum ben.
doğru seçimdir, sadece seçim değildir. dış görünüşü ne kadar iyi olursa olsun aptal bir insanla değil sevgili olmak tek gecelik bir ilişkiyi bile güç bela yapabiliyorum. halbuki zeki bir insanla bir seksler, bir muhabbetler döndürüyorum, keyfime değecek olmuyor.

şansım da şudur ki, zeki ve güzel olanlar seçiyor beni. *
Kendimden yola çıkarak vardığım izlenime göre yaşın ilerlemesiyle daha bariz ortaya çıkan durumdur. Hele ki erkeğin aptalı hiç çekilememektedir.
Yok arkadaş, olmuyor. ne yapayım sevdiceği oturup iki kelam edemedikçe.
Dahil olduğum özellik.
Zeki insanlara tavım. Bayılıyorum. Ne kadar yakışıklı/güzel olursa olsun en ufak salaklıkta soğuyorum mesela.
Zeki insanları seviniz.
zekaya aşık olmak. ben de diyorum neden aşık olamıyorum. sevdiğim hayran olduğum insanlara bakınca anlıyorum zatn.
iqsu 3948ten aşağı olmayan gelmesin plz.
zekaya bayılırım diyen kızların sayısını artırmış seksüalitedir.

ulan biraz samimi olun be, ilk görüşte erkeğin zeki olduğunu nasıl anlayacaksın?
(bkz: anlayamazsınız)

ne kaldır geriye? yakışıklılık veya çirkinlik. önce bu ikisi sonra zeka.

şimdi o kriterlerinizi bir editleyin bakim.

edit: kızlar alınmasın. en azından bu başlıktakiler.
Bir nevi beyne vurulma durumu. Karşı cinsten sadece entelektüel birikiminden dolayı bile cinsel olarak etkilenme, onu çekici bulma. iki sapyoseksüel birbirini buldu mu hayatlarının en muhteşem seks sürecini yaşayabilir.

Neden bu zamana kadar böylesine aşık olmadığımın da sebebi ayrıca.
Genel olarak zekadan tahrik olan kişilere verilen tanımdır. Sapyoseksüel’ler çoğu zaman cinsel ilişkiye fiziksel sebeplerden ötürü değil karşısındaki partnerin zekasından ötürü girme eğilimindedir.
türk kadınında moda haline gelen şeylerden biri...

herkes zeki erkeklerden hoşlanıyor, herkes kafası çalışan adam tarafından tahrik oluyor... öyle zeki, öyle duyarlı ve o kadar da mantıklı kadınlarımız var(mış) ülkemizde...

yahu sen önce kendine bir sor, "ben ne kadar zekiyim?" diye. sen kendi aklının ne halde olduğunu görmeden, karşı tarafın zekasını nasıl ölçebileceksin?

kadınlığını bir kenara bırakırsak, neyin var bir erkeğe verebilecek? iki meme, bir popo ve bir kukudan mı ibaretsin? onları hiç düşünme hele, ben bu çocuğa veririm deme önce... ben bu çocuğa ne verebilirim de kendi kendine. ondan sonra karşı tarafın zekasını ölçmeye kalk.

herkes sapsoseksüel yahu. enteresan gerçekten. sanki biz geri zekalıyız.

geberin.
zekâya zaafı olan kişi. Benim bu. Çok zeki insanlar aşırı derecede ilgimi çekiyor.
saplara karsi buyuk bir ilgisi olan insan sanmistim, degilmis. * entellektuellikten hoslanan kisiymis.

merhaba sapyoşlar, nasilsiniz?
Benmişim la bu.
(bkz: big bang theory)
(bkz: sheldon)
bende olduğunu öğrendiğim yönelim. elbette dış görünüş de önemli kızlar ancak öncelik zekâ. salak ancak güzel birisiyle birlikte olmak beni mutsuz kılar ancak ortalama tipli ve zeki birisiyle birlikte olmak ne güzel bir şeydir.
işte o benim(dir).
Neden (bkz: serhat ahmet tan)a aşığım saniyorsunuz..
Zekâya aşık olmak olarak tanımlanan günümüzde trend olma yolunda sağlam adımlarla ilerleyen kimi insanlar tarafından tamamen uydurma olduğu söylenen duygusal yaşam tercihidir.
Fena değil.
Teşekkürler makina.
Yüz güzelliği belli bir dönemden sonra hiç birşey ifade etmez bu dönemden itibaren karşıya baktığımızda kaşı gözü güzel değil karakteri huyları zekası önemsenir, olaylara verdiği tepkisini bildiğimiz insanlara dönüşür.

sözlük dostluklarının önemli bir kısmı bu grup içerisindedir.
Hepiniz arkadaslar.
Cokta mutavazısınız.
Tebrikler hani.
Kendisini bilinciyle, zekasıyla ve zekasını ne yönde kullandığıyla var eden insanlara ilgi duymaları başat özelliklerindendir. Seks anlayışları ise beyinlerin sevişmesi yönündedir.
bilgisayar başında 7/24 online oyun oynayan yalnızca temel ihtiyaçları olan duş tuvalet ve zaman zaman da yemek için bilgisayar başından kalkan, sosyal medya platformlarında oyun aralarında gündem kovalamacası oynayan kendini über kültürlü göstermeye çalışan masa başında göt göbek büyütüp kuaföre gidemeyecek kadar üşengeç ve asosyal olup saç sakal birbirine giren insanlara popüler kültür sayesinde eklenen yeni "title" komiktir ve ciddiye alınmaz, ancak anladığım kadarıyla bazı kadınlarımız bu tiplere ilgi duymaktalarmış. eskiden bira göbeği muhabbeti vardı artık günümüzde sözlük götü göbeği, dota, lol götü göbeği olur diye düşünüyorum.
sap seven insan. kelimenin açılımı zaten bize sapı veriyor. bkz: sap yo seks-ü el

buradaki "seks-ü el" ifadesi ile elin ne kadar seksi olduğu eski bir dil kullanılarak anlatılmış ve dolayısıyla da kişimizin sap biri olduğu bu şekilde anlaşılmıştır.