bugün

ipad'e rakip olacağı söylenen tablet bilgisayar. görsel
samsung'un üretmiş olduğu tablet bilgisayar.
(bkz: http://galaxytab.samsungmobile.com/)
ipad ile kıyaslanamayacak kadar fazlası vardır. sim kart takılınca cep telefonu olarak da kullanılması bile yeter.
görsel
need for speed oynamak isteyenler için gelsin.
http://www.youtube.com/wa...nxjg8&feature=channel
ipad'den kat kat iyidir, ilk ben kullandım, android 2.1 yüklü. 'daha fazla üretin, güzel' dediğimde ise samsung yes sir deyip işe koyuldu.
samsungsa iyidir diye düşündürendir.
ipad ile çok benzer donanımları var zaten işlemci aynı.

iki sebepten dolayı ipadden daha iyi hatta çok çok daha iyi.

birincisi ağırlığı.

ikincisi multitasking yapabilmesi, kayıtsız şartsız limitsiz multitasking.

ama türkiye fiyatı çok hayvan. 64 gb olanı 800 USD ye herhangi bir yabancı ülkeden alabilirsiniz. atinaya bursadan otobüs 100 lira mesela. bin git al gel.
turkcell kontratsız fiyatı 1700 tl. android uygulamalarından faydalanmak istiyorsanız, kesinlikle yurtdışından getirip kullanmanız gerekmektedir. yoksa türkiye'nin yasaklarına takılıp hiçbir şey yükleyemezsiniz.
http://www.turkcell.com.t...alaxytabletkampanyasi#tt1
ipad dan çok daha iyi olan şey.
öncelikle çok daha mobil.
dokunmatiği harika.

"alette şu eksik bu eksik" diye bağırışanlara kulak asmayınız. aynısının 1000 beteri ipad da iphone da eksik olunca "aman zaten o özelliği kullanmıyorduk" diye sıyrılıyorlar işin içinden.

edit: almadım, sadece deneme fırsatı buldum.
flash player 10.1 bulundurması artı özellik olarak gösterilen alet. menülerde gezerken bile takılıyor, efektleri atlıyor ve türkiyede ipad'den daha pahalı. alanların %90'ı flash özelliğini kapatıyormuş, ki bunu almak da ayrıca saçma bir şey. tek güzel yanı 7" ekranı ile mobil alanda oldukça avantajlı olması, ki taş da gerekirse mobil olabilir.
Yeni gelecek ipad serisiyle pek de farkı kalmayacak olan tablet.

ipad2'de söylentilere göre
flash desteği!
usb
telefon görüşmesi yapabilme imkanı
hd dual kamera olacakmış.
Kamera özelliği çok düşük olan telefon.tek artısı flash desteği ve taşınabilirliği.
Android'in piyasaya hızlı bir giriş yaptığını ve apple'a karşı nekadar sağlam bir rakip olduğunu kanıtlayan telefon.
- Hayır tablet
- O bir tablet, telefon
aldım ve kullanıyorum.
5 gündür kullandığım android tabletim. telefon olarak kullanmıyorum o yüzden o konuda yorum yapmayacağım, ama tablet olarak diyebilirim ki; mükemmel. hızı olsun, yazılım desteği olsun, tasarımı olsun kusursuz. yeni tab 2'lerin 10.1 inch olacağı söylenince bu aletin değerini bir kez daha anladım çünkü boyut ne kadar büyürse ergonomi ve mobilite de o kadar düşüyor. bence, olabilecek en optimum boyutlarda şu anda. daha küçüğü kullanışsız, daha büyüğü de sığmaz olurdu.

aleti alanlar için şöyle de bir tavsiyede bulunayım; incipio nylon case ve zagg invisible shield almayı kesinlikle unutmayın, o kadar para yatırdığınız cihazınızı koruyun. çok değil 130 tl daha vererek cihazınızı hem dış darbelerden hem de cam çiziklerinden ve parmak izlerinden korursunuz, içiniz rahat olur.
10 gündür kullandığım, şık tasarımıyla beni etkileyen, taşınabilirliği şahane tablet... iyi ki almışım...
ıpad a rakip değil kardeş bile olamaz.
turkcell'in hiç teknolojiden anlamayan adamlara, bu paket çok avantajlı bak bunu veriyoruz diye kakaladığı alet.
7 inçlik olanını uzun süredir kullanıyorum ve haddinden fazla memnunum. Ancak üzerinde gelen saçma sapan Turkcell rom'unu kaldırmak elzemdir. Orijinal Avrupa rom'unu (en son 2.3.3 idi, 2.3.4 güncellemesi çıktı mı bilmiyorum) yükleyip üzerine de Market Enabler'ını kurunca pek güzel oluyor. Orijinal rom olunca garanti de bozulmuyor. Bütün işimi, çerimi çöpümü toparlayabilecek yapıda olduğu için ayrı kalmayı pek düşünmemekteyim. Ayrıca Wi-Fi internet paylaşımı çoğu zaman hayat kurtarıcı nitelikte.
avrupada belli başlı ülkelerde yasaklanan telefon. Apple ve samsung çatışması da anca böyle bir şeye sebep olabilirdi. E, sen adamların patentli tasarımını çalarsan olacağı bu.
3g'sizini* bir kaç gün içinde alacağım alettir. parmakladım gördüm. dokunmatik konuşunda ipadla yarışır. boyut olarak ipaddan küçük olması taşınabilirlik konusunda avantajdır. başka bir avantajı ise flash oynatabiliyor olması. yani fizyden şarkı dinleyebilirsiniz*. bunu ipadyaptırtmaz. angry birdse takılıp kalırsınız da demedi demeyin*.
angry birds oynaması çok leziz pad. küçük olması da güzel, biraz ağır ama amaaaan boşver gitsin. başarılı, keyifli bir cihaz.
(bkz: samsung galaxy tab 10 1)
Telefon değil adı ustunde tablettir.