bugün

saints row adlı serinin 3. oyunu. artık gta çakmalığı modunu iyiden iyiye aşmıştır. oyunda gerçek hayatta yapamadığınız şeyleri (gerçek manasıyla söylüyorum bunu, kendinizi topa koyup fırlatma gibi über şeyler) yapmanızı sağlayacak gibi duruyor ilk teaserler itibariyle.

ha güzel mi olacak, sanmıyorum ama torrentten çekilmeye değer. çıkış tarihi 18 kasım 2011 gibi gözüküyor, tabi ertelenmezse.
gta benzeri apokaliptik ve psikopatlık dozu epey yüksek fantastik oyun. grafikleri şahane duruyor. özellikle uçak kullanma sahnesi şu ana kadar gördüğüm en uçuk grafik şöleni diyebilirim.

http://www.youtube.com/wa...Fs0KY&feature=related
konusu ve absürdlüğü birbirini tamamlayan mükemmel oyun.oyun içi diyalogları çok komiktir,karakter yaratırken ingiliz aksanlı sesi kullanırsanız daha çok gülebilirsiniz.
biraz prototype'tan, biraz mass effect serisinden, eser miktarda da max payne serisinden alın. bu karışımı bol miktarda gta 4'ün üstüne ekleyin. araya "bilgisayarın içine girmek" gibi fantastik öğeler de ekleyin. işte size bu oyun çıkar.

bu yorumum yanlış anlaşılıp olumsuz algılanmasın. gta 4'ten çok daha zevkli bir oyundur. şiddetle önerimdir.
benim gibi bir gta fanatiğini kendisine hayran bırakmıştır. muhabbet tellalı zimos ile gireceğiniz diyaloglar yüzünden görevi başaramayabilirsiniz. kahkaha garantili, harika bir oyundur.
gerçekten 'olmuş' oyun.

kesinlikle tavsiye edilir.
müthiş ötesi zevkli bir oyun, oynanabilirlik harika. hem aksiyon hem eğlencenin mükemmel karışımı.
az önce 1.5 saattir oynadığım ve %9 unda kaldığım oyundur.
şunu söylemeliyim ki gta yaptığınız ve yapamadığınız birçok şeyi bu oyunda yapabilirsiniz.
hemde gta 4 ün kapladığı disk alanının yarısı kadarını kaplayan bir oyunda.
daha ne olsun.
kesinlikle oynanmalıdır. kesinlikle. !
(bkz: underrated) olum çok manyak bir şey lan bu oynayın mutlaka.
güzel bir açık dünya oyunu. oyalıyor, eğlendiriyor fakat her oyun gibi mantık hatalarıyla dolu. fizik motorunu, yapay zekayı falan saymıyorum bunlar her oyunda olur.

görevi alıyorum, düşman çetenin mekanı basılacak. güdümlü füzeyle uyarı atışı yaparak çatışmayı başlatıyorum, en son görevi bitirirken kendimi harrierla mekanı bombalarken buluyorum. ortalık kan gölüne dönmüş, polisler falan hak getire teşkilatı çökertmişim. görev sonunda saygınlık derecesi artma olayı var, bakıyorum minicik oynuyor. gel de kafayı yeme şimdi. ulan daha ne yapayım en kralının gelip diz çökmesi lazım bu şovdan sonra. çok içerledim çok. * ha bir de devasa dildo ile adam dövme olayı güzel olmuş.
karakter tasarlama bölümü çok iyi olan oyun. en ince ayrıntısına kadar karakterleri oluşturabiliyorsunuz. ben kadına bile top sakal koymuştum. ehe.
full çözünürlük ve ultra detaylarda bile san andreas'dan hallice olan oyundur.

çıktığı tarihe göre gerçekten çöp bir oyundur. dünyanın en kötü 100 oyunu listesini rahatlıkla zorlar.

araba modellemeleri gerçek anlamda konserve kutusudur. şehir ise bağırıyor; "ben sahte bir şehirim poligonlardan ve piksellerden oluşan bir hiçim, sanal'ım ben, ruhsuz ve sıkıcıyım" diyerek.

oynamayın, oynatmayın. uzak durun. hatta dört nala kaçın.
Bence bu oyunun adı The Matrix:Komikli Ediyşın olmalı
steamdan 6 liraya aldım bakalım nasılmış.
steam'de 6 lira civarına düştüğünde alınıp gönül rahatlığıyla oynanabilir.

yan görevler tekrar tekrar oynanınca pek matah olmayabilir ama ana hikayede güzel, aksiyon, komedi(zimos ile ilk tanışma, cyrus bölümü, bilgisayar programı bölümü) dolu şeyler var.

ayrıca zimos kardeşimizin oyunun yarısından sonra yan görevler haricinde ortada olmaması üzmedi değil.

dlc paketi indirimlerde 2 liraya düşüyor ki dlc'ler malumunuz, yani ideal bir fiyat.
görsel
efsanedir. zira oyuna kendimi eklemeyi de başarmışımdır.