bugün

*2006 güney kore yapımı olan filmdir. yönetmenliğini Chan-wook Park yapmıştır.

film kadrosu :

Su-jeong Lim ... Cha Young-goon
Rain ... Park Il-sun
Hie-jin Choi ... Choi Seul-gi
Byeong-ok Kim ... Judge
Yong-nyeo Lee ... Young-goon's mother
Dal-su Oh ... Shin Duk-cheon
Ho-jeong Yu ... Il-sun's mother
insanı tebessüme boğan, renkLi, komik, dü$ündüren, duygusal, pamuk şekeri tadında kore yapımı film. (bkz: jeux d enfants)
intikam temalı filmlerin yönetmeni Chan-wook Park'ın biraz komediye kaymışsa da ucundan kıyısından park'ın alışıldık intikam ruhunu taşıyan başarılı bir filmi.
I'm a Cyborg, But That's OKdir uluslararası kulvarda adı.

intikam ustası Chan Wook Park'ın duygusal denemesi. Yönetmenin orijinalliğini biliyorsanız zaten normal kalıplarda bir romantik - komedi olmadığını da tahmin edebiliyorsunuz.

Sonlara doğru artan duygusallığıyla, bahsettiği konunun "herkes" için olduğunu vurgulayan "deli" bir film
masalsı anlatıma sahip seyirlik bir film. delilere hep sempatim olmuştur. hep yaptıklarının bir anlamı olduğunu düşünmüşümdür. bize ne kadar da anlamsız gözükse de davranışları, bunun altında yatan bir neden olduğu başarılı bir şekilde anlatılmış. bir deliye robot olmadığını ispatlamak yerine bir robota nasıl davranılır onu düşünmek lazım.

--spoiler--
yemek boykotu süper bir sahneydi.
--spoiler--

komediden çok çizgi film kıvamında harika bir film. izlenmesi tavsiye edilir.
bu dünyada "hayal gücü şahane bir şeydir" deyip, hayal gücün çok genişse tımarhaneye tıkarlar.
filmden öğrenilecek şey: ben bir gün cyborg olsam, kimseye söylemem.
çok farklı bir kore filmi...beni kendi sinemalarına bu filmle bağlamışlardır.
deli film.
( deli burada olumlu anlamda kullanılmıştır. )
türkçe ye ben robotum ama sorun değil olarak çevirilmiş 2006 yapımı fantastik romantik bir güney kore filmidir. intikamcı yönetmen park chan wook un şiddet içerikli filmlerini kızı izleyemediğinden kızı için özel çekmiştir. pek çok festivalde gösterilen ve ödül alan filmin fantastik görüntüleri ve müzikleri şahanedir.

filmde bir psikiyatri servisinde tedavi gören iki genç hastanın öyküsü anlatılmaktadır. kendini robot sanan genç bir kızla ona yardım etmeye çalışan annesi tarafından terkedilmiş gencin romantik hikayesi. filmin sonunda her ne kadar birbirlerini tedavi edemeseler de mutlu etmeyi başarırlar.