bugün

sıfırından pahalı ikinci el otomobil ilanları cenneti. sitenin suçu yok ilan sahipleri araçlarına çok bağlı zannımca.
Anahtar kelime araması doğru çalışmayan site. Defalarca destek hattına bildirmeme, onların da "sorunu düzeltmek için çalışıyoruz" cevaplarına rağmen hala düzeltemedikleri bir kocaman sorunları var : Örneğin terası olan, ama dublex olmayan bir daire arıyorsunuz. Sitedeki açıklamaya bakarsanız, detaylı arama sayfasında anahtar kelimeler olarak "teras -dublex" yazmanız gerekiyor. Detaylı arama sayfasında bunu yazdığınız zaman beklediğiniz, dublex olmayan ve terası olan dairelerin listelenmesi. Bu basit ve kendi yardım sayflarında çalıştığını iddia ettikleri işlem hala çalışmıyor. Bir de utanmadan otomatik mail gönderiyorlar bu tür şikayet/talep isteklerine : "48 saat içinde sizden geri dönüş alamadığımız için talebiniz kapatılmıştır" şeklinde. Be adam, 48 saat içinde sorunu çözüp geri dönmesi gereken sensin, ben değil. Kaynak kodu bana açsalar yarım saatte sorunu hallederim, o kadar basit. Destek hattıyla bu konu üzerine bütün yazışmaları saklıyorum, isteyene gönderebilirim.

i
kayserili emlakçılara yasaklanması gereken ilan sitesi...
get sisteminde ürün satın alsanız bile satıcının siparişi iptal edebildiği ve paranızın iki hafta havuzda kalabildiği sitedir, ayrıca araç fiyatları galerideki fiyatlarından daha yüksektir.
nette saatler harcamama ve bana ali ağaoğlu kafası yaşatan sitedir.
(bkz: sahibinden com yalanları)
bi kiralık ev bulunmayan site. 95bin kiralık daire var bi bana göre yok. Bari size söyleyeyim ankarada eşyalı 1+1 yada 2+1 doğalgazlı ve merkezi. Çankaya altındağ filan işte. Ha bu arada öğrenciyiz.
emlakçıdan.com diye adının değiştirilmesi gereken site.
ikinci el fiyatlarını gördükten sonra sıfır araç alınmasına sebep olabilecek site.
asla kaçırılmaması gereken bir ilanı barındıran site. yetişen alıyor.

http://www.sahibinden.com...gal-kopegi-41689040/detay

(bkz: sivas mangal köpeği)
türkiye'nin açık ara en iyi alışveriş platformu olmasına karşın, dolandırıcı ve sahtekardan geçilmeyen bir ortama dönüştüğü de (ne yazık ki) aşikar.

otomobil ilanları zaten ayrı bir inceleme konusu ancak özellikle cep telefonu ve saat alacak olanların son derece dikkatli olması gerekiyor. sözde mağaza açıp, ilanda "20 senelik sirkeci mağazamız, 15 yıllık kadıköy dükkanımız..." vb şeyler yazan kişilere fazla itibar edilmemesi gerekiyor. zira spot cep telefonlarının çok büyük bir kısmı yurtdışından refurbished olarak gelen, yani daha önce başkası tarafından kullanılıp mağazaya iade edilmiş ürünler oluyor. tabi satıcılar bunları "sıfır ürün" olarak satıyor.

ikinci konu mağaza garantisi. böyle bir garantinin olmadığını, satıcının her an ortadan kaybolacağını, kaybolmasa bile verdiği garantinin karşılığında telefonu yetkili servise falan asla göndermeyeceğini, dükkanında çalışan elektronikçi elemana kart lehimleterek güya servis sağlayacağını unutmamak gerekiyor.

yurtdışından gelen bu telefonların tutarı ödenerek (100tl) kayıt yaptırılması gerekirken, tamamına yakını klon imei ile satılıyor ya da tam olarak ne olduğunu bilmediğim "geçici kayıt" işlemi yaptırılıyor. bu nedenle de kullanıcıya bir süre sonra "telefonunuz kayıt dışıdır" mesajı ulaşıyor. o saatten sonra satıcıyı nereden arayıp bulursunuz bilemem...

saat konusuna gelirsek; sahibinden.com aynen ebay tarafından uygulamaya koyulduğu gibi "replika" yani çakma saat satışını yasaklamadığı sürece sorunun çözümü imkansız gibi görünüyor. zira saatin replika olduğunu yazmayan ve 50tl'lik saati 1.500tl'ye satmaya çalışan onlarca satıcı türüyor. satıcı saatin replika olduğunu belirtse dahi "taklit" bir ürünün bir alışveriş sitesinde pazarlanması bana doğru gelmiyor. ama bu noktada sahibinden.com'un aç gözlülüğü devreye girerek satıcıyı böyle bir risk altına sokuyor ne yazık ki...
http://www.sahibinden.com...n-hardcase-92716219/detay

sadece taksim tünele bakarak warlock gitarın türkiyede fazla bulunmadığını sanan böyle gerizekalıları barındıran site.* birde sıfır fiyatına eşek kadar kırıkla* satmaya çalışmış herif yanında o hardcase'i versen de kurtarmaz.
geçen sene üzerinden araba sattığım faydalı site.
doktorundan değil hastasından sloganlı araba bulabileceğiniz alışveriş sitesi.
ilan verirken artık aylık limit koyan web sitesi. Otomobil piyasası oldukça sağlamdır aynı zamanda.
şu ana kadar 11 tane araba alıp sattığım, böyle al-sat tarzı bir meslek türemesinde en çok etkisi olan site.
kenarda köşede 3-5 kuruşu olup değerlendirmek için faize yatırmayan kişilere birebirdir. aman dikkat edin de pert araba almayın.
dur şurada arabayı, şu fiyattan satmayı bir deneyeyim hele sitesi.

ya arkadaş adam yazmış:

ilk sahibinden
garantisi devam ediyor
servis bakımlı
sigara içilmemiş

buraya kadar hepsi çok güzel gerçekten ama. aması var işte:

küçük bir kazadan dolayı 3 parça değişen.

eeee?

aç parantez kaput, tampon, sağ ön çamurluk kapa parantez.

aferin sigara içmemişsin ama arabanın amına koymuşsun. neyse cana gelmesin. e fiyat?

fiyat pazarlıksız sondur.

neymiş o pazarlıksız son fiyat? 25,000 TL. Aracın sıfırı 29,900 TL.

Sonuç olarak bu araç alınır ama bu sitede, bu fiyata değil. Bir galerici tarafından 20,000 TL'ye.

ziebart: yılmaz özdil'e sevgilerle.
bir sürü orospu çocukluğuna ev sahibi olan site.
şahsen ben bir çakallık sezildiğinde sorgusuz sualsiz karşınızdakinin tam çenesinin üzerine var gücünüzle vurmanızı tavsiye ederim.

bırakın o pezevenklere siz dava açana kadar, haksız çıkın onlar size dava açsın, inanın bana attığınız her 10 yumruktan, kırdığınız her 10 kemikten yalnızca biri hatalı olacaktır ki bana göre oran gayet mantıklı.

*parayı hesaba yatırmadan ne satış yapın, ne malın satışını alın, ne satışını verin.

*kesinlikle kaparo isteyene küfür edin; " siktir amın evladı, o arabayı ananım amına sok" gibi, zira internetten satışlarda kaparo olmaz.

*kesinlikle ve kesinlikle piyasasından çok ucuz arabalara bakmayın bile, aratın bakın, arabaların ortalamalarını alın, en alttakiler ile en üstteki uçuk fiyatları eleyin ve mantıklı olanı seçin. atalar doğru söylemiş, "ucuz etin yahnisi"

*ustanızı alıp gelin, yok ben sanayi sanayi dolaşamam diyen ibnelerden araba falan almayın. pazardan armut almıyoruz amk, para verilecek ona kavat, sen bakmadan aldın diye herkes senin gibi mal mı?

*arabanın şasi numarasını ruhsat bilgilerini alın, plakayı kapatan arkadaşlardan özellikle "tramer" amaçlı plakayı isteyin.

* daha önceden randevu alın ve arabayı servisine götürün.

* araba servis bakımlı değilse uzak durun, serviste bakıma girmeyen arabanın ne kilometresini anlayabilirsin, nede değişen parçalarını. zira düzenli bir şekilde araba servise giriyorsa ancak o zaman tutulan kayıtlardan arabanın kilometresi ortaya çıkar.

* kilometresi değişen arabayı anlamak çok kolaydır;
- arabanın direksiyonu eskimişse ve kilometre 70 80 bin ise yemezler,
- vites topumuzu silinmişse yemezler
- pedallara bakın onlar asla yalan söylemez, eğer eskimişse yemezler.
adam ya hepsini değiştirdiyse falan gibi bir paranoyaya kapılmayın bu adama epey pahalıya patlar, kimse uğraşmaz bununla ki, zaten onu da anlarsınız.

* arabayı daha yeni aldım on numara araba diyen olursa ağzının ortasına yumruğu vurun amk, ulan ibne madem aldın ne sikime satıyon? bide biniciyim der bunlar.

*arabaların üstüne piyano, masa, çekici bilmem neysi düşmez. bu sebepten ve keyfekeder "arabam komple boyanmıştır" diyenlere; senin yalanını sikiyim yalanını deyin ve kapatın. kimse arabasını keyfe keder komple boyatmaz.

neyse şimdilik bu kadar kalın sağlıcakla, akıllı olun, ayık olun.
ilanlardaki araba fiyatlarının en az %10 fazla olduğu site.

Şöyle ki, beğendiğiniz bir aracı favorilerinize alın, 3 günde bir 300-500 indiğini göreceksiniz fiyatının. Sonra sahibiyle kontak kurup aracı görmeye gittiğinizde en az %10 düşük teklif edin. Çok şaşıracaksınız. Galeri ilanları için geçerli değildir.
çankırı'nın çingenelerinden tutun da, ağrı'nın kötü kürtlerine kadar herkesin araba alıp sattığı sitedir.

araba almak istiyorsanız, sadece seçenek görmek için faydalanın. arabanın başına kadar gitmeniz, yetkili serviste ekspertize sokmanız; alıyorsanız para vermeden önce notere gitmeniz, satıyorsanız kırmızı meşini görmeniz gerekmektedir.
komik ilanlara sahiptir.
http://www.sahibinden.com...da-civic-110577715/detay/
kimlik numarası açık adres falan isteyen site. bu ne amk? gbt mi araştıracaksın?
sadece aracı olduğu için diger işlemlerle ilgilenmenmeye tenezül bile etmez;emlak sektörüne bulaşmaması gereken, nazarımda çöplükten farkı olmayan sitedir.ilan girilirken doğru düzgün adres seçilemeyen, fotoğraf yüklenemeyen,tarihi geçmiş ilanları kaldırmayan site. Sahibinden.com'da ne yok ise http://www.projepedia.com/ da mevcut, emlak alanında sanırım bir kaç aya kalmaz bütün siteleri siler geçer. Ellerinize saglık muazzam bişey yapmıssınız.
emlakci galerici gibi asalaklari insanlarin hayatindan cikaran site.
5-6 sene önce çok iyiydi bu site, ama şimdi çok para göz olmuşlar. Bir tane satılık ev ilanım var, devren dükkan ilanı vermek istedim para istediler, aynı kategoride iki ilan verilemezmiş. Ayrıca eskiden ilanlar 2-3 ay silnmiyordu şimdi, 10 günde siliniyor.