bugün

Sağlam ayar olmuş. Tarihe not düşülsün. Bir daha bu kadın meclis kapısından içeri giremez bu yüzle.
17 yaşında evlenmesi kendi kararı olduğundan, 15 yaşlarında aile baskısı sonucu evlendirilen kızlar için aile baskısı kavramını rahatıkla kullanabileceğinden, sistemi çökmüş ayardır.
(bkz: bi siktir git dedirten dinci zırvaları)
ibret alınması gereken bir ayar.

17 yaşındaki kızla evlendi diye cumhurbaşkanıı yerin dibine sokanlar şimdi aile baskısı yok kendi kararıyla evlenmiş diyor.
şaka mısınız lan siz?

adam göte göt demiş. göt etmiş. net.
hiç beş yaşında başı örtülmüş çocuk görmemişin ayar sandığı söylem.
Sağcı da olsam öyle her solcuya laf giydirme girişimini ayar olarak nitelendirmem yalnız bu farklı ciddi ciddi son zamanların en sağlam ayarıdır. Bunu yayalım.
şakirtin avuntusudur efendim.

ayrıca ayarı verecek kişinin 2 gün önceki konuşmayı ancak idrak edip, iyice düşünüp nereden vurabilirim diye kendini yırtan akit yazarının acıklı hezeyanıdır.

ayar vermeye çalıştığı kişi fena üstüne alınmış ki, başbakanından olur gelmeden yanıt verememiş...

zaten yıldırım cevaplar için kendini paralayan tüm yandaş medya, şafak pavey'e yanıt verebilmek için bir gün başbakanın gözünün içine bakmadı mı?

eh, akit yazarından kendi fabrika ayarı dışında başka ne ayar beklenir ki?*

edit: yıldırım hızıyla kaşımışım şakirtimin poposunu, o denli rahatsız olmuş, basmış eksiyi... daha da sıkılması dileğiyle...**

edit 2: bir tanım daha vereyim hazır badem bızdıkları kaşımışken... bildiğin orantısız cehalet...*
huseyin üzmez'in iş arkadaşının türbanlı çocuklar üzerinden verdiği ayar.
memleketinden bihaber yazar ali karahasanoğlu'nun yazısından bahsedilen " sözde" ayar.

başı kapalı olup gayet de daracık pantolon giyip kalça kısmını kapatacak şekilde üzerine uzun bir kıyafet giymeyen hanımlar mevcut ülkemizde. 5 yaşında kapanan kız görmemiş sayın "ayar ustası" yazar. taş çatlasın 7 yaşında başı kapalı, bacak kadar kızın gelip arkadaşıma "cehennemde yanacaksınız" dediğini biliyorum ben.

şafak pavey'in evlilik tercihi, soyadı seçimi ve kaza yaptıktan sonra kendisini ziyaret bile etmeyen ingiliz kocası bizi niye ilgilendirecekmiş anlamış değilim.

pavey'in erken evliliğe karşı olduğundan da dert yanmış. evlilik dışı ilişkiler çoğalsın diye miymiş? evli olup eşini aldatanlarla dolu ortalık.*

ve bizim ülkemizde insan hayatına değer verildiğini savunmaya kalkmış. iş kazalarında ölen tersane işçileri, maden işçileri, çocuk işçiler... hangisinin canının bedeli para cezasına çevrilmemiş? ve yahut bu memlekette rögar çukuruna düşüp ölen insan hiç mi duymamış " ayarın kralı" yazar?

gözlerini ve kulaklarını memleketine kapatmış, birilerinin duymak isteyeceği şekilde yazıp parasını kazanan bi yazarın dediği şeyler ne pavey'e ne de aklı başında olan hiçbir insana ayar olamaz. lafı çarpıtmakla olmaz.

edit: imla
sağlam kapak yapmış helal olsun. tek kelimeyle helal olsun.

he la kemalistler, he beş yaşındaki çocuğu kurtarmak için trenin önünüe atladı he!
---spoiler---

başörtülü ama daracık pantolon giyen,
hanımefendinin hayal dünyasında var olan bir
kızı, erkek arkadaşı ile öpüştürme
ahlaksızlığı...

---spoiler---

hayal dünyası mı allah aşkına çıkın dışarı bi bakın her yer bunlarla dolu, daracık pantolonlar yüzünde bir ton makyajiyla dolaşan kızlar hayal dünyasında yaratılmış bir kavram değil gerçekte var olandır.
imkanı bulsa 8-9 yaşında sübyanı karı yapan zihniyetin kusmuğu lan bu, ne ayarı.
Ayar mi? Ne ayari ya? Buna sadece kuyruk acısının ve sindirememezliğin verdiği acı çığlıklar denir.
(bkz: yav he he)

yazının özeti:

"bu kadın 17 yaşında evlenmiş konuşmasın yiiaaa ühüüü..'

not: chpli degilim.
şafak pavey in insan içine çıkmamasını gerektiren ayardır.

15 inde evlendiriliyor diye laf at...ki mümkün değil.
ama kendisi 17 sinde evleniyor ne iş?

hoop sonra hemen bacağa dikkat çekilir ve sakatlık üzerinden duygu sömürüsü yapılır. yer mi anadolu çocuğu yemez.

en kısa parlayan kıvılcım oldu şafak hanım.
ayar değil zırvadır. mal herif kendine ayar vermiş.
şafak pavey de inanılmaz büyük bir aşağılık kompleksi olduğunu gösterir.

türk olarak kendinden nasıl utanmışsa artık, kendisini terk eyleyen ingiliz kocası dururken hala türk erkeklerini aşağılar, hala onun soyadını taşır.
ben de kendisini kocasına söz geçiren bir kadın zannederdim.

biliyordum zaten türk erkeği gibisi yok.eğer onlardan biriyle evli olsan, böyle büyük bir bunalım geçirip ona buna saldırmazdın.

kurban ol sen onlara.
bozuk ayardır; zira "ben görmedim" dediği birçok çarpık muhafazakarlık vakası herkes tarafından çok iyi bilinmektedir (ama iyi bilinir ki, akit taifesi kendi meselelerine her zaman kör ve sağırdır, hüseyin üzmez'i hatırlayın). diğer taraftan kendi hayatında hatalar yapan birisinin söylediği "doğru" sözler, sırf geçmişinde hatalar olduğu için reddedilemez.
Evlenme yaşı konusunda haklılık payı vsr eyvallah.
Ama ali bey Türkiye'nin hangi elit kesiminde yaşıyormuş ki 15 yaşında evlenen 5 yaşında kafası kapanan kızlara rastlamıyormuş o da yetmiyormuş gibi bir de duymuyormuş?

Bolu'da 11 yaşındayken 8 aylık hamile olan imam nikahlı kızı da mı duymamış?
Ülke de örnekler çoğaltılabilir farkındasınız değil mi sayın elit kesmin yazarı?

Tabii bir de şu var, başı kapalı dar pantolonlu kızlara hayal ürünü demiş cam fanusundan çıkmasını diliyorum.
--spoiler--
evet, bir ingilizi görüp, 17 yaşında onunla evlenen pavey’in, şimdi kalkıp, “15 yaşında evlendirilen kızların durumu”nu eleştirmesine, kim haklılık verebilir ki?
--spoiler--

yanlış bir kanı. belki de yaşadıklarından çıkardığı bir sonuç vardır ve ona göre bir yorum söylemiş olabilir şafak paver. her şeyi kendi gözlüğümüzle göremeyiz.
Tam ayar falan değil bence; daracık pantolonu ile türbanlı olup öpüşeni de gördüm kendini makyajla insanlıktan çıkartanıda.Gönülden türban takanlara tek bir lafım yok ama o kutsallığın arkasına sığnanlara gram saygım yok
her şey tamamdır akit gazetesi ney amk. 3 kişinin bile okumadığı bir gazetede yazar olma marifetmiş gibi bir de çıkmış saçmalamış. lütfen artık at gözlüklerinizi çıkarıp bakın hayata kadın sonuna kadar haklı.

tanım: verilememiş ayardır ya da şakirtlerin verildiğini sandığı ayardır.
genel anlamda iyi ayar yerinde ayar olmuştur ama çokta üstüne gitmeyin şu cehapelilerin. ne de olsa son zamanlardam hazımsızlık sorunu yaşamaktalar.
Akit gazetesinden bile ayar yemiş. Niye bu kadar büyüttünüz bu kadını gözünüzde arkadaşlar?
başında türban altında daracık kot giyen kızlar var olduğu için şafak hanım 17 yaşında evlenmemiş, nankör bir adam tarafından terk edilmemiş ve ülkemizde evlenme yaşı resmi olarak 15 e çekilmiş bulunmaktadır.

türbanlı kız altına uzun etek giydiğinde bütün sorunlar çözülecektir.