bugün

başkalarına acı çektirmekten zevk alan kişi.
kötülükten ve kötülük yapmaktan zevk alan kişi.
(bkz: manyak)
ruhsal bozukluk sonucu ortaya çıkan durum. (bkz: psikopat)
(bkz: the misery)
sadist ve mazoşistin hikayesini bilir misiniz?
mazoşist, sadiste "beni döv" diye yalvarır. sadist şöyle bir bakar.. ve "hayır" der.
(bkz: sadist kültür)
italyalı progressive death metal grubu.. 2007 tarihli aynı adlı albümleri enfestir.
(bkz: elezer).
herkesin içinde saklı kalan kiminde dışarıya vurulmuş olan duygu.
Eğer iyi bir insan ise; içten içe çok acı çeken insandır. Mutlu olur acı çektirmekten ister istemez. Fiziksel acı içeren her şey onu mutlu eder bazen bir kadının tecavüze uğraması bazen bir seri katilin yaptıkları bazense bir insanın en umutsuz hali. Sadece fiziksel vahşet yoktur duygusaldır da bir insanın çaresizliği, ağlayışları rahatsızlıkları ona zevk verir, aynı zamanda bunlara duyduğu sevginin ihtiyacın huzursuzluğuda vardır. En büyük acılar bile onu mutsuz etmez edemez..

eklemeden olmaz: Gerçek bir sadist asla bir mazoşistle iyi bir ikili oluşturmaz. birbirlerine zevk verirler cinsel şeyler esnasında fakar sadist onu mutlu etmenin huzursuzluğunu yaşar.
azıcık sevgi göstermek gereken insandır. herkes normal olamayabilir, tabi bunu kimse kabullenmek istemese de bunu değiştirmek çok zordur. azıcık yardım etseniz, anlamaya çalışsanız sizi kendi canice emelleri için filan kullanacak değildir. ne yazık ki kimse bu zavallıcıkların da insan olduğunu kabullenmek istemez.
Başkalarına acı çektirmekten hoşlanan kişi öyleki iki kişi adaya düşer birisi sadist diğeri mazoşisttir aralarında şu konuşma geçer

mazoşist: hadi acı çektir bana
sadist: çektirmeyeceğim.
(bkz: misery)
(bkz: ted bundy)
tahmin edilenin aksine mazoşistle anlaşamayan kişidir. çünkü sadist insan, gönüllü insana acı çektirmeyi sevmez. karşısındakinin isteği dışında acı çektirmeyi sever.
(bkz: akp hükümeti)

Oy verenleri de (bkz: mazoşist).

Bu yerlerde sürünen sado-mazo ilişkiden siz zevk alıyor olabilirsiniz ama emin olun bizler almıyoruz.*
(bkz: mazoşist)
acı çektirmekten ve acı çekmekten zevk alan demek .
Norm applegate nin bir romanı .

Okuyacak kitabim ve param kalmadı .

Kitapligimda bu gözüme çarptı , acaba lise 1 2 yıllarında felan mi ? Okudum , içeriğini hatırlamıyorum bir daha okuyacagim sanırım .

Tabi yıllardır durup hic okumadigim genç weather den sonra .
"Sadist(misery), kokain hakkında bir kitaptır. Annie Wilkes ise kokaindir. O, benim bir numaralı hayranımdı."
-Stephen King-
şüphesiz acının en sexy halini tattıran kişiye denir.
Bir hocamın dediğine(psikolog) göre kişilik bozukluklarından çıkartılmış.
Yani "sadist kişilik bozukluğu" diye bir bozukluk yok.
Ama hangi kategoriye girdi tam olarak bilmiyorum. Hastalık kategorisinde galiba.
bizzat fiziksel acı deyince akla hapishane işkenceleri, ruhsal acı deyince de akabe hükümeti gelir.
(bkz: mazoşist) deyince de türk halkı..
başkalarına acı çektirmekten keyif alan kimse.