bugün

(bkz: celebrity deathmatch) *
'Onlarda Ronaldo var. Ben onunla maç yaptım. Oynadığım o maçı kazandım.'

bu nasıl bır beyanat yaa. gül gül öldüm.
''eğer inanmışsak takım oyunuyla ve yardımlaşmayla her şeyin üstesin'den geliriz'' safsatası'nı ilke edinmiş ünlü futbolcu sabri sarıoğlu'nun içleri burkan açıklaması.bir benzeri için;

servet çetin'in sheva'ya geleceği varsa göreceği'de var demesidir.yazıktır, günahtır, yapmayındır.
daha öncede buna benzer bir açıklamayı servet yapmıştı;
andriy shevchenko için 'ona sahada adım attırmayacağım' demişti sonra herif 4 tane atıp four-trick yapmıştı.
sabri denilen super mario kosuslu insandan her ne kadar haz etmesemde gayet yerinde bir aciklama; zira simarik ronaldo turkiye'yi tanimam, turkiye'den hic bir takimi tanimiyorum sadece gecmiste sert bir futbol oynadiginiza dair seyler duymustum diye bir aciklama yapabiliyorsa sabri'nin beyanati gayet kibar ve tutarli ..
muhtemelen röportajdan önce terim'in içi gaz dolu nutuklarına maruz kalmıştır. zira bu kadar irrasyonel bir iddiayı teknik sorumluluğu futbolcuyu helyumla şişirmek zanneden fatih terim ile konuşan birisi edebilir. sabri'ye sabretmesini tavsiye ediyorum. zira boyunun ölçüsünü almaya on gün kaldı.
hakkıdır. zamanında sabri'nin de canla başla oynadığı türkiye ümit milli futbol takımı, o quaresma, ronaldo gibi zibilerin top koşturduğu portekiz ümit milli futbol takımını içerde dışarda benzetmiştir. hemen kendi futbolcunla taşak geçip de rakibin sümsük adamını savunmadan önce düşün birazcık, o zamanlar da portekiz'in o artis jenerasyonu bizi fazla küçük gördüydü akabinde bizden 4 tane yediydi. her ne kadar bu maçtan pek umudum olmasa da, yakın zamanda bunların da olduğu bir gerçek. bir daha olmaz diye birşey de yok...

ayrıca resmen belli olmuştur ki, sabri sarıoğlu halkımızın yeni daşak oğlanıdır, günah keçisidir. doğru olan şudur ki, sabri sarıoğlu şu anda milli takımımızın en süratli ismi ve kanatlarda sadece düz koşu yapması bile rakibin defansını yıpratabilecek bir olaydır. ama herkesin birer ricky martin olduğu türk kamuoyunda bu adamın saçına küfretmeyen bir allah'ın kulu da yoktur. hele türk futbolunda milyon tane içi boş teneke varken tutup da bu adamın üstüne bu derece abartılı şekilde gidilmesi, türk kamuoyunun %90'ının futboldan bi sikim çakmadığına da delalettir. evet süper bir oyuncu değil sabri, hatta bazı ortaları ciddi anlamda çıldırtıcıdır ama herkesin itin götüne soktuğu, yerden yere vurduğu kadar da kötü bir oyuncu olduğunu hiç sanmıyorum. geçen seneki liverpool - galatasaray maçında gördüğümüz üzere istediği zaman şukela top oynayabilen bir arkadaştır. eleştiri yapacaksanız eğer, mantıklı ve zeka pırıltısı gösteren düzeyde yapın bi zahmet.
(bkz: şimdi onlar düşünsün)
sabri ve ciddiyetsizliği ele alındığında kaale bile alınmaması gereken söylem.

o değil de sağ tarafta sabri'ye muhtaç kaldık ya daha kötüsü olamaz. uğur uçar, gökhan gönül varken sabri'ye muhtaç kalmak, kabusların en kötüsü.
bir türk evladı olarak evrimini tamamladığının göstergesidir bu meydan okuma. ayrıca ronaldonun sabriyi adam yerine koyup meydan okumasından daha iyidir.
meydan savaşının ronaldo'nun zaferiyle sonuçlandığı talihsiz açıklama.
taşak kılının penise meydan okuması gibi birşeydir.