bugün

mahşer gününde bile sevdiğini unutmayıp aramaya çıkacak olan sevgilidir.
sevdiğinin uhrevi hayatına da önem veren sevgilidir.
sevilesi sevgilidir.
hemen evlenilmelidir.
sanırım beraber yatılmayan sevgilidir!!?
manevi mertebeye erişmiş sevgilidir.
telefondur.
(bkz: kaldırım serçesi)

edith: piaf.
neyi kaldırdığı belirtilmemiş sevgilidir...
telefonla uyandıran tesettürlü sevgilidir.
Bu bizim şarkımız olsun diye Kabede Hacılar ilahisini seçen sevgilidir.
hemen kapının önüne koyacağım sevgili tipidir.

not: eksileyen tipler bıyıklı sabah ezanına kaldıran türk kızıdır.
PiLAVLI SOHBETE BiLE GiDiLEN SEVGiLiDiR NE GÜZEL ROMANTiK ROMANTiK.
evlenilmesine rağman hala sevgilidir. sözlüklerde milletin ağzına düşmüştür,üzüldüm kendilerine.
her müslümana dilediğim sevgilidir. candır.
gizlice görüntülenmiş sevgilidir.

görsel
telefonla arayıp kaldırıyorsa dini inançlara saygımız var der çekiliriz. ama aynı evdeyken kaldırıyorsa müslüman geçinenlerin yarısından fazlası gibi tezatlıkları bünyesinde barındıran sevgilidir. bunu yazmamın sebebi aynı evde yaşayıp, sevgili olup (kabaca her boku yiyip) birbirini sabah namazına da kaldıran tipler tanımamdan ileri geliyor.

(bkz: önce allah sonra yallah)

edit: her ne kadar evlendiğin kadına sevgilim diyorsan da yazar burada evli olmayan çiftleri kast etmiş olmalı ki genel itibariyle herkes öyle anlamış. diğer husus evli olup hala birbirine sevgilim diyen çiftlerin güzelliğidir.
tebrik edilesi kişidir. bir de bu kadar dindarsa neden sevgilisiyle yaşıyor diye merak edilen kişidir.
en tatlı sevgilidir.
bulunması zordur. bulunmuş olan sevgilinin böyle bir dönüşüm yaşaması için dua edilir. çok dua edilir. çok arzu edilir. bu yolda ölünür.
tesettürlü sevgilidir.ama bu yaptıgının yanlış oldugunu bilmelidir.namazı bilen kız islam dininde sevgili diye bir kavram olmadığını bilmelidir.
uzak duracağım sevgili. Kendisine önerim günde 5 kilometre yürümesi. böylelikle 1 ay sonra benden 150 kilometre uzakta olur.
sevgililerin hasıdır, dostlar başına, benimkisi horul horul uyuyor, ben onu arayıp kaldırmaya çalışıyorum zaman zaman belki aklına gelir arada, iki rekat sabah namazı kılar diye üşeniyor tembel teneke.
Candır efendim. kıymeti bilinmeli, asla bırakılmaması gereken sevgilidir.
her gün "aşkım hadi günaydın, besmeleni çek, abdestini al, namazını kıl, dualarında bana da yer ver " demek suretiyle sizi bir çalar saat misali sabah namazına kaldıran sevgilidir.

Candır, canandır. Allah'ın (cc) en büyük nimetlerindendir.