bugün

entry'ler (1290)

zall save the queen

hoşgelmiştir. kız olmasa da koştursundur.

genel kültürü artırmak için yapılabilecekler

felsefe okumak, bilimle alakalı kitaplar okumak, masal okumak. okumak.

insanlarla tanışma yöntemleri

bir insanın başka bir insanla sosyal bağlar kurma yöntemleridir. belki de orta doğu ve balkanların en asosyal insanı olan benim ihtiyacım olanlardır.

hüseyin nihal atsız kovboy

"oooo mizah mı" dedirten başlığımsı.

edit: "oooo eksi oy alırım iki dal"

geri gelen mektup

mükemmel romanda* geçen mükemmel şiirdir.

hysteria

bir bass gitarist olarak bu parçada hangi efekt ya da pedalın kullanıldığını merak ettiğim şarkı. bilenler varsa yardımcı olsundur.*

uludağ sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

teoman

papatya şarkısının klibinde freddie mercury i oynatarak bizi gururlandıran sanatçı. seviyoruz seni koca yürekli adam. görsel

uzun yola çıkacak yazarlara tavsiyeler

sağlam bir müzik listesi hazırlayın. slow veya balad şarkı olsun mümkünse.

ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar

slash - anastasia.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

i am become comfortably numb.
edit: imla.

eddie vedder

comfortably numb'ı mükemmel coverlamış olan mükemmel insan.
http://www.youtube.com/watch?v=lZVrOtO25zM

uludağ sözlük fuck buddy aranıyor ilanları

ankara erkek 17 *

yazarların şu an dinlediği şarkılar

sonata arctica - shy.

düşkapan

dün 7. sayısını alarak geç keşfettiğim kaliteli bir fanzin. Dostta buldum
ilk sayfasında da şöyle bir önsöz vardır

--spoiler--
Dünyayı kurtaralım, sevgiyi yayalım, farkındalık oluşturalım, saygıyı öğretelim ama bir sayfa sonra kendimize ters gelen bir dünyaya en sert ünlülerimizle söverken, kötü bildiğimize en sert ünsüzlerimiz ile siktir çekebilelim ?!
Evet,

Düşkapan sevgi dolu bir dergi değildir!
Farkındalık oluşturup eş dost ortamında içeriğinden kaptığınız popüler kültür entellektüelliğinin pezevenkliğini yapıp ve size acınası saygı kırıntıları kazandırabilecek bir fanzin değildir!

Düşkapan nefret dolu bir dergi değildir!
Nefret önsöz yazmaz. Nefret fanzin bastırmaz. Nefret sadece nefrettir.

Düşkapan klasik fanzin kültürünü takmaz!
Giriş yazısını bile okumaya tenezzül etmeyecek insanlara gereksiz methiyeler düzmez. Aaa bana mı demiş acaba dedirtmez. ihtiras yaşatmaz, senaryo yazdırmaz.

"Oku diye fanzin, ya da okursan belki"

--spoiler--
Umarız ki diğer fanzinler gibi kısa soluklu olmasın. Satma kaygısı güdüp de popüler kültüre kaymasınlar.

soundgarden

Spoonman gibi müthiş ötesi şarkıya sahip grup. 6 Haziran'da buradaydilar. Konserleri bir gun sonra olsa ben de orada olacaktım. Insan üzülüyor be sözlük.

metal müzik dinlemeye başlayacaklara tavsiyeler

pentagram'ı dinleyin ve dinletin.

matematik sınavı

birazdan gireceğim (muhtemelen tam tersi) sınav. ailem benden bir seyler bekliyor. dün gece uyuyakalmisim. korkuyorum be sözlük. aslında yapabiliyorum da hocalar kanırttıracaklarını söylediler. (bkz: göte giren şemsiye aÇılmaz)

karşımdasın ama bak yoksun burada

her zaman orada duruyorsun. tam karşımda... bazen göz göze geliyoruz, ister istemez. sen umursamıyorsun belki, ama ne zaman göz göze gelsek zaman, mekan gibi kavramlar alt üst oluyor. düşünüyorum da, her şey bu kadar kolayken aynı anda ne kadar da zor? saçlarına dokunan niye rüzgarın soğuk parmakları, ben varken...

tanım: emre aydın'ın iz bırakan şarkı sözü.

namaz kılmak

ne kadar günah işlerseniz işleyin esirgeyen ve bağışlayan rabbimizin herkese huzur verdiği ibadet. (bkz: ölmeden önce yapılacak 100 şey)