bugün

katıldığı ittifak ile birlikte silkinip ulen ben neymişim be diyerek gaza gelmesi durumudur. oysa ki en son seçimlerde ülke genelinde % 0,7 oy almıştır, allah bereket versin, versin de bir parti de haddini bilmeli.
Elbette ak partiden 8-10 vekil çalsam kar kardır şeklinde düşünmelerinden kaynaklanan gaza gelme durumudur. oysa ki, işleri bittikten sonra kullanılmış bir mendil parçası gibi kenara konacaklarından habersizdirler, ya da bir günlük beylik beyliktir o da bizim olsun demektedirler.
Gaza gelmiştir, gelmemiştir bilmem ama siyasi parti tutumu her zaman ılımandır.

Genellikle tevazulu, sert söylemlerden uzak, hoşgörülü tavırları dikkat çekiyor.

(bkz: Temel karamollaoğlu) nunda sempatik ve dik duruşu oldukça güzel.

Memleket şartlarında Sağ görüşten uzak biri olarak söylüyorum; siyasetin kavgadan ve huzursuzluktan beslenmeyen, bildiğinden şaşmazken bile ılımlı olan insanlara ihtiyacı var.
garip bir eleştiri. iktidar partisi kendisi ittifak kuracak diye müttefiki partiyi alıp ittifak yasal düzenlemeleri yapsın, ortamını hazırlasın, ittifakı kurup birbiriyle duvar pası atraksiyonlar yapsın (erken seçimin gündeme gelişi ve daha neler neler), aynı yasal düzenlemeye dayanarak başkaları seçim ittifakı kurunca "gaza gelmiş" olsun. ne ala memleket.
saadet partisi iki gün önce kurulmuş bir parti değildir ki sizin dediğiniz gibi gaza gelsin. sizin babanız daha sokakta oyun peşinde koştururken bu parti chp ile kıbrısa çıkartma yapıyordu. saadet partisi bu ülkede fikri temelleri olan ve bir davaya sahip olan tek partidir. milli görüş hareketinin siyasi koludur. bir parti için 15-20 yıl çok uzun bir süredir. bir hareket için ise 20 yıl hiçbir şey değildir. bu hareket adalet partisini, anapı mezara gömmüştür. kaç seçimdir bir lira yardım almadan tüm ülkede teşkilatlı bir biçimde çalışmaktadır. cahilliğinizi, hırsınızı, kininizi kendinize saklayın.

1970 milli nizam partisi
1972 milli selamet partisi
1983 refah partisi
1997 fazilet partisi
2001 saadet partisi
Saadette Toplu halde istifalar başlamış. Gaza mı gelirler, yoksa fincanda mı görürler artık seçimden sonra belli olur.

https://www.ulusal.com.tr...toplu-istifa-h204366.html