bugün

entry'ler (324)

ekşi sözlük

Şaka gibi; fakat hala kapalı! Nasıl oluyor da güzel ülkemde bu da normalleşiyor hala anlamıyorum.

Güpegündüz otobüste konuşan/ eleştiren dayının ağzına bant tıkamak gibi bir şey bu! Aklım almıyor!

Sevgili yaza meah lim etke uyardı,uygulamadan açılıyormuş. Sağolsun.

menuet

Kazakla uyuyormuş. Üzüldüm. Pijama falan öneririm kendisine, hem sümüğünü yün kazağa siliyorsa da yazık. Yün sümüğü tam çekmez içine. Islak ıslak durur bir süre.

Sümüklü oluşu değil de ıslak oluşu rahatsız eder yani.

uyuyamayan yazarlar

"muhtemelen işsiz güçsüz liseli ergen" yazan insan evladına cevap vermeye geldiğim başlık.

Sabahın kçründe kalkacağım; fakat u yu ya mı yo rum nokta!

youtube

Bir video platformudur.

Tanımı geçtik, bilen biri aydınlatırsa sevinirim. Videoların ücrete tabii olması için en az on dakika olması gerektiği söyleniyor. Gerçekliği nedir?

uykusuza masallar

https://youtube.com/shorts/f-ybyMw1P7s?feature=share

Tatlı mı tatlı bir youtube kanalıdır.

Edit: evet reklamımı yaptım! *

türbanlı kadınları zincire vuran zihniyet

Yobazlık konusunda eleştirdiği insanlardan zerre farkı olmamakla birlikte ekmeklerine yağ sürmüştür.

soyadımı almayacak kadınla evlenmem

"Daha kolay tanınmak için" diyen mahalledeki ayşe teyze her halde. Aksi taktirde düğün davetiyesi pek işe yaramayacaktır.

avukat ve ne yazık ki ismi markası ise Ne yapsın? tüm danışanlarına ve olası müşteri potansiyeline davetiye mi yollasın?

Aklınızın almadığı her şeyi 'hıp bı kıdın hıklırı şıysındın' deyip savuşturmayınız rica edeceğim.

Ya da savuşturun yahu bana ne.

Tanım: "sen evlenme ulan ayı" denilecek yazarların tercihleridir. Saygı duyulur.

askerdeki sevgilisini terk eden kız

Hala "sadakat" kavramını kendi içine sindirememiş andavalların olduğunu gösteren durum!

Birini sırf asker diye beklemekle, sırf yeni doğum yaptı diyr beklemek arasında hiçbir fark yok abiler. ikisi de çirkin.

Neden sevmediği, istemediği, saygısını yitirdiği biriyle sırf "..." Diye birlikte kalınsın?

Ve neden birlikte kalmak istemeyen kişi bunu dile getirince "sadakatsiz" olsun.

ilişkilerini sadece yeni bir ilişki ihtimaliyle bitirecek, kendisine dahi saygısı olmayan basit düşünüp basit yaşayan insanların yaşayabileceği bir şey değil tabii, sizleri de anlıyorum!

1 temmuz 2021 doğal gaz zammı

Halkın tercihidir!

Hee böyle söyleyince olmadı değil mi? Böyle bakınca "ne alakası" var dedi bazı birileri!

Artık bakmıyorum abiler! Ödeyip geçiyorum. %160 zam gelse yine ödeyeceğim!

Alım gücü açlık seviyesinin altında olan bir ülke için bunu "başarabildiğim" için kendimi şanslı falan görmüyorum!

Memleketime kendi kendisine reva gördüğü bu düzeni "hak" görmüyorum!

Uyku tatlı gelmiyor olmalı artık, uyan be insan!

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Dermanım yok ben ölüyorum...

https://youtu.be/r-DgkPS9Ids

içinden geçenleri yaz

Galiba geçmiyor...

içimde bir yerlerde öylece takılıyor bütün düşünmüşlüklerim. Hepsi birden ısırgan otunun değdiği parmak uçlarım gibi kaşınıyor.

Kimseyi uyandırmamak için fısıldayarak konuşuyor, parmak uçlarımda yürüyor, gaz lambalarında bakıyorum karanlığa. Kimseyi ürkütmemek için gülüyorum bazı bazı.
Ve kaçabilmek için cüzzamlarım beliriyor göz bebeklerimde.

Yazık bize, takılıyor kursağımda sevmelerim. Heveslerim incecik bir köprüden sallanıyor. içimden geçenler içine hiç değmiyor...

kocişime harika kahvaltı hazırladım

Ekmeği kalp şeklinde kesip, yumurtanın sarısını o kalbe denk getirmeyi düşünen üst akıl sahibidir!

"Kocişi" için özendiği gibi,evine gelen her hangi bir misafirine özeniyorsa ellerine sağlıktır.

jacques mesrine

Karşılıklı beğenileşiyoruz.
Kendisine harun abi olduğumu henüz itiraf edemedim *

Beyaz çoraba çakı saklıyor olmamdan anlamış da olabilir. Bilemedim *

anüsüne yağlı çay bardağı kaçan adam

Kimse de demiyor o bardak orada bir hafta nasıl kalmış?

Allahtan bardak yağlanınca hızını alamayıp bağırsağa falan yürümemiş.

jimmy tudeski

Tiktok uygulamasını acilen telefonundan silmesi gereken yazar.

Edit: tiktok yerine sözlük hesabını da silebilir.

10 yıl sonra suriyeliler

Ana dilde eğitim "hakkı" ile başladıkları serüveni "trtsuri" tv kanalı ile noktalayıp bizleri kötünün iyisine sevinir kılacaklar.

Kendilerince "özel" günlerini kazlıçeşme yenikapı meydanlarında kutlayacaklar.

Miting meydanlarında o günkü hükümet tarafından kürsülere çıkartılacak, kol kola pozlar verecekler.

O günkü iktidar tarafından meclise sokulacaklar ve "sdp" cinsi bir parti kuracaklar.

Birkaç şehri barındıran bir bölgede özerklik isteyecek, "bayrak" zannettikleri bir bez ile kendilerini eşleştirecek ve bir de lider seçeceklerdir.

Bugün benim vergilerimle ödenen çocuk, okul, yemek vb. yardımlarına bırak minnet duymayı, bizlere tanınmayan imtiyazların kendilerine tanınmasını falan geçip, o gün benim askerime saldıracak, benim insanımın hakkını yiyecek, benim memleketimde huzursuzluk, kaçakçılık, bozgunculuk yapacaklar.

Elektrik faturası, su faturası vb. Vergi barındıran ödemelerden kaçınacaklar.

Ülkede huzursuzluk çıkaracaklar ve çok zormuş gibi o günkü hükümet tarafından bastırılamayacaklar.

Ülkenin bize has kültürel ve ahlaki yapısını bozacak, kendi kültürlerini yaşatacaklar.

Her kadın en az yedi çocuk doğuracak ve yeni nüfus politikaları oluşturularak azmış gibi çoğalacaklar, çoğalacaklar ve çoğalacaklar.

Tanıdık geldi değil mi?

Edit: eksileyen yazarın etnik kökeni üzerine yemin edebilirim ama ispat edemem.

aşırı seviyeli karı koca tartışma videosu

'iknci gün altıma yattın' dedi dimi o?

ilişkiye dair daha çirkin bir şeye maruz kalmamıştım sanırım. Bu nasıl kavga? Hakikaten insanlara üzülüyorum.

işte abiler, memleketim erkekleri işlerine geldiklerinde bu kadar sığ bu kadar çiğ olabildikleri için "kezban" diye nitelendirdiğiniz ablaların bu denli duvarları oluyor. Yolda Gülse en hafif tabirle 'yollu' oldukları için.

Al birini vur ötekine.

Edit: ilişki uzmanı falan değilim; fakat Birbirinize pozitif değerleri katmadığınız, huzurlu, mutlu, keyifli olmadığınız ilişkileri salın gitsin.

ilk buluşmada oralet içen erkek

Kızı kahveye götürüp "abi bize iki kivi bırak." Demediyse sorun yoktur.

Oralet kırmızı çizgimizdir!

bir kızı eve atıp arkamı dönüp uyumak zevk veriyor

Kahkaha attım.

Ders vermiş. Hem de yüzlercesine... Erkek beeehhh! Düzgün fiziği, dövmeli vücudu ve ünlü oluşu... uff söylerken bile heyecanlandım *

sözlükte dövemeyeceğim yazar yok

Kendisine virgüllerle meydan okuduğum yazar beyanı.

insafsız tek noktalama işareti nokta mı? Bir paragraf yazmışsın araya virgül koysana!

Bak ben dört farklı noktalama kullandım. Azıcık örnek al lütfen.

Edit: vallahi bende de virgül yok.