bugün

an itibariyle ntv de olan davranıştır . yav arkadaş bir kerede hazımsız olma bir kere de objektif ol. neymiş efendim fatih terim'in o penaltıyı muslera ya kullandırması yanlışmış etik değilmiş. tamam karşı takım kalecisi bulundukları durumdan dolayı demoralize olabilir eyvallah ama bu adam sezon boyunca oynadığı topla rekoru kırmış hiç mi ödülü olmayacak .
haklı çemkirmedir. nitekim beşiktaşın 100. yılında kaleci penaltı kullanmak istemiş lucescu rakibe saygısızlık olur diye izin verdirmemişti. fatih terim gibi bir ''teknik adamdan'' bu jesti tabiki beklemiyorduk ama futbolcunun bunu düşünmesi gerekir.

edit: ayrıca ''2010-2011 sezonunda A.Gücü maçında taraftar penaltıyı Volkan atsın isterken, Alex'in " Olmaz öyle şey, Rakibe ayıp olur" dediğinide unutmamak lazım.
Yüksek galatasaray ahlakı. Küme düşen takıma karşı penaltıyı kaleciye attırmak. Ünal Aysal bundan bahsediyordu sanırım.
aynı rıdvan volkan'ın götüyle tuttuğu topa ne demişti hatırlayan var mı diye sormak istediğim çemkirme.
en az volkan'ın götüyle top tutması kadar etik olmayan bir davranışa çemkirmesidir. volkan'a kızanlar bu penaltıyı alkışlıyorlarsa volkan'ın seviyesine inmişlerdir.
Galatasaray'ın küme düşmüş çok zayıf rakibiyle dalga geçercesine attığı aslında penaltı olmayan penaltıya yapılan eleştiridir.

Volkan falan diyenler de haklı bir yanda Fenerbahçe diğer yanda 11 senedir deplasmanda yenemeyen, 5 branşta son 100 resmi mücadelenin 87 sini kaybeden zayıf cincon.
gol olmasaydı galatasaray'ın uzun yıllar sürecek bir alay konusunu oluşturacağı o penaltıyı atan adam. galatasaray kurtarmıştır.
(bkz: #15134353) ayrıca (bkz: hazımsızlık)
Türkiye nin en çirkef oyuncularına sahip takımın taraftarının kendince haklı davranışıdır.

Çemkirme melis!
Penaltıyı bir defans, bir forvet ya da bir orta saha oyuncusunun atmasıyla, kalecinin atması arasında ne gibi bir fark vardır? Takımda tek gol atamayan adamın, maç rahatladıktan sonra gol atması ve bu sayede tüm takımın en az bir golünün olmuş olması adına yapılmış bir hamledir. Sayın Rıdvan Dilmen, ilk önce taraftarı olduğu takımda neden sadece birkaç futbolcu dışında kimsenin gol atmadığını sorgulamalıdır.
yıllar önce bir san marino - almanya maçında almanya 13-0 öndeyken de penaltıyı kaleci kullanmak istemiş ama kenar yönetim engel olmuştu. bugün de öyle olmalıydı. bir galatasaraylı olarak hoş karşılamadım bu olayı. futbol şov işi evet ama volkan babacan koskoca adam, görmediniz mi lan gözleri yaşardı herifin. ben de kalecilik yaptım, yeri geldi sayamadığım kadar gol gördüm kalemde ama hiç bu kadar aşağılanmamıştım. nerde kaldı rakibe saygı? bir galatasaraylı olarak utandım ben, kimse kusura bakmasın.
muslera' nın golünü küme düşen takımla taşak geçmeye kadar getirmesidir ki komiktir. amk senin kulübün, başkanın, yönetimin, teknik direktörün, bıyıklı kalecin vs. 3 temmuzdan beri bütün ülkeyle taşak geçiyorlar. sizin götünüz kurtulsun diye 2 kere şampiyon olmak zorundayız resmen bu yıl.
hala ağlıyor efenim durduramıyoruz.
sıçmaya devam ediyor.
ailecek güldürmüştür. teşekürler rıdvan hoca!
başkanı şikeden metriste, kalecisi götüyle top yutan, şike savunmalarında başını kaldıramamış bir takım taraftarı olan rıdvan dilmen'in tüm bu ayıpları, eziklikleri görmezden gelip gerçekleştirdiği olay.
volkan kıçıyla top tutarken, tahrik edecek hareketlerde bulunurken, tribünlere küfrederken, lincolnün hayalarına vururken, soyunda odası kapısını tekmelerkende keşke bir kaç kelam etseydi dediğim spor yorumcusu(!).
haklıdır.
(bkz: muslera nın manisaspor a attığı gol/#15134587)

melo'yu da affedin lan. şampiyon olmak için her boku yersiniz siz...
kapatın la kapatın..
ona yakışanı yapmaktadır.zira birinin ona at gözlüğünü çıkarması gerektiği söylemezse daha fazlasını da göreceğimizi belirtmekte olacaktır.
birileri rıdvan a, brezilya da gol kralı kalecilerin olduğunu, penaltıyı sadece kalecisine kullandıran takımların olduğunu ve türkiye'ye gelmiş futbol oynamış gol atan kalecilerle birlikte, götüyle top tutan kalecileri hatırlatmalı.
ulan keşke ilk penaltıyı da muslera atsaydı diye düşündüren çemkirme.twitter'dan "1319 gün sonra gökten kemik yağdı 11!1!" diye ergen tribi atan volkan malına da iyi bir ayar olmuştur.

rıdvan gibi bir adamdan ahlak,etik vs. dersi almak da sadece türkiye'de olabilcek bişey.allah akıl fikir versin.
yıllar önce dolu dizgin giden beşiktaşta lucescunun, geçen sene ankaragücü maçında volkanın 'rakibe saygısızlık olur' sözleriyle geri çevirdiği kazanılması kesin maçta kaleciye penaltı attırmama etiğini eleştirmesidir. fatih terimin maç öncesi 'penaltı olursa muslera atsın' önerisini geri çevirdiğini https://twitter.com/#!/sa...89053888438087680/photo/1 ancak ne olduysa 0-0ken o penaltıyı attırmaya cesareti olmayan teknik direktör terim 2-0dan sonra sözünden dönmüştür.

volkanın götüyle top tutması tabi ki etik değildir. ancak oradaki amaç ezeli rakibi sinirlendirmektir. etik olmasa da eylemin bir amacı vardır. yine de kabul edilemez. küme düşmüş zayıf rakibi karşısında ikinci penaltıyı kalecisine attırmanın kabul edilemeyeceği gibi. ama siz fanatiklik yapmaya devam edin efendiler.