istanbul il sınırları içerisinde henüz denk gelinmeyen polis modelidir.
- ehliyet,ruhsat
+ buyrun
- pardon ruhsatın arasında paranız kalmış
+ aa öylemi dalgınlık işte (hassktir sçtık warya)
nesli tükenmekte olan yurdum insanı türü.
isteseler alırlar aslında.

fıkrası bile var.

Adamın birini gece vakti çevirir trafik polisi ceza yazacak ya sorar ;
- Beyefendi ruhsat lütfen !
- Buyrun Memur Bey .
- Alkol ?!
- Yok Memur Bey .
- Kemer takılımıydı ?!
- Evet Memur Bey .
- ilk yardım çantanız ?!
- Tastamam yerinde Memur Bey .
Bakmış olacağı yok memur ;
- Mezdeke kasetin varmı ?!
- Var Memur Bey .
- Koy kaseti !
- Tamam Memur Bey .
- 3. Parçayı çal !!
- Tamamdır memur bey ??...
- Şimdi ben oynuyorum sen Para Yapıştırıyorsun !!!
(bkz: namussuz namuslu)
rüşvet alan polisler inanılmaz derecede olduğu için enayi durumuna düşen polis tipi
başına "rüşvet almayan" tamlayanının getirilmesi yanlış olan trafik polisidir. rüşvet almaması değil rüşvet alması olağanüstü olduğu için tamlayanın "rüşvet alan" olması gerekmektedir.

(bkz: rüşvet alan trafik polisi)
yurdum insanının en sevmediği tiplerden birisi. yahu sen alsana şu yeşilliği yandan, bir de ceza kesip devlete para mı kazandırıcan, çoluk çoluk ekmek* bekler evde değil mi ama? al hadi al.
gördüğümde helal olsun diyeceğim sen de al abi almassan ayıp olur diyeceğim polis türü
"haha,böyle polisler var mı ya?" dedirten polis.Ama yine de polis teşkilatındaki iyileşmeyi göz önüne alarak,gelecekte sayılarının artacağını düşünüyor insan.
çorbacı olmayan trafik polisidir. işi çok zordur. geçmiş dönemlerde ruşveti engellemek için imamhatib lisesi mezularını bu göreve getirme taktiği uygulanmıştır.
(bkz: Boş küme)
türkiye sınırları içerisinde sisteme kafa tutan polis türüdür.görüldükler,duyuldukları,hissedildikleri yerde en yakın trafik amirligine haber verilmeli * **,kendileri marmara bölgesi sınırları içerisinde görev yapıyorsa dogu anadolunun güzelliklerinden bahsedilmeli,yeni görev mevkiinde kendilerine basarılar dilenmelidir.
bir başka versiyonu için;

(bkz: soyledigi saatte gelen tamirci)
görülmemiş varlık
amirinin yakindan takip ettigi polistir..sinirli bir şekilde utanmıyormusun görev başındaki memura rüşvet teklif etmeye demesinin nedeni aslında içinden lan şu 20 likle ne güzel kupon yapardık diye düşünmesidir..
öncelikle: tdk ya göre
rüşvet:Yaptırılmak istenen bir işte yasa dışı kolaylık ve çabukluk sağlanması için bir kimseye mal veya para olarak sağlanan çıkar (bkz: tdk)
yeni tck ya göre
tck madde 252. - (1) Rüşvet alan kamu görevlisi, dört yıldan oniki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Rüşvet veren kişi de kamu görevlisi gibi cezalandırılır. Rüşvet konusunda anlaşmaya varılması halinde, suç tamamlanmış gibi cezaya hükmolunur.
son olarak:
(bkz: trafik polisine rusvet verme taktikleri)
sonuç: şimdi yeni tck ya göre almak ve vermekte suç olduğuna göre yazacağı 100 ytllik ceza için 20 ytl rüşvet alan şerefsiz trafik polisi suçludur da 80 ytlyi ödemeyen nedir? kırmızıda geç, park edilmez yerlere park et, hız limitlerini aş, bu 80 ytlyi ödememek için taktikler geliştir sonra da trafik polisleri rüşvet alıyormuşta bık bık. sen 80 ytlyi ödeme sonrada rüşvet aldığı için arkadan küfret. sakın yanlış anlaşılmasın rüşveti haklı çıkarmak değil maksadım. rüşveti ekonomik şartlar da dahil hiçbirşey haklı çıkarmaz. ama kim -bana ceza makbuzumu ver- dedi de trafik polisi illa rüşvet istedi?? söyler misiniz??
türkiye sınırları içerisinde bulunmayan polis türüdür.
yok öyle bşiy.
rüşvet istememek için bile rüşvet alır bunlar.
(bkz: para üstü vermeyen polis)
trafik tarihinin başlamasından önce nesilleri tükenmiştir.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki tüm trafik polislerini kapsayan tanım. Ayrıca rüşvet teklif edersenizde gözaltına alınıyorsunuz. Başıma hiç gelmedi ama gözaltına alınmasada ekstradan 290 ytl daha yiyen arkadaşım var.
buyuk ihtimalle nurcu trafik polisidir.
rüşveti teklif edişe göre değişir. (bkz: istemem yan cebime koy)
çok örneği vardır.