daha önce rüyasinda allah i hic görmemis birisi olarak pek normal olmayan bir rüyadir. ancak boyle bir basligin tasak konusu olmasi biraz sacma sanki. hele ki dogrulugundan emin olmayip sanirimla biten bir cümle kuruldugunda art niyet aramak kacinilmaz. rüya da bir seyler görmeyi versiyon olarak nitelendirmek te ayri bir sorunsal. kendini allah in yerine koyup "ben böyle yapardim" cümlesi de kisinin kendi sorunudur fakat siteye girme de herhangi bir yas sorunu olmadigindan, bir seyler ögrenmeye calisan cocuklarimizi bu tür safsatalarla donatmak yanlis olur. üsluba, yoruma ve insanin kendine dikkat etmesi gerekir. allah göstermesin carpilirsin sonra.
olacağına inanmadığım şeydir.Hz.Muhammed'e bile vahiy Cebrail aracılığıyla gelmiştir.Allah'ın kullarıyla direkt konuşması mümkün olmadığı gibi rüyada kendisini göstermesi de mümkün değildir diye düşünüyorum. ta ki ahirete kadar ki ahirette de insanlar derecelerine göre Allah (c.c.)ı görme nimetine erişebileceklerdir.
mümkünü yoktur.
cenab-ı hak bu dünyada kimseye görünmeyecektir. peygamberelere bile görünmediğine göre bizim gibi günahtan başka hiçbir icraatı olmayan kullarına görünmesi çok mantıksızdır. işin ilginci başlığın çok saçma olmasıdır. ateist arkadaşlar her seferinde kendilerine saygı duyulmasını istemektedir ancak ilahi dinleri bir türlü hazmedememekte kendilerine mantıksız gelen yerleri evirip çevirip dalga geçmeye çalışmaktadırlar. dinde mantık aranmaması gerektiğini bilmezler, bu işler kalple olur.
yalnızca allah ile kulu arasında olandır.
nasıl ki içindeki derinnn çelişkileri
dalga gecerek dısa vuran tipitiplerin ağzını yamultmadan konusturabiliyorsa dilediğine de görünebilir.
daha doğrusu "rüyada allah'ı gördüğünü sanmak" olan eylemdir. çocukken ben de kafasında taç olan kral gibi gördüğümü sanmışımdır, ancak hepsi bir hayaldir.
imam-ı azam'ın bir çok kez gördüğü rüyadır ve şerefli bir şeydir.
mümkündür. allah kavramı soyut olduğu için, inanan her insanın bilinçaltına işlemiş bir tanrı görünüşü olduğundan bu görünüşün rüyalarda bilinçüstüne çıkması mümkündür.

misal küçüklüğümde rüyamda hep dağ kadar, ak sakallı, çizgili pijama giymiş, kafasına takke olan bir adam görürdüm. o benim için allahtı.

işin güzel yanı ise bu noktada "rüyasında allahı gören cennetliktir.." inanışı da kendini yer bitirir. bunun bir de peygamber versiyonu vardır o daha daha evlere şenliktir.
sözlük yazarlarına nasip olmayacağı kesin olan şeydir.

o kadar mübarek insan varken entry kasan uusera mı görünür lan allah?
(bkz: olsa da görsek)
sahurda çok fazla yemek yendiğinin ve dini program izlendiğinin kanıtı.
herkesin basina gelebilecek turden bir olay degildir. ama benim basima geldi, evet. cronos ile beraber welcome to hell'i soylemek, mukemmel bir duyguydu ruya da bile olsa bunu gerceklestirmek.
(bkz: allah/@revolter00)
Ben gördüm ama sanki Ashton Kutcher'a benziyordu biraz... Eh, rüyada Allah'ı görmek de olsa olsa bu kadar olur ancak; yine de rüyada Allah'ı Ashton Kutcher olarak görmek, gerçekte hiç görememekten daha iyidir... Kutcher da bir temsildi zahir.
göremeyecek arkadaşların mümkün değildir diyerek kendilerini haklı çıkarmak adına felsefe sıçtığı olaydır.mümkündür efendim.allah sana mı soracaktı görünüyüm mü görünmeyeyim mi diye.fazla dillendirilmemesi gereken sağda solda anlatılmaması gereken bir rüyadır.zira fazlasıyla geyik muhabbetine maruz kalabilir.allah ben size şah damarınızdan daha yakınım demiştir.hal böyleyken allah-insan bağını koparmaya çalışmak ve bunun için de saçmalamak gereksizdir.
(bkz: bir ışık gördüm)
ne mübarek adammışım triplerine sokabilecek eylem.
--spoiler--
bak sen su allahin isine
--spoiler--
imkansız olanmış ama dün akşam rüyamda gördüm varmı bunun bir açıklaması.
üstü açık yatmak ile orantılı bir durumdur .
eğer gerçekleşirse gören kişiyi tebrik etmeyi şart kılan olaydır.

aynı zamanda, daha önce hiç görmediğin bir şeyin <rüyanda> gördüğünde o olduğunu nasıl anlayacağını bana merak ettiren olaydır.
küçükken rüyamda "allah" rolünde dedemi görürdüm. Umut Sarıkaya da yazdıktan sonra anladım ki bende değilmiş anormallik *
bende gördüm bi anormallik mi var acaba.
(bkz: her gördüğün sakallıyı deden sanma)
küçükken yaşayıp çok korktuğum olay. kocaman bir buluttu allah, bir de bıyıkları vardı beni yanına çağırıp günah ve sevaplarımı tartacaktı ki ağlayarak uyanmamla son bulmuştu. tabi ben bunun etkisinden daha kurtulamamışken bir de üstüne hz.muhammed'i görmüştüm rüyamda. bizim evde namaz kılıyordu bir arkadaşımın babasının kılığında ama.
bir rüya olayıdır.

görülen bu rüyadaki o varlık allah değildir. aksine rüyanız şeytani bir rüya olarak yorumlanabilir. böyle şeyler olabilir ve şahıs ile alakası yoktur. rahat olunması gerekir. kormamak ve ibadet etmek şarttır.