bugün

herkesin kafasına göre yorumlar yaptığı,yalandan da olsa işi ticarete dökenlerin bolca olduğu, bakanların gereksiz zamanını harcayıp boş yere ümitlendiği saçma sapan bişi
rüyalar 2 türlü tabir edilir:
1) psikolojik bilinç altı yansıması,
2) metafiziksel boyut.
ikisi de birbirinden farklıdır. psikolojik tarz; bilimsel bir yaklaşımken, metafiziksel yaklaşım; bilim dışıdır.
(bkz: uldag sozluk ruya tabiri departmani)
ruyada azrail gormek olume dalalettır.
ruyada sıvılce gormek utanılacak ıs yapılacagı seklınde yorumlanır.
ruyada sınemaya gıdıp fılm ızlemek kısının hakkında dedıkodu yapıldıgını ve bunu en yakın zamanda ogrenecegı anlamındadır.
görülen rüyanın yorumlanmasıdır.
rüyada sözlük görmek genelde o gün için sözlükte hiperaktif bir gün geçireceğiniz anlamına gelmektedir.
bazı adreslerden kapsamlı olarak okunabilecek rüya yorumlarıdır.
topoğrafik kurama göre bilinçaltına atılanların tuhaf şekilde dönmesidir.
iranlı bir yazara göre 3 çeşit rüya vardır.adını unuttum.
1. ilk uyku esnasında görülenler ki günlük yaşamın devamıdır.
2.uykunun ortalarında görülen ki geçmişe tekabül edecek rüyalardır.
3.uyanmaya yakın rüyalar ki gelecekle ilgili rüyalardır.

rüya işte...
fal muamelesi yapılasıdır.
mirmika ile bir zamanlar aynı bölümde okuduğu, rüya tabirinden anladığını iddia eden arkadaşı arasında geçen diyalog;
m: mirmika, a: arkadaş

m: abi sen rüya tabirinden az-çok anlıyordun dimi?
a: evet abi, hayırdır?
m: ya sorma birader, üç gecedir aynı rüyayı görüyorum, çözemedim daha deli olucam.
a: e anlat abi ben çözerim.
m: eyvallah. bak şimdi; yeşillik bir tepedeyim. yanda küçük bir dere akıyor. tepede bir ağaç var ama ne ağacı bilmiyorum, sadece gövdesini görüyorum. bu ağacın dibinde, elimdeki ekmek bıçağıyla bi adamın boğazını kesiyorum. nedir bunun anlamı?
a: ohoooo çözemedin mi lan bunu?
m: yoo, ne ki anlamı?
a: ne olacak, kıçın açık yatmışsındır
m: ulan ben senin ağzını yüzünü varya.... Lan kabahat sende değil, sana akıl danışan hıyarda. *

(bkz: bu da böyle bir anımdır)

dipnot: bu rüyayı tabir edebilecek bir arkadaş varsa bi zahmet özel mesaj yoluyla bana anlatsın, seneler geçmesine rağmen hala daha merak etmekteyim.
asla inanmadığım, hurafe kategorisinde değerlendirdiğim tabirlerdir. fakat insan meraktan bakmadan da edemez.

(bkz: rüyada köpek görmek)
surekli okunan favori kitaptir.
http://sinestezi.wordpres...02/02/tabiri-caizse-ruya/
artık çağ atlaması gereken tabirlerdir.

hala gölden, böcekten, kuştan, denizden, ahşap evden, ak sakallı dededen falan bahsediyorlar. yahu kardeşim ben rüyamlarımda bilgisayar, internet, e-posta, telekomünikasyon, uydu alıcıları falan görüyorum, ne anlama geliyor bunlar, bunların tarifi yok, aklı eren birisi çıksın da bunların ne anlama geldiğini açıklasın...
gereksiz bir hede olmakla beraber babanemin kankasıdır .uyku esnasında k*çınız açık kalır. rüyanızda kar görürsünüz. bunun için rüya tabirlerine gerek yoktur.tötünüzü örterseniz sorun kalmaz efenim saygılar.
ömrüm vefa eder ise yakında ihtisaslaşmaya doğru yol alacağım uzmanlık alanı. bugün gördüğüm rüyanın sonucundaysa öleceğim ihtimali yüksek görünüyor. burcumun bana vermiş olduğu yüksek altıncı hissime dayanarak korkudan öleceğimi belirtmekteyse bir beis görmüyorum. * * * *
hanımların altın günlerinde haz duyarak yaptıkları alaturka sohbettir.
(bkz: rüyamda kaynanam arkamda oturuyordu)
http://ruyatabirleri.haberaktuel.com
(bkz: rüyanız hayrolsun)
(bkz: rüyanız hayrolsun teyze)
haberci rüyalar, gelecekten haber vermektedir. yorumlayan kişi, ya da yorum çok önemlidir. birebir haberci rüyalar gördüm ve aynen de yaşadım.
saçma sapan rüyalardan bile bir anlam çıkarmaya çalışan insanların sözlerinden ibarettir.
Gördüğümüz rüyaların,genellikle uzman komşu teyze tarafından,yorumlanmasıdır.Ayrıca teyzemizin gündüz hayrına anlat yavrucuğum,hayırdır inşallah,tersi çıkar evladım,akan suya anlat çocuğum gibi cümleleri kurması olağan durumdur...
insanın moralinin içine edendir. kalktığımdan beri bi yakınımdan ölüm haberi beklememe telefonlara bakamamama paranoyak olma nedenidir. *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar