bugün

"ben kaldım hala o yüreğimin vurgun yediği terkedilişte" ne zaman dinlesem tüylerimi diken diken ediyo
sezen'in karşılıksız aşkını çok masum anlattığı şarkısı. deliveren albümünde yer alır. insanı alır götürür..
SÖZLERi BÖYLEDiR.
Koparıp bir gül takmıştınız o gün
Göğsüme gizli bahçenizden pembe
Demiştiniz ne füsunkar durdu
Pembe gül sütten daha ak teninizde

Ben o gün yandım işte
Sabaha doğru üçte
Çok zaman oldu, siz evliydiniz
Ben kaldım hala o yüreğimin vurgun yediği terkedilişte

Gelip gitti ah beni buldu
Sevdanın en karası
Baharlarla, sonbaharlar, güzler, yazlar arası
ihtimal ya fikrinize düşersem
Tutturun bir Rumeli Havası
ihtimal ya fikrinize düşersem
Tutturun bir Rumeli Havası

Ben o gün yandım işte
Sabaha doğru üçte
Ben kaldım hala o yüreğimin vurgun yediği terkedilişte

Ben o gün yandım işte
daha genel olarak, arnavut havalarına verilen isimdir. *
yaklaşık 400 mb kadar rumeli türküsü mp3lerim var. paylaşımcı isteyen linux beyinli arkadaşlara yollayabilir \ varsa alabilirim.

--- forum ---
pm at.
+rep.
korsana evet + emeğe saygı.
--- forum ---
sezen aksu'nun pek bilinmeyen ama çok güzel bir şarkısıdır. sakın dengesizin biri alıp coverlamasın bu şarkıyı. hep sezen aksu da kalsın. karşılıksız aşktan ziyade yasak aşkı anlatan bir şarkıdır. adam evlidir, bir geceliğine bile olsa gizli bahçesinden pembe bir gül koparıp gelmiştir. sabaha karşı 3'te de gitmiştir. malum evde bekleyeni vardır. sözler bir yana dursun, müziğiyle alır götürür sizi.
kendisini şarkıyla türküyle anmamızı isteyen sezen aksu'nun tercihi rumeli havasından yana olmuştur.
sevdiceğe siz diye hitap edilen bir dönemin, evli birine duyulan aşkın, acının, platonikliğin şarkısı. sezen aksu'nun her duruma uygun şarkılarının en muhteşemi.
bir üstteki entrynin sahibi paylaşmış facete bunu..bi dinleyeyim dedim neymiş..bana sabahlamak düşer artık..
Sözleri tabii ki Sezen Aksu'ya, müziği Cihan Sezer'e ait olan muazzam bir şarkıdır. "Siz" diye hitap edilen beyfendiyle gelişmiş, yasak belki de karşılıksız ama hüzünlü bir aşkı anlatır. Akla ziyandır..
üstüne kitap yazılıp film çekilebilecek bir şarkıdır. en neşeli sabahlarda bile dinleyeni komaya sokma potansiyeline sahiptir. insanın aklını bulandırır, herşeyi bırakıp gitme isteği uyandırır derinlerde bir yerlerde. "ben o gün yandım işte" derken de "ihtimal ya fikrinize düşersem" derken de insanı başka bi hale sokar. yanisi fenadır; çok fena.
dün ilk defa dinlediğim, sezen aksu'nun pek bilinmeyenlerinden... ya da ben bilmiyordum, bilemedim. en güzel de bu kısmı söylemiş;

--spoiler--
Ben o gün yandım işte
Sabaha doğru üçte
çok zaman oldu, siz evliydiniz
ben kaldım hala o yüreğimin vurgun yediği terkedilişte
--spoiler--
Canım benim, bana ne kadar çok güzel şarkı öğrettin. Ah! Ah!

Koparıp bir gül takmıştınız o gün
Göğsüme gizli bahçenizden pembe
Demiştiniz, "Ne füsunkâr durdu"
"Pembe gül sütten daha ak teninizde"

Ben o gün yandım işte
Sabaha doğru üçte
Ben kaldım hâlâ o
Yüreğimin vurgun yediği terk edilişte.

https://www.youtube.com/watch?v=I9x9wjrID7I