bugün

Bugün videosunu izledim; uzun zamandır takip ettiğim insanlardan biri , muazzam bir insan , böyle insanları desteklemek gerek , toplum için önem arz edebilirler.
Param pulum halim vaktim yerimde olsa acımam , adama ölümüne destek veririm sırf şu yobaz suudi kafalı videoyu çekene inat. Adamsın ruhi , bi tarafını yesinler çok takma.
içerik hırsızı bi dallama.
Polisliği arka sokaklar izleyerek öğrenmek gibi bir şey. Açın iki kitap makale okuyun lan.
Bazı videoları oldukça ilgi çekici bazıları oldukça saçma bir kardeşimiz.
geceleri hortlatılan beyfendi.
Derdinizi sikim.
arada videolarını izlediğim kişi. yorumları okuyorum da lan amk bu adam terörist mi, katil mi, sapık mı? her şeyin sınırı var adam gibi eleştirin.

ülkücüler hakkında video bekliyoruz kendisinden.
Bi tane salağı çok fazla ciddiye alıp kendisinin tüm sözlerini tekrar açıklamış emeği takdire şayan.
Bu adamı buna mecbur bırakan beyinsizlerin ta ...
itici buluyorum ben bu çocuğu. Tamam iyi güzel efendi çocuk ama nedense sevemiyorum videolarını heralde kitlelerini sevmiyorum boş boş yorumlar yazan, araştırmadan sorgulamadan her dediğine inanan ergen çok var.
Ruh-i mücerred tamlaması geliyor ne zaman bunun adını görsem. Hatta yanlış okuyorum.

Kimdir bilmem.
Seni tanımak isterim yiğidim.
uzun ve bayağı uzun yıllardır takip ettiğim Türk youtuber

ilk zamanlar suratını hiç göstermezdi, profil fotoğrafında bile sadece 'ruhi çenet' yazardı. videoları ilginç, gizemli ve bir o kadar da eğlenceli bilgiler içerirken benim aklımdaki ruhi çenet, oldukça yaşlı, gözlüklü, kel bir adamdı. gerçek resimlerini görünce ne kadar genç olduğunu görmem beni afalattı.
itici, şişirilmiş balon.
Çoktandır takip ettiğim gizemli bilimsel esrarengiz tarzda video hazırlayan bir youtuber. Son zamanlarda ışid benzeri örgütlerden tehtid almış ama yılmamış.
Ruhi okuyorsan sana yolunda başarılar diyorum kardeşim.
Bir zamanlar içeriklerini begendigim şuan ise daha çok küçük yaştaki kesime hitap eden YouTuber .
yaptığı şey çok uçuk bir şey olmasa da diğer youtuberlardan daha efendi.

amaç video çekip para kazanmak ise onu yapıyor.
"KÜRTLER HAKKINDA BiLiNMEYEN 10 BiLGi" şeklinde bir video yayınlamış youtube kanalı. Tamam bu ülkede milyonlarca kürt var ve böyle bir video ile sorunum yok ama hazırladığı içeriğin bilmem kaçıncı maddesinde şöyle diyor:

"Türkler ve kürtlerin ilk münasebetleri malazgirt'te başlamıştır. Kürtler bu savaşta 25.000 askeri olan Türklere 10 bin süvari ile katılmıştı"

dinleyince videoyu durdurup bir kahkaha attım. nüfusunun bile o vakitler 10 bin kişi olup olmadığı belli olmayan bir halkın türklere 10 bin süvari göndermesini doğru bir bilgiymiş gibi milyonlarca takipçisiyle paylaşıyor. Bu ruhi çenet'in şimdiye kadar gördüğüm en saçma hatasıydı.

video şöyle devam ediyor:
Kürtlerle Türklerin diğer önemli ilişkisi çaldıran muharebesinden ötürüymüş. Neymiş, kürtler safevi devleti hükümdarı şah ismail'in osmanlı'ya bir tehdit oluşturduğunu osmanlı devletine bildirmiş. -ikinci kahkaha burda geliyor-

Size burda bir saat Yavuz sultan selim'in çaldıran muharebesi öncesi ve sonrasında kürtler hakkındaki fikirlerini anlatmayacağım. Benim takıldığım nokta burda da şu: Sen osmanlı devletinin jandarma, kolluk kuvveti sistemi olan koskoca tımarlı sipahilerin istihbaratını yoka sayıp kürtlerin şah ismail'i bir tehdit olarak bildirdiğini çocuk kandırıyormuş gibi bize sunuyorsan burda bir sorun vardır demektir. Ayrıca yavuz sultan selim'in şah ismail'i bir sorun olarak görmeye başlaması daha şehzadeyken trabzon sancağında başlamıştır.

Şimdiye kadar ruhi çenet'in hep üstüne gidildi ve ben hep aşırı tepki verildiğini savundum. Ama bu olay farklı, doğru düzgün desteği olmayan tarihi bilgileri gerçekmiş gibi 3milyon takipçinle öylece paylaşman kabul edilemez. Bu bir yerde tarihimizle alay etmekten başka bir şey değildir.

sözlerim bu kadar, video da şurda:
https://www.youtube.com/watch?v=SQDG7AdPYww
(bkz: kara insan)
yaptığı işlerde başarılı olduğunu düşündüğüm zeki ve becerikli youtuber.

Arkandayız.
Mal turnusolu.
Çoğu zaman boş beleş popülist videolar çeken youtuber.
aman şimdi hakaret etmeyin yine hakkımızda video yapar dediğim youtuber . ünlü olmuştuk bir ara lol .
yeni videosu süper olmuştu. araştırmaları güzel yapıyo ve güzel konular buluyo. en azından diğer youtuburlar gibi boş yapmıyor.
ilk çıktığı zaman sevdiğim lakin ilerleyen zamanlarda gözümden düşmüş youtuber.

bu arkadaş ilk çıktığı zamanlar yüzünü göstermezdi. o dönemlerde gerilim ve bilimkurgu temalı videoları revaçtaydı. severdim o dönem kendisini hatta yaşlı başlı adam zannediyordum. *

daha sonra yüzünü gösterdi falan ama zamanla da bozmaya başladı. gerçekçilikle hiç alakası olmayan, tamamen izlenme içerikli clickbait kokan videolar çekmeye başladı. yok neymiş anesteziymiş yok işte şizofreniymiş bilmem neymiş gibi videoları gözümden düşürdü kendisini.

son izlediğim şizofreni videosu hayal kırıklığıydı benim için. şizofreni bir hastayla konuştum temalı videosu 14 dakika ama bu videonun nereden baksanız sadece 45 saniyelik kısmında hasta bir kadınla konuşuluyor. videonun devamı tamamen boş beleş içeriklerle dolu. iğrenç müzikler de cabası.
mason locasını telefonla arayıp; "iyi günler. ben internette belgeseller yapıyorum. geçen ay şizofrenleri yapmıştım bu ay da masonlar hakkında belgesel yapıyorum. acaba locanıza gelip, izniniz dahilinde insanlarla röportaj yapabiliyor muyuz" diye soran süpersonik zeka. bir de yetkili bana izin vermedi diye yazmış. ne bekliyordun ki amk!

yılda beş yüz bin taale kazanıyormuş.