bugün

hali hazırda ki basbakanımız recep tayyip erdoğan'ı her fırsatta en ağır ve haksız şekilde eleştirip ama yerine daha iyisini koyamayan maldır.
eleştirmek tabi ki hakkımız. ama bu mallar adamı sırf dindar diye eleştiriyor. evet anuga koyim, adını koyamadığınız şey bu işte!
yok laiklik yok dindarlık. tek derdiniz adamın dinine bağlı bir müslüman olması. o yüzden öküzce eleştiriler yapıyorsunuz.
adam gibi yapıcı eleştiri yapanlara, ki bunların arasında ben de varım, saygım sonsuz. kendime de saygı duyuyorum yani. ama bu mallara saygı duymuyorum. çünkü sırf içlerinde ki aptal dürtü yüzünden saçmalamanın ötesinde sıçtıkları için...
önereceği isimler tekel medya tarafından çoktan toprağa verilmiş olan insandır.

hadi ölüyü dirilt insanların gözünde yada yeni geleni öldürtme!
hiç tanımadığı insana mal diyen insandan daha mal olmayan insandır. klavyede delikanlı bir hayat ne güzel yarabbi!
normaldir denebilecek hadisedir. bir şeyin sakıncalı olduğunu belirtmek kanımca ona bir alternatif bulmayı zorunlu kılmaz. öyle bir çabam yok ki.

şimdi diyelim ki çocuk sıcak sobaya elini değdirecek, ben bunu beğenmem. derim ki yapma. alternatifi nedir? bence sobaya değmemek. illa alternatif aksiyon mu önermek lazım.
diyelim ki alternatif sundular; sundukları alternatiflere karşı tarafın güleceği insanlar; hatta gülmekle kalmayıp alternatif diye bunu mu seçtiniz mallar da denecek insanlardır.
eğer alternatif sunamıyorsa "belli ki türkiye'de adam gibi biri kalmadı" diyen 'maldır'. sırf rte'yi beğeneyip alternatif sunamadığı için 'mal' denmeyi haketmiyordur. belki de mallık başka birilerindedir.
alternatif bir çoban aramayan kişidir. sen koyunsun illa güdecek çoban arıyorsun yani...

bir de böyle kıçtan uydurma tespitlerle rte'yi alternatifsizmiş gibi gösterme sevdalıları yok mu çok gülüyorum ben. alternatif mi yok? ben varım, o var, bu var. lider aramak yerine toplumca çözüm üretmek! tabi bu cemaat evlerinde maklube yerken beynini pilavın içine düşürmüş kişilerce benimsenmeyebilir ama illa bir lider olmak zorunda değildirkişi. aklın yolu birdir; akil adamların oluşturduğu, konularına hakim insanların konularında çözüm oluşturduğu bir topluluk da olabilir bu.
öfkeyi hitabet sanatı yapıp çevrecinin en daniskası olup herşeyi bilrim diye gezenlerin arkasında koyun olursa bu millet bu hale gelir.
çıkar uğruna melih gökçek'e alternatif sunamayan insanla kıyaslandığında hakareti hak etmeyen insandır.

meydanı boş bulduğunda birilerine sallayıp aslan kesilen, büyüklerin altında ise süt dökmüş kedi gibi bir halt yiyemeyen insanı görünce haklı tepki verebilen insandır.

boş sözlere kanıp şakşaklamayan insandır.

son olarak kraldan çok kralcıların gösterdiği gibi her şeyin 'ak' olmadığının farkında olan insanlardır.