bugün

ülke ekonomisini 'harika' olarak göstermeye çalışan yazarın sözlüğe veda yazısıdır. konuşmasıyla, üslubuyla her zaman için seviyeli ve saygılı bir yazardı. fakat ülke gerçeklerine karşı gözleri kapalı, kulakları tıkalıydı. ona göre türkiye'de refah seviyesi çok yüksek, vatandaş rahat, zamlar önemli değildi. fakat gerçekler ne yazık ki öyle değil.

gerçi gülüyorduk yaptığı ekonomi yorumlarına ama;

(bkz: bu sefer güldürmedi)
Veda ettikten iki gün sonra bile yazmaya devam eden yazar. kapı önü muhabbeti gibi uzuyor sanırım.
gitmesi gitmemesi beni ilgilendirmez de, laf ağızdan bir kere çıkıyor diye biliyorum.
(bkz: gollerimi açeydim böyle iki yena getme deyeydim) gitme!

(bkz: rosava candır) ona dil uzatan top olsun..
rosava superdir. sosyalist taraftan bakınca pek bir kapitalist olduğu için ihanet ediyor halka tadında karşıladım hep. yani hep yanıldığından emin olarak yanıt yazdım ama tabi kendince haklı en nihayetinde.

neyse rosava superdir. gitmesin, ona küfredenler,eee sikimi yesinler, amcıklar.
--spoiler--
sözlüğe veda eden sözlük yazarının yazıdır. bu tanım olsun.
--spoiler--

tanım kısmında yazım hatası olduğundan dolayı kabul etmediğimiz vedadır.

neyse muzipliği bırakalım, konuya dönelim.

bu rosava kardeşin en çok gücendiği isimlerden biriyim sanırım, yazdığı hayal ürünü iktisadi verileri sürekli eleştirirdim, zira ekonominin, piyasaların içinde olan biriyim, zaten onu eleştiren diğer arkadaşların isyanları da hep tüik ve hükümet referanslı pembe tablolar çizmesinedir.

neyse...
karar kendi kararıdır, iktisadi veriler paylaşmayıp, pembe tablolar çizmediği sürece her zaman sözlükte yeri vardır.
ama itiraf etmeliyim ki, "türkiye'nin bilmemkaçıncı çeyrekte 58.4 büyümesi" tarzı başlıkları özleyeceğiz, belki de bir nesil türkiye'nin büyüme hızında çin'i geçmiş olduğundan haberdar olamadan büyüyecek...
(bkz: bu gece son)
keşke aynısını yazsa da tekrar gitse dedirtmiştir bugünkü pınar sucuk rezaletinde.
git artık be usta yeterince sıçtın ve sıvadın zaten.
(bkz: rezalet olmasına rağmen devamı çekilen filmler)
hükümet adına kan kaybıdır. bu iyi... *
ama küfürlerden, tehditlerden bıktım usandım, gerekçesiyle gittiğini söylüyor ki, bu kötü değil, rezalet...

son zamanlarda burası gerçekten böyle bir çirkef oldu. bir şey yazıyorsun, iki dakika sonra hemen bir küfür veya tehdit mesajı... kaç defa ben de illallah ettim. bu ne amk lan? nerden çıtınız siz? hayır, ben öyle topla tüfekle korkutulacak biri değilim de, bunun yeri mi yani? burada sağcısı solcusu futbolcusu bir araya gelmiş, tartışmıyor muyuz? sırası gelince aynı konulara aynı tepkileri vermiyor muyuz?

birilerine haddini bildirmek isteyen niye sözlüğe geliyor, ben onu anlamıyorum. aradığım kimseleri sokakta bulamıyor musun? sokakta gördüğünde götün yemiyor da, burada mı kendini tatmin ediyorsun?

herkesin senin gibi düşünmesini istiyorsan, sözlüğe gelmeyeceksin kardeşim. git darbe falan yap, sonra da dipçik zoruyla milleti hizaya getir.

bu rezalete birisi dur desin... rosava gibi, sözlüğün en terbiyeli adamlarından birinin küfür ve tehdit yüzünden sözlükten gitme kararı alması, hepimiz adına utanç vericidir. ben kendi adıma özür diliyorum rosava'dan, karşılıklı tartışmak dışında en küçük bir hakaretim olmadığı halde!
--spoiler--
sözlüğe veda eden sözlük yazarının yazıdır. bu tanım olsun.

son dönemde artık insanlarla birşeyler paylaşamdığım açıktır. insanlar fikirlerime fikirleri ile karşılık vermek yerine küfür etmek , aşağılamaya çalışmak vesair yöntemlere başvurmaktadırlar.

halbuki ben açtığım iktisadi başlıkların altındaki tartışmalardan okuyanların birşeyler çıkardığını düşünüyordum.durum öyl olmamaya başladı.

neyse konuyu uzatmaya gerek yok.

kalbini kırdığım kardeşlerim , yaşdaşlarım , büyüklerim olduysa af ola.

konu daha çok tartışılsın diye yaptığım başlık canladırmalarım için de moderasyona bana katlandıkları için teşekkür ederim.

herkese mutlu ve sağlıklı günler...
--spoiler--

Kendi görüşlerine sahip çıkmayan yazar.

görsel
bir yere gitmeyecek olan yazarın gereksiz bir girdisidir.

açık ve net.
(bkz: son şakasını yaptı)
kazı çevirmenin yanmaması için faydalı olduğunu bilen yazarın son olmayan son yazısı.
Benim anladığım yazarın derdi gitmek, kalmak değil, ilgi çekmektir.
yapma be başkanım.

imza: savcı sayan
SÖZLÜĞE GiRiP OKUYUP "NE DEMiŞ LA BU M..." DiYEREK EĞLENDiĞiMiZ YAZARIN VEDA YAZISIDIR. sEN GiDERSEN KiM tÜRKiYE YÜZDE 5000 BÜYÜDÜ, HER ŞEY GÜLLÜK GÜLiSTANLIK DiYE BAŞLIK AÇACAK E BE KARDEŞ. giTME YALVARARIM YALNIZ KOMA BiZi ROSOVA.