bugün

(bkz: bu gece son)
kısa ve öz olmuştur.

selametle.

(bkz: üşüyoruz reis)
ülke ekonomisini 'harika' olarak göstermeye çalışan yazarın sözlüğe veda yazısıdır. konuşmasıyla, üslubuyla her zaman için seviyeli ve saygılı bir yazardı. fakat ülke gerçeklerine karşı gözleri kapalı, kulakları tıkalıydı. ona göre türkiye'de refah seviyesi çok yüksek, vatandaş rahat, zamlar önemli değildi. fakat gerçekler ne yazık ki öyle değil.

gerçi gülüyorduk yaptığı ekonomi yorumlarına ama;

(bkz: bu sefer güldürmedi)
SÖZLÜĞE GiRiP OKUYUP "NE DEMiŞ LA BU M..." DiYEREK EĞLENDiĞiMiZ YAZARIN VEDA YAZISIDIR. sEN GiDERSEN KiM tÜRKiYE YÜZDE 5000 BÜYÜDÜ, HER ŞEY GÜLLÜK GÜLiSTANLIK DiYE BAŞLIK AÇACAK E BE KARDEŞ. giTME YALVARARIM YALNIZ KOMA BiZi ROSOVA.
yapma be başkanım.

imza: savcı sayan
tanımı yanlış olan yazıdır. adam giderken bile yanlış tanım giriyor usta.

not: hacı gider ayak herkese seri eksi bağlamıyon deme la?
Uludağ sözlük Büyük bir komedyenini kaybetti. yastayız.
(bkz: gitti gidiyor rosova)
üzüldüğümüz bir vedadır.

bu kadar sabredebilmesi bile bi başarıdır.
fazla gözüme çarpmamış bir yazar olmakla beraber girdiği entrylere bakınca birikimli biri olduğunu gözlemlediğim, ve sözlükten ayrılma konusu içinde hayırlısı denilebilecek olaydır.
troll olarak nitelendirilen yazarlar tek tek sözlüğe veda ediyor. bunun sebebini yeni yazar alımlarına bağlamak istemiyorum. saten 9, nesil olmakta koyar adama heralde o kadar prestij sahibi olmuşsun yıllarını vermişsin zor olur be ayrılmak.
düz adam yorumlarıyla canımı sıkan bir adamın veda yazısıdır. ama nihayetinde sergilediği bu mantıklı davranışla gönlümde kendisine dair bir sıkıntı kalmamasını sağlamıştır. teşekkürler, elveda.

kısa tutalım son sözleri, sevemedim vedaları.
(bkz: rosava nın sözlüğe vedası için ne dediler)
--spoiler--
sözlüğe veda eden sözlük yazarının yazıdır. bu tanım olsun.
--spoiler--

tanım kısmında yazım hatası olduğundan dolayı kabul etmediğimiz vedadır.

neyse muzipliği bırakalım, konuya dönelim.

bu rosava kardeşin en çok gücendiği isimlerden biriyim sanırım, yazdığı hayal ürünü iktisadi verileri sürekli eleştirirdim, zira ekonominin, piyasaların içinde olan biriyim, zaten onu eleştiren diğer arkadaşların isyanları da hep tüik ve hükümet referanslı pembe tablolar çizmesinedir.

neyse...
karar kendi kararıdır, iktisadi veriler paylaşmayıp, pembe tablolar çizmediği sürece her zaman sözlükte yeri vardır.
ama itiraf etmeliyim ki, "türkiye'nin bilmemkaçıncı çeyrekte 58.4 büyümesi" tarzı başlıkları özleyeceğiz, belki de bir nesil türkiye'nin büyüme hızında çin'i geçmiş olduğundan haberdar olamadan büyüyecek...
rosava nın sözlükten ayrılma kararını açıklamadan önceki son entrysidir.

(bkz: #15091607)

dikkatle incelendiğinde 'acaba rosava işinden mi kovuldu?' sorusunu akıllara getirir.
hükümet adına kan kaybıdır. bu iyi... *
ama küfürlerden, tehditlerden bıktım usandım, gerekçesiyle gittiğini söylüyor ki, bu kötü değil, rezalet...

son zamanlarda burası gerçekten böyle bir çirkef oldu. bir şey yazıyorsun, iki dakika sonra hemen bir küfür veya tehdit mesajı... kaç defa ben de illallah ettim. bu ne amk lan? nerden çıtınız siz? hayır, ben öyle topla tüfekle korkutulacak biri değilim de, bunun yeri mi yani? burada sağcısı solcusu futbolcusu bir araya gelmiş, tartışmıyor muyuz? sırası gelince aynı konulara aynı tepkileri vermiyor muyuz?

birilerine haddini bildirmek isteyen niye sözlüğe geliyor, ben onu anlamıyorum. aradığım kimseleri sokakta bulamıyor musun? sokakta gördüğünde götün yemiyor da, burada mı kendini tatmin ediyorsun?

herkesin senin gibi düşünmesini istiyorsan, sözlüğe gelmeyeceksin kardeşim. git darbe falan yap, sonra da dipçik zoruyla milleti hizaya getir.

bu rezalete birisi dur desin... rosava gibi, sözlüğün en terbiyeli adamlarından birinin küfür ve tehdit yüzünden sözlükten gitme kararı alması, hepimiz adına utanç vericidir. ben kendi adıma özür diliyorum rosava'dan, karşılıklı tartışmak dışında en küçük bir hakaretim olmadığı halde!
ben geldim sen gidiyorsun. merak ettirdin açıkçası kendini...
(bkz: teletabilerin veda zamanı)
batarken güneş ardından tepelerin geldi veda zamanı teletabilerin.
görsel
rosava superdir. sosyalist taraftan bakınca pek bir kapitalist olduğu için ihanet ediyor halka tadında karşıladım hep. yani hep yanıldığından emin olarak yanıt yazdım ama tabi kendince haklı en nihayetinde.

neyse rosava superdir. gitmesin, ona küfredenler,eee sikimi yesinler, amcıklar.
(bkz: son şakasını yaptı)
kayda değer bir veda yazısıdır. rosava bilgiliydi, bilgili değildi, şakşakçıydı, şakirtti vesaire bunları bir kenara koyalım. bunun tartışmasını zaten sürekli yapıyoruz, rosava üzerinden olmasa da.

ama hepimizin silkinmesi lazım rosava'nın veda yazısını okuduktan sonra. adam yoğun hakaret ve küfürlerden dolayı gittiğini söylüyor. ki bu bir acındırma politikası değildir, hepimiz gördük. veda yazısının altına bile "fikirlere fikirle karşılık veremeyip hakaret eden" zavallılar üşüşüyor. yani birileri kolaya kaçıyor. ve bu alışkanlığın tez zamanda terkedilmesi şarttır. bu ülke insanları konuşmayı öğrenmedikleri için sayısız badire atlattı. artık konuşmayı öğrenmemiz lazım.
Bilgili ve kaliteli bir yazarın sözlüğe vedasıdır.

Tartışma ve eleştirilerin doğru sonuca ulaşma konusunda önemli olduğunu düşünen bir yazarın tartışmaya değer kimse olmadığını düşünerek aldığı karardır.

Ancak gitmemesi umulmaktadır.

Zira uzun zamandır okumaya değer başlık bulamadığım için girmediğim sözlükten böyle yazarlar da giderse geriye ne kalır düşünmek istemiyorum...
Veda ettikten iki gün sonra bile yazmaya devam eden yazar. kapı önü muhabbeti gibi uzuyor sanırım.
gitmesi gitmemesi beni ilgilendirmez de, laf ağızdan bir kere çıkıyor diye biliyorum.
(bkz: rezalet olmasına rağmen devamı çekilen filmler)
kazı çevirmenin yanmaması için faydalı olduğunu bilen yazarın son olmayan son yazısı.
Benim anladığım yazarın derdi gitmek, kalmak değil, ilgi çekmektir.