bugün

portekiz'in sporting lizbon takımında top koşturan , 14.10.1979 yılında doğmuş şilili ortasaha oyuncusu .
şimdilerde beşiktaş ile anlaştığı söylenmekte hatta milliyet gazetesi bu iş oldu diyo .

http://www.milliyet.com.t...007/05/16/spor/spo08.html
Wikipedianın söylediğine göre sol açık oynayabilen futbolcu. Chile milli takımındada oynamaktadır.
Eğer gerçekten anlaşma sağlandı ise beşiktaş'ın yıllardır süregelen sol kanat sorununa ilaç gibi gelecektir. Nitekim artık ibrahim üzülmez yaşlanmıştır. Baki desen neyse onun hakkında birşey demiyorum.
futbolun oynanış şekli ve ekolü göz önünde tutulduğunda, güney amerikalı futbolcuların türkiye'ye adaptasyonunun gayet zor olduğu aşikar. bunun deneme-yanılmasını defalarca yaptık, başarı oranı çok düşük. hele böyle bonservisi bile olmayan orta sınıf topçulardan düzinelerce harcadık biz süper ligimizde.halen öğrenemedik ama transfer yapmayı. gene hatalı bir transfer diyorum ve isminden rodeo'cu gibi gözüken bu arkadaşımıza sabırlar diliyorum. ezik de bir çocuğa benziyo,zannediyorum celal kolot tokatlar bunu canı sıkıldıkça. uzun eşşekte de yastık yaparlar bunu.
fm profili için:
http://img174.imageshack.us/img174/1456/tellohu1.jpg
bu sabah saat 10:00'da türkiye'ye gelen futbolcu. kendisi beşiktaş ile prensip anlaşmasına varmıştır.

(bkz: az önce ntv alt yazı geçmiş)
ülkeye uyum sağlarsa yeni bir marcus munch vakası olabilir. ibrahim üzülmez hem defansif hem de hücuma cıkabilen kaptandır, tello da hem iyi orta yapar hem hızlıdır hem de defansif yönü iyidir. üzülmez ile iyi bir rotasyon sağlayabilir, birlikte de önlü arkalı oynayabilirler.
tello tello tello şu rodrigo tello * diye tezahüratını da duymak mümkün dür.
bugun itibariyle 4 yillik sozlesmeye imza atmis besiktasli futbolcudur.
kendisinden sol kanattaki problemi çözmesi, yüksek orta yüzdesiyle oynaması, birebirde etkili olması, adam geçebilmesi, topla hızlı dripling yapabilmesi beklenen, şili kartalı. hoşgelmiştir.
"doğduğumdan beri taraftarı olduğum kulübe geldim" şeklinde bir açıklama yapan süper solak.*
beşiktaş ile 4 yıllık sözleşme imzalayan yeni kartalımız.
beşiktaş taraftarı kendisini tribüne grup gündoğarken'in telli turna şarkısının melodisi ile çağıracaktır.

tello tello tello rodrigo tello
tello tello tello rodrigo tello

sakın çıkma patika yollara, o dağlara, kırlara, o karlı ovaya..

(bkz: entry girerken hakimiyeti kaybetmek)

edit: ayrıca bu futbolcunun güzel bir web sitesi vardır.

http://www.rodrigotello.com/
geçtiğimiz sezon * ezeli rakibi porto'nun ağlarına, olağanüstü bir frikik golü yollayan futbolcu.

http://www.youtube.com/watch?v=nXeZRpQkF2w
tam adı Rodrigo Alvaro Tello Valenzuela olan beşiktaş' ın yeni transferi.

daha çocukken bir futbolcunun nasıl poz vereceğini göstermiştir kendisi.*

görsel
(bkz: rodrigo tello)
Birkaç hafta önce şöyle bir şey yazmıştım. Öncelikle kısacık bir (bkz: #1471467)

Şimdi tutun ki Ertuğrul sağlam takımın başına geldi ve bu tello'ya uygun bir oyun planı kuramadı. o zaman suçlusu kim olacak ben söyleyeyim: Ertuğrul sağlam. herkes yüklenecek "erken geldi beşiktaş'a, daha bir süre daha pişmesi gerekirdi." sonra yıldo alacak yine ertuğrul'un kafasını koltuk altına pozlar verecek "hocamızın sonuna kadar arkasındayız" diyecek, ilk fırsatta da ertuğrul sağlam'ı gönderip "takımı kurtardım" havası yaratacak.

yahu yıldocum belki süper bir transfer yaptın ama bu işleri bırak da hocalar yapsın. karpuz seçer gibi adam seçip doldurma şu takıma. adı üstünde o "teknik direktör" sen ise "kulüp yöneticilerinin başı"sın. sen kulübü mali olarak yönet, pazarlama stratejileri geliştir, transferi, kadroyu, tekniği, taktiği de hoca yapsın.

beşiktaşlılara hayırlı olsun, umarım yukardakiler gerçekleşmez ve şilinin en iyi futbolcusu seçilmiş bu adamı keyifle izleriz...
http://www.youtube.com/watch?v=CTmydltRPx4
futbol kaliteside internet sitesi gibiyse zevkli bir futbol izlettirecek zat-ı muhterem.
ne diye ihtiyaç olan yere adam alınmaz gidilir sola adam alınır anlamıyorum ibo nun suyu mu çıktı? ikinci bir runjeeeee vakası potansiyelinde olan çünkü yönetimin çok iyi b.kler yemesi sonucu gelen futbolcu!
sporting lizbon takımında sözleşmesi biten, bonservis bedeli ödenmeden sözleşme imzalattırılan oyuncu.
sporting lizbon'da aldığı paranın üç katını alacağı için beşiktaş'a geldiğini itiraf eden şilili sol kanat oyuncusu. ilk profosyonel söleşme imzaladığı colo colo takımından kazma diye kovulmuş, ardın da azim yaparak şili'nin en iyi orta saha oyuncusu seçilmilş, copa america'da brezilya'ya attığı bir gol ve yaptığı asistle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve ardından 7 milyon euro bonservis bedeli karşılığında portekiz'in sporting lizbon takımına transfer olmuştur. son iki sezondur takımın as oyuncularından biri olan tello pek fazla gol atmasa da istikrarı ve uzaktan attğı sert şutlarla dikkat çekmektedir. beşiktaş'ın yeni sezonda sol kanattaki sorununa ilaç olur mu bilinmez ancak ertuğrul hocam iyi yönde fikir beyan etmiştir.
copa america 2007 b grubu mücadelesinde şili adına ekvador karşısında forma şansı bulamayan futbolcu.
izlenilen ve futboldan anlanılan kadarıyla çok yararlı bir oyuncu. çok iyi bir sol ayağı var. dünkü maçta çok çabuk yoruldu bunu bir eksiklik olarak nitelendirebiliriz. yaklaşık yarım saat izleyipte şili'de göze çarpan bir oyuncu. hakan ünsal'ın tekniklisi diyebiliriz bu oyuncu için.
dün akşam izlenen maç sonrasında mahmut hanefi stilinde olduğuna kaanat getirilen oyuncu.
Meksika ile 0-0 berabere kalıp çeyrek finale çıktıkları maçtan sonra milli takımdan arkadaşları Valdivia, Vargas ve Contreras ile birlikte bir otelde sabaha kadar içtikten sonra körkütük sarhoş olunca çevrediklere sataşmaya başlayıp, garsonlarla kavga çıkarmış, masaları kırıp, bıçaklarla koltukları kesmiş, iki bayan otel görevlisine cinsel ilişkiye girme teklinde bulunmuştur. ve bu skandaldan sonra olaya karışan futbolcularla beraber şili futbol Federasyonu tarafından 20 maç Milli takımda oynayamama cezası almıştır.