bugün

ronaldo potansiyeline sahip bir orta saha oyuncusuydu.

özellikle uzaktan şutlarda oldukça tehlikeli olabiliyordu.
2009 beşiktaş'ı akıllara getiren şilili sol ayak.
sezon sonunda yeşil sahalara veda edeceğini açıklamıştır.

http://www.cnnturk.com/sp...igo-tello-futbolu-birakti
şanlıurfa da çiğ köfte partilerinde boy gösteren bir dönemin latin katili.
türkiyede beşiktaşta oynamasıyla tanınıp, gelicek sezon için bankasya ekibinden urfaspor ile anlaşan Şilili futbolcudur. önü açık olsun ne diyek, para lazımdı sıkışmıştı herhal.
Beşiktaş'a normalde forvet olarak gelen stoper olurken bu arkadaş sol bek olarak akınıp forvet arkasına kadar oynamıştır.
Elazığspor'u tek başına sırtlayan yetenek. Takıma yeteneği tecrübesi ile resmen önderlik yapıyor.
Çok iyi bir adam değil belki, hızlı çevik olmayabilirdi. Ancak bu adamdaki sol ayak beni kendine hayran bırakmıştı. Özlüyorum sözlük.

tanım: Beşiktaşımın eski futbolcusu.
Her anadolu takımında böyle bir oyuncu olmalı mutlaka. Yavaş ama yeri geldiğinde harika ara pasları atabilen , harika şutlar çekebilen bir oyuncu. Ayrıca duran top ustası. Tıpkı bursaspor un batalla sı , karabük ün cernat ı , gençlerbirliği nin ahmed hassan ı veya antep i tabata sı gibi.
Geçen hafta eskişehir in 3-1 kazandığı mersin maçının yıldızı olmuş solak. Uzun süredir yoktu ortalıkta , kendini özletmiş.
her oyunu çözebilecek seviyede bir sol ayağı vardır kendisinin. tek sorunu hızlı olmaması sanırım, o da vücut yapısından kaynaklanmakta. ama ortasahanın ofansif anlamında her yerinde, mücadele anlamında göbekte ve sol bekte rahatlıkla ter dökebilecek düzeydedir. böyle bi joker, böyle bi sol ayak, quaresma heycanı uğruna bi anda silindi.
özlüyoruz.

quaresma'nın yerine sol açıkta onu görmek isterdim şu an. evet, net.
yetenekleri umrunda olmayan şilili futbolcu.
konyaspor maçında ligin en karaktersiz oyuncusu olduğunu ispatlamıştır. her posizyonda yere atlayıp tribünlere oynanmaz ki be insaf.

tarafsız izleyeci olarak beni çileden çıkartmayı başarmıştır. gereksiz adam.
beşiktaş'ta 2 yıl forma giymiştir.
devre arasında bursaspor'a transfer olacağı söylenen şilili futbolcu.
Quaresma'ya, "Türkiye'ye gelirsen paranı hiçbir zaman söz verilen tarihte alamazsın. Ayrıca 6 ay sonra ücretinde indirim yapmanı isterler" şeklinde telkinde bulunduğu iddia edilen futbolcu. beşiktaş'tan apar topar gönderilmesinin sebebinin bu olduğu söyleniyor.

http://www.haber1903.com/Haber-15338-kostebek-tello
çaylak olduğum için kendisinin gidişine bir şey yazamadım. her ne kadar geçen sezon çok kötü oynamış olsan da seni çok seviyorduk tello. yeteneğinden kimsenin şüphesi yok. gidişine de üzüldüm açıkçası. ama birilerinin gitmesi gerekiyordu ve bu sen oldun. her şey için çok teşekkür ederiz sana beşiktaş taraftarı olarak. umarım gittiğin her yerde mutlu olursun...
iyiydi hoştu da istikrarsız bir futbolcuydu. deplasmandaki kayseri maçıydı galiba her maçta o ya da ona yakın performans gösterse yanında oynayacak 10 oyuncunun kim olduğu düşünülürdü. ama bazen öyle performanslar sergiledi ki bunu ilk 18'e kim aldı lan dedirtti.

velhasılı karakteri olarak gidişine üzüldüğüm ancak futbol adına pek üzülmediğim eski oyuncumuzdur.
yabancı oyuncu kontenjanının üzerine bir de takıma yeni katılan veya katılması beklenen yabancı oyuncular eklenince, 2010-2011 sezonu öncesinde talihsiz bir şekilde beşiktaş'tan gönderilen oyuncu...

ne olursa olsun tabata gibi bekleneni veremeyen ancak yüksek maliyetleri nedeniyle takımdan gönderilemeyen yabancı oyuncular varken tello gibi bir oyuncunun sözleşmesinin fesh edilmesi tam bir yönetim başarısızlığıdır. en azından kadroyu genişletmek adına düşük maliyetli genç oyuncularla takas edilmeliydi.

yaptığı ortalarla ve soldan, savunmanın arkasına veya ters kanada attığı toplarla, beşiktaş'ın son 2 sezonda en çok iş yapan oyuncularından birirydi.
çok naz aşık usandırır be tello. hizmetlerin için teşekkürler.
son beşiktaş şampiyonluğunda en çok emeği olan oyunculardan biri, yeni es es futbolcu.

transfer olduğu haberi hüzün verici. umarım yeni takımında başarılı olur.
an itibariyle eskişehirspor'a transfer olduğunu rıza çalımbay açıklamıştır.
adını her okuduğumda aklıma vuvuzelayı getiren yeni eskişehirli futbolcu.