bugün

tek kelime ile insanı bilinmeze ve tedirğinliğe sürükleyen bi melodiler birleşkesi...
overture summerından tenseine , partysinden marion barfsına , overture winterından coney islandına mükemmel sanırsam 31 parçalık birsoundtrack..
Nasıl bir psikolojiyle besetelendiğini gercekten merak ettiğim,atv ana haberde ibret dolu goruntulerin* fon muziği olarak kullanılan,gece gec saatte uzun sure dinlendiğinde buzdolabının canlanıp ustune yurumesini sağlayabilecek potansiyele sahip,etkileyici,insanın izlediği şeyin içine işlemesini sağlayan efsane bir soundtrack..
yüzüklerin efendisi iki kule fragmanında çalan dinlerken adamı bi fena eden şaheser
overture summer adlı parçasını mozart bestelemiştir ve bu filmde soundtrack olarak kullanılmıştır. * *
(bkz: requiem for a dream remixed)
fılmı ızledıkten sonra yaklasık bır hafta etkısınden kurtulamamanızın sebebı olan.
(bkz: summer overture)
(bkz: zoo york)
atv ana haberi hazırlayanların çok sevdiği müziklerdir. neredeyse her haberin arkasına summer overture parçasını koyarlar.
her parçası -ki 33 parça var- birbirinin aynı olan bok. yok efendim kış üvertürüymüş, sonbaharda 11. üvertür kullanılırmış... bırak bu işleri clinty.
tv kanallarımızda, haber bültenlerinden tutun da magazin programlarına kadar her yerde kullanılan hatta seda sayan'ın sabah programında bile duyabileceğimiz, olağanüstü güzel olan fakat artık piç edilen soundtrack... bir diğeri için: (bkz: clubbed to death)
(bkz: requiem for a dream)
bir zamanlaratv ana haber ile özdeşleştirdiğimiz soundtracktir.
(bkz: lux aeterna)
bir daha böyle bir soundtrack yapılabilir mi diye insana düşündürten soundtrack. hiçbir insan evladından çıkmaz kolay kolay.
clint mansell'in dokuzuncu senfonisi...

böylesine de efsaneleştiririm...
özellikle ana melodisiyle acılar denizinden acılar beğendiren bir havaya sokan bunalım soundtrack. son dönem ana haber bültenlerine fazlaca kaptırdığımız güzellik. aslında hani kaptıralı da bayağı oluyor.
her duyuşta irkilme yaratanlar familyasından. acıdır acı...iyidir iyi...
anahaberde çalan yıllarca bu şarkının adı ne diye düşündüğüm, daha sonra requiem for a dreami izlediğimde tesadüfen dinlediğim muhteşem ve bir o kadarda üzücü soundtrack.
namı değer 'tsunami müziği' ayrıca bir rivayete göre akrep burçlarının en sevdiği müzikmiş. * *
Insanı korkutan ve kendinden geciren muhtesem eser.
yeterince dinlenirse beyni infilak ettirebileceğine inandığım theme.
fenomendir. dinledikçe dinleyesin gelir. ayrıca saw theme de keza öyledir.
şu an durum nedir bilmiyorum ama bir zamanlar atv ana haber bülteninin de kullandığı soundtracktır.

insanı felç eder.
gına getiren soundtrack. yeter da.
Bu soundtrack'i ben bir sünnet düğününde bile duydum. Bebe böyle patates olup yatacağı yere dogru gelirken bu müzik başladı bir anda. Dedim noluyoruz? nasıl bir tarikata denk geldik? "Kokain içip bir sabi sübyanın bamyasını kesmeli bir ritüel olabilir mi ya? Bunca yıllık tapınak şovalyesiyim böyle manyak ayin görmedim" diye içimden bir milimilisaniye geçirmedim değil.