bugün

Şu haberdeki gibi (bkz: http://w9.gazetevatan.com...d=162384&Categoryid=7) sonu bıçaklanmak olan zavallı öğrenci. Yav ne zaman bitecek şu okullardaki reis zırvalığı? Hah adamlar aklı başında düzgün insanlar olsa gam yemeyeceğim ama nerde it, kopuk, serseri var bakıyorsun ya o ocak denen serseri yuvasına gidiyor yada reis. Aman ne güzel topu temel reis bunların!!!
düpedüz karaktersizlik yapan öğrencidir. o reis ki "ataları orta asya'da at koşturup kılıç kuşanmış, çinlere çin seddi'ni yaptırmış", o reis ki " tanrı dağı kadar türk, hira dağı kadar müslüman", o reis ki "at, avrat, silah", nasıl tanımazsın sen? Ne hakla tanımazsın? "Mozaik değil mermer ulan" yani, anlıyor musun? Böyle yersin bıçağı. Biat edeceksin. Tanıyacaksın. Ya seveceksin ya terkedeceksin ya da işte bıçağı yiyeceksin.
"reis ne lan" denilesi ve akabinde bıçaklı saldırı beklenesi habere konu olan öğrencidir. polat alemdar'ı devlet sanan, ülkenin kurtuluşu olarak gören cahil ve asalak ergenlerin yaptığı çirkin saldırıya maruz kalan, mühtemelen dersleriyle ilgilenen, "karı,kız kavgalarında arkam olsun lan" düşüncesinde bulunmayıp, ocağa girmek istemeyen öğrencidir.
kendisine "plan yapma plan" diye seslenmek istediğim öğrencidir.
ulan üniversiteyi bitirdik hala tanıyamadık şu reisi. dikkat etmek lazım tabi.

(bkz: reis kim lan)
yoktur. her lise ogrencisi cocuklugunda temel reis'i izlemistir.

+ yaa, hani o bi' seye benzemeyen safinaz icin kabasakal'la surekli dalasirlardi ya, iste o lan.
+ beni tanıyor musun?
- yok abi çıkaramadım yaa isim neydi?
+ bıçaklayın gavatı. *
çok akıllı bir öğrencidir. muhtemelen çekecekleri de bitmemiştir bu öğrencinin. al işte bir öğrencinin, eğitim hayatının sekteye uğradığının görüntüsü.
hayatta hiç bir sosyal statusu olmamış, ünvan gibi olgulardan yoksun kalmış, aklı başında eğitim almış kimse tarafından saygı görmemiş bir insanın tanıyacağı kişidir reis. çünkü moderm yapı bu tarz insanları reddeder ve dışlar. dışlanan kişi bu tarz varoş kabadayılarının takma lakaplarının altına sığınır. nedir ulan reis. ne iş yapar. ne faydası vardır bu dünyaya. bir doktor hasta kurtarır, bir muhendis üretim yapar, bir avukat sosyal hayatı düzenler peki bir reis ne iş yapar. toplumdaki görevi nedir? hayatı kolaylaştırmak adına hangi misyonu üstlenmiştir. 15 yaşındaki parmak kadar bir çocuğa 30 kişi toplayıp sopa çekmek midir bu reis dedikleri kişinin görevi. kaldı ki ona bu hakkı kim tanımıştır. onun gibi düşünceye vakıf dünyaya su kuyusundan bakan aga babaları mı.
birileri sokaklarda legal teror estirirken bunu görüp de ses çıkarmayanlar, 15 yaşındaki çocuğa el kaldıran yetmedi bıçak çeken kalabalığın her üyesi kadar suçludur nezdimde.
vatan haini olma ihtimali yüksek öğrencidir. güvenlik güçlerimize yardımcı olmak isteyen duyarlı vatandaşlarımız tarafından icabına bakılacaktır muhtemelen. sonuçta bu memleket için kurşun atan da, kurşun yiyen de şereflidir.
kendisi gibi düşünmediği için şerefsizler tarafından o reis dedikleri adam ve onun bilimum çakalları tarafından bıçaklanmış öğrenci.
kendini reis sanan bir hedö hödöyü tanımayan öğrencidir.lise sıralarında politika oynadını sanan kendini polat sanan hiç bir siyasi düşünceyi bilmeyen daha önemlisi kendisini bile bilmeyen hiç olabilecek bir düşünce yapısının reisi olan hiçtir kendileri tanımamakla en iyisini yapan öğrencidir bu kişide.
hayatında hiç poşetlenmiş hububat görmemiş anadolunun saf bağrından kopup gelmiş lise öğrencisidir. tez zamanda tanıştırılmalıdır. ve hatta;

(bkz: reis/#848551)
hiçbir kaybı olmayan öğrencidir.(bıçaklama olayı dışında)aslında bu reislerin okulda hiç işlevi yoktur tesbihle dolanmak dışında ama adam olan reisler de var canım...
Tanıma olasılığı yüksekdir ama umrunda değildir. "Reisinede, tayfasınada, kavgasınada çomak sokayım." diyen sevilesi öğrencidir.
devrimci liselidir. bırak reisi, kralını tanımaz.
tanıdığı tek reis temel reistir. dolayısıyla normal bir lise öğrencisidir.
içinde az biraz anarşi tohumları da yetişmesi muhtemel öğrencidir. lakin bu olaya maruz kalan arkadaş ne yazık ki stratejik yaklaşamamıştır olaya. gerçi bu olayda pek mümkün değil bu, çok ani gelişmiş burada herşey. *lisedeyken arkadaşın ısrarıyla bir kez gittim yakınımdaki ülkü ocağına, ne halt ettiklerini anlayamadan da döndüm geldim. lakin şunu öğrendim, bu ocaklarda çok ciddi bi rekabet vardır efedim, yani kim kimi yakalayıp s.kerse çok afedersiniz, o derece. bu lise örgütleyicisi reislerden birisi de benim sınıf arkadaşımdı tesadüfe bakınki. her tarafta yırtık dondan çıkar gibi çıkan, bunu adeta huy haline getiren bendeniz de pek sallamıyordum bu arkadaşı. lakin dövebileceğim ayarda da değildi, benim boy 1.60'ken kendisi bildiğiniz hörgüçsüz deveydi. bu şahıslar bendenizi sıkıştırmaya başladılar, beni önce ocağa üye olmam için zorladılar, baktılar ki ı-ıh, benden onlara yar olmaz, olsa da milletin fikirlerini zehirlerim hatta*, düşman kesildiler adeta. o zamanlar öyle sol düşünceyle de pek içli dışlı değildim, gerçi sol sol diyorduk ta, anlamını sorsanız ben öküz olurdum soran sizler de tren. gel zaman git zaman arkadaşların tahrikleri arttı, önemsemedim. lakin iş en sonunda cana dayandı, bu saykodelik kardeşler ciddi ciddi kenan imirzalıoğlu* olmaya niyetliydi. sonra düşüncüm, taşındım*, bunların rekabetinden faydalanmayı uygun gördüm. bu reisi sevmeyen diğer ocak mensuplarını buldum, kendi arkadaşlarımı da attım arkama bastım kendi sınıfımı. sonrası mı? tatlıya bağladık telekom misali*. sözün özü, bu durumla karşılaşan arkadaşlara tavsiyedir bu, kendi iç çatışmalarından faydalanıp birbirine düşürün bu arkadaşları, hem siz rahat edersiniz, hem de yerler birbirlerini işte. (bkz: lüküs hayat oh ne rahat)