bugün

askerlerin üzerine tıklandığında öyle bir commander derler ki insan acayip gaz gelir.

-ben dimi.komutanım ben.evet.
şu sıralar babamın, benim ve kardeşimin network üzerinden kapıştığı her seferinde babamın elimize verdiği şahane oyun. adam emekli asker abuk sabuk taktikler yapıyor her seferinde ama başarılı oluyor. yenilsin diye dandik pc yi veriyorum ama etkili olmadı şimdilik.
bu günlerde maziye dönüp oynamaya başladığım, birim konuşmalarının oynayanların aklından çıkmayacağı oyundur.
-konstrakkşın kompliiit
-yünit redi
-yünit lost
-sör yes sör
-mişşın akomplişıd
-konraad
-for mada raşşa
2 cd den oluşup 1. cd'de oynayan kişiyi amerikan emperyalisti yapan, 2.cd'de de rusya yaparak 1.cd'de kaybettiği yerleri geri aldıran oyun.
Uçak pilotlarının telsiz konuşmalarına hasta olduğum oyun.
construction complete sesini unutamadığım efsane oyun. sinsi yuri senii.
Hala zihnimden seslerin silinmediği efsane oyun.
-Conscript reporting
-Kirov reporting
-Building
-Low Power
-For MotheRussia
-Desolator vs.
"unit ready" sesleri kafamda yankılanıyor şuan. öyle bir güzel oyundu.
Campaingi seneryo bakimindan dunyanin en iyi strateji oyunudur.
yarın finallerimin başlayacak olması ile dün bilgisayarımdan sildiğim, ama şu an sol framede görünce beni tekrar pençesine alıp uykusuz geceler geçirmeme sebep olmasından korktuğum oyun.
işte tanya:
http://www.youtube.com/watch?v=O4OPuXFfmbg
(bkz: shake it baby)
ekleme: daha uzun videosu var burda:
http://www.youtube.com/watch?v=dE46xsJ11GU
1999 yılında çıkmış bir strateji oyunudur.

küçüklüğümde saatlerce oynadığım. sandıklardan farklı kaleleri (ana bina) çıkartmak için saatlerimi harcadığımı hatırlıyorum.

map i ordudan kastırana kadar ordu biriktirip garibana saldırmakta en çok zevk veren 6. şey.

rakip helikopterle tanya diye bir eleman indiriyor sormayın. evlat acısı gibidir.

görsel
duygulandık. eski günleri hatırladık. yes sir.
amerikan (bkz: allied) tarafının hayvan gibi teknolojiye sahip olduğu rus tarafının ise dededen kalma paslı tankları, kamlumbağa hızında zeplinleri, prizm tanklar karşısında hiçbir işe yaramayan askerlere sahip olduğu oyun.

hadi oyun yapıyorsun bari tarafsız olması açısından 2 tarafada eşit teknoloji koy kardeşim. ne ulan bu? herif 10 tane prizm tank yapıyo ne bina kalıyo ne asker.

yanlız rus tarafının apocaliypse tanklarına diyecek bir şey yok. *

bunun yanında oynanması büyük zevk veren bir oyundur.
red alert 3 ü gördükten sonra koşup sarılıp oynaşıp koklaşılacak oyun üstüne birde yuris revenge kurulursa daha manyak olur.