bugün

istanbul üniversitesi rektörlüğüne seçimlerde ikinci olan mahmut ak'ı atayarak "millî irade"ye ve "sandık"a olan saygısını bir kez daha göstermiştir.
kendisinden pek haz etmemekle beraber, her zaman söylenilen "arkasında amerika var" deyimi yanlış ise, gerçekten zeki ve günümüz siyasetçileri içinde malesef en zeki ve işini bilenidir.onun yöntemi ülkedeki bir çok gelenekçi, dinci ve bir çok orta kararsız insanı kendine çekmiş inandırmıştır.bir insanın,bölgenin yada kitlenin en çok ihtiyacı olan şeyi onlara verip, saman altından su yürütmek harika bi taktik.örnek verelim; bir köy düşünün yirmi yıldır yol gelmemiş su yok bişey yok.e sen devletsin, oraya hizmeti götürüyosun ama her faturaya +40 tl vergi koyuyosun,millet benim işimi gördü bu adam iş yapiyor diye sevinirken her geçen gün cebinden parasının gidişini,fakirleşmesini başka şeylere bağlayıp o güven duyduğu devlete bok bulaştırmama düşüncesine saplanır.yeri gelir bi sürü tape çıkar ve sen ona sorduğunda " olsun çaldıysa da fakire dağıtmak için çalmıştır benim başkbakanım" der.ha bende sağdan soldan duyduğumla,izlediğimle yazıyorum bunları bi kaynağım yok.sıradan bi vatandaşım.
pkk ile masaya oturmuş kişi
kısaca rte. bir nisan dolayısıyla yapılan bir şaka yüzünden düşündürebilen bir insan ayrıca.

okuldan çıktım, eve geçiyorum, annem aradı. sesi bi' acayip. gavur dediğiniz izmir çocuğuyum ben.
öyle bi' ailede büyüdüm yani, dünyanın en iyi ailesi. neyse, dedi ki valide sultan "internette bi'
haber var doğru mu biliyo musun ?" sabahtan beri derste olduğum için bilemiceğimi söyledim.
o da rte' nin öldüğünü söyledi, bir nisan şakasıydı elbet ama anlamam bi' 5 dakika kadar sürdü.
ama o beş dakikada, şimdi n'olcak ? sorusu içim içimi yedi.

abdi ağa' yı bilirsiniz , ince memed.
beş dakikalık da olsa mutluydum o gün, sonra gelen gideni aratır diye düşünmekten kendimi alamadım yani.
ama yok ölmeyiz, ölmezler. kayahan ölür, barış manço ölür, tuncel kurtiz, yaşar kemal ölür.
"her halkın içinden hem büyük şahsiyetler hem de aşağılık insanlar çıkabilmektedir. Bunlardan hangisinin iktidara geleceğini belirleyen temel etken halk kitlelerine hakim olan ruh halidir. Halkın sahip olduğu değerler nelerdir? Zekası, iradesi ve vicdanı gelişmekte midir yoksa zehirli otlar sarmış gibi, çürüyerek yok mu olmaktadır? Veya zavallı, utanç verici bir mevcudiyet için mi sarf edilmektedir?"

Grigory Petrov - Beyaz Zambaklar Ülkesi
akp'nin seçim hazırlıklarına (bkz: akp nin seçim hazırlıkları) tüm gücüyle destek veren, namusu ve şerefi üzerine tarafsızlık yemini etmiş şahıstır.
türkiye cumhuriyeti devleti tarihinin yüz karası siyasetçilerinde 1 numaradır. ülkesini kendi çıkar ve rahatları üzerin satmıştır.
Recep Tayyip Erdoğan'nın kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum, bence yaptığı şey doğru olduğunu düşündüğü şeye, değişime kapalı olacak şekilde sonuna kadar sahip çıkmaktır. Ancak problemde burada başlıyor, görüntü olarak inandığı şeyler maalesef bir ülkeye çağ atlatacak uluslararası alanlarda gelişmiş ülkeler seviyesine çıkaracak doğruları kapsamıyor, konuyu şöyle örneklendirelim, deve sürme konusunda uzman olan bir kişiye gemi kaptanlığını vereceksiniz ve dediniz ki her şey elinin altında, zamanında var istediğin eğitimi gör hatta yardımcı kaptanında olsun ve sen zamanla bu işi kavramaya çalış, ve yapabilirsen yap. Sonuç ise daha ilk günlerden bu yana deve sürebiliyorsam gemiyide sürebilir şeklinde düşünerek eğitime önem vermemek ve ısrarla kullanabileceğine inanarak gemiyi devralmak. Sonuç karaya oturmak veya kaza yapmaktır. umuyorum(her ne kadar değişime kapalı desemde) recep tayyip Erdoğan gibi halkın neredeyse % 50 si gibi bir oran tarafından çok sevilen birinin artık ülkenin istikbalı ve geleceğinin batı medeniyetlerinde olduğunu ve yönümüzünde batı olması gerektiğini tüm kalbiyle inanarak kavrar.
recep tayyip erdoğan'ın kötü niyetli olduğunu düşünmeyenler varmış.
lan biz nasıl düşünemedik bunu.sevdiğinden yapıyor hep.
misal 250 milyar dolar çalmak kötü niyet göstergesi midir? tabi değil manyak!
sivil halkı polis eliyle öldürmek de kötü niyetli olduğunu göstermez.
whatsapp'In 19 milyar dolar ettiği dünya'da koskoca telekom'un 4 milyar dolara satılmış olması sadece sevgi pıtırcıklığı.
atatürk ve inönü'ye iki ayyaş demek alevi yuhalatmak bunlar hep iyi niyetten.

lan olm kafanızı kaldırımlara vururum.manyak mısınız lan?kötü niyetinden değilmişmiş!!
matematiksel olarak paralel iki eşdeğer doğrunun aynı düzlemde aynı aralık ve mesafede birbirini izlemesidir. e şimdi bu ikide bir paralel deyip duruyor peki kendisinin paraleli oluyor dimi? Ayrıca bir ipte iki cambaz oynamaz anladınız. ve tek kelimeyle diyorum ki uyanık adam helal olsun ne diyelim.
temposu çok yorucu olan cumhurbaşkanımız. nasıl dinç kalabiliyor şaşırıyorum.
(bkz: diktatör)
şiddetle karşı çıktığı ve hatta medeniyetler ittifakı adında pek de sallanmayan bir anti-tez ürettiği samuel huntington'ın medeniyetler çatışması tezinde türkiye'ye biçtiği rolü birebir uygulayan adam.

-avrupa birliğine türkiye'nin alınmayacağını, alınsa bile en iyi 2. sınıf bir ülke olacağını bildiğinden bu konuda ab bakanlığı kurmuş olmasına rağmen ab'ye yüzünü dönmüyor.

-rus etkisi ile orta asya'ya da açılamıyor.

-haliyle geriye bir tek ortadoğu kalıyor. fakat burada da şöyle bir sorun var: araplar bana batı yüzünle gelme diyor. türkiye'nin batı yüzü ise cumhuriyet ve atatürk. recep tayyip erdoğan'da araplara bu mesajı vermek için fırsat bulduğunda atatürk ve cumhuriyet eleştirisi yapıyor.

yukarılarda tayyip erdoğan hakkında pek çok kez cumhuriyet ve atatürk düşmanı olduğu tekrarlanıyor. ben ikisinin de olduğunu düşünmüyorum. en kötü ihtimal sadece bu iki kavrama da soğuktur ama nefret yoktur. eğer illa atatürk'Ten ve cumhuriyetten nefret eden bir parti arıyorsak bizzati atatürk'ün partisine bakmalıyız. çünkü bu parti bugün, alevici, kürtçü ve liberal olmak üzre üç bileşenden oluşur ve üç bileşen de ayrı ayrı türk ve cumhuriyet düşmanıdır.
başbakanlığı boyunca sesini duymaktan sıkıldığım, cumhurbaşkanı oldu hala konuşan siyasetçi.

oğlunun maddi durumu tayyip Erdoğan'dan daha iyiymiş...
hatta duyumlarıma göre bilal Erdoğan bakıyormuş.
zira o gemicikler bende olsa sülalem doyardı.
hala neden 14 yaşında ölmüş gitmiş bir çocuk ve ailesiyle uğraşıyor anlamak mümkün değil.
http://www.uludagsozluk.com/e/27231667/
Büyük usta .uzun adam.
son olarak berkin elvan'ın almaya gittiği ekmeği taşıma ruhsatı olup olmadığını irdelemiştir.
1994 yılından beri, istanbul belediye başkan adaylığından beri desteklediğim, peşinde koştuğum ama son zamanlarda beni bile yoran hayal kırıklığına uğratan insan. en son yolsuzlukları ört bas etmek için darbeci komutan bozuntularını içerden çıkararak beni iyice bitirdi. söyleyecek söz bulamayacak hale geldim.
(bkz: siyasi parti liderleri şike için ne demişti)
uludağ üniversitesi rektörlük seçimlerinde birinci olanı değil ikinci olanı seçmiş olan, daha önce de istanbul üni. rektörlük seçimlerinde de ikinciyi seçen ağa. adam kayırıcı.

(bkz: uludağ üniversitesi rektörlük seçimi skandalı)
Beyni olmayan yüzde elli lideri. Hobileri ing. Konuşmak hastaneye sıçmak vb.
Kayahan'ın cenaze namazı sırasında imamdan ibretlik bir ayar yemiştir. imamın ağzından aktarıyorum.

"Yüksek tepeler üzerinde koca koca kalelere, büyük saraylara da saklansanız ölüm gelip sizi bulacaktır. Ölümden kaçılamaz."

Ardından bir de korkma, titre deseydi tan olacaktı. Lan yoksa ?!
günümüzde cv'nin yerini badem bıyığın almasını sağlayan sistemin yaratıcısı.
Adam öyle bir algı yaratmış ki bu ülkeyi kendisinden başka hiç kimse yönetemez anlayışı hakim,yanlışlarını hatalarını bilselerde insanlara yerine gelebilecek kişilerin ülke yönetemeyeceği fikrini aşılamış resmen.Peki bu algıyı yıkmak, ortadan kaldırmak için ülke yönetmeye aday diğer kişiler bişey,bir faaliyet,insanlara ülkeyi yönetebilecekleri inandırmak gibi bir amaçları var mı?Yok tabiki.Bu yüzden girdiği bütün seçimleri kazanıyor,kendisii bile söylüyor bu başarıyı muhalefetede borçluyuz diye.