bugün

çakma hitabedir.

(bkz: özenti değil kendin ol)
okul kitaplarımız açılış sayfasında sınıflarımız demirbaş yerinde asılacak olan hitabe(!).
--spoiler--
istiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.
--spoiler--
gençliğe hitabesi bugün salondan çok net duyulmuştur:

"otur yerine!"
sözde hitabedir. zira hala daha genç isem benim ve benim gibi milyonların sikinde olmayan hitabe, ancak sözde dir. şimdi siktir ol git cemaatine oku onu, diye haykırası gelir insanın emmeeee, iştee.. elimizden ancak buralarda çemkirmek gelir.
orijinali için:

(bkz: atatürk ün gençliğe hitabesi)
ey türk dincisi ile başlaması muhtemeldir.
--spoiler--
ey dindar olma yolunda adım adım iteklenen türk genci
--spoiler--

şeklinde başlaması gereken hitabe!
okuyun. yunus'u mevlana'yı pir sultan abdal'ı kemal tahir'i necip fazıl'ı mehmet akif'i yahya kemal'i sezai karakoç'u fuzuli'yi karacoğlan'ı yabancı yazarları. hepsini okuyun, bilgiden zarar gelmez.
--spoiler--
ey dindar türk gençliği;

birinci vazifen satmaktır.
ikinci vazifen peşkeş çekmek,
üçüncüsü azınlıkları ayaklandır, sonra yaldır yaldır böl ülkeyi amerikadan gelsin cukkalar ooooh.
pardon la zamlarla milleti süründürmeyi unuttuk. neyse o da başka hitabeye hacılar.

saygılarımla,
rtersoyan.
--spoiler--
ey yeni nesil dindar gençlik diye başlar muhtemelen. sonunda da kendisini peygamber ilan eder.
ey göt kılları birinci hüloooooğ...

gider öyle sanırım.
(bkz: türlü şakalar komiklikler)

o değil de ata, damarlarındaki asil kanda mevcut olan alkol miktarını görse seninle bir kez daha gurur duyardı...
'ey x gençliği' diye başlayacaktır.

ağzından türk kelimesi çıkmadığına göre.
"bana merhamat edin."
"ey türk gençliği;

her zaman dine bağlı olun yoksa milleti kontrol altına almamız için başka bir şey bulmamız gerekir."

devamı da gelmez sanırım.
ey kendini bilmez çapulcu ayyaş vandal türk gençliği,
beni çok şaşırttınız ya la. üç haftadır canımdan bezdirdiniz beni bırakın artık bu eylemi.
hitabeden ziyade gençliği bizzat gördüğüm için ilgilenmediğim hitabedir.

kazlıçeşme mitinginden çıkan kasımpaşasporlu taraftar gurubuyla aynı otobüse denk geldik. akbil basarak bindiğimiz otobüse arkadaşlar ücretsiz binip şöförün "akbil basın arkadaşlar" sözü üzerine "otobüs bizim lan" diyerek ortamı gerdiler.

otobüs içinde kızları taciz ettiler, bir çoğuda sarhoş gibiydi ama açık söylüyorum bu alkol sarhoşluğu değildi ayrıca alkol haram zaten almaz bu çocuklar. içlerinden sadece yaşı biraz geçkin bir abi vardı herhalde liderleri oydu sürekli bunları susturmaya, durdurmaya çalışıyordu ama başaramıyordu.

en sonunda perşembe pazarına gelmeden indiler ve taksim'e yürüyerek çıktılar.

sonrasını akşam haberlerde dinledik. satırlarla, bıçaklarla chp parti binasını basmışlar.

bu gençliğe ne hitabesi yazacaksın aq?
ey bu vatanda benim uğruma canını verecekler...

sizin hiç binemeyeceğiniz uçaklar için havaalanı yaptık, hiç geçemeyeceğiniz yollar yaptık, gereksiz gördüğümüz yeşil alanlar yerine hısım akrabanın cebine para girmesi için avm ler, oteller, işletmeler yaptık... bunların hepsini sizin için yaptığımızı düşünmeniz adına da elimizden geleni yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. siz bizim arkamızda oldukça biz daha ne güzel şeyler yapacağız. %50'lik kesmin damarlarında akan kan hareket ettikçe bizim sırtımız yere gelmez. çapulcusuyla, marjinaliyle bize engel olmaya çalışanları sizin nasıl alt edeceğinizi de gördük. zorda kaldık mı "allah" dedik. bunun için kimseye de hesap verme gereği duymadık. çünkü siz bizim ne kadar dürüst olduğumuzu biliyorsunuz.

ey tayyip'in askerleri,
işte, bizim bu ülkeyi tek ele almamıza engel olacaklar içinde dahi vazifen gözü kapalı bizi savunmak olacaktır.
muhtaç olduğun cesaret, gurur ve haysiyet sadece 50 liradır.
tayyibin gençliğe hitabesinden bir kesit:
"eyy gençler az yiyin az okuyun çabuk evlenin çok çocuk yapın. çünkü damarlarınızdaki amele kan ve hormonlarınızda ki uyum bunu gerektirir!"
Eyy türk gençliği
Sen kimsin ya.
bunu bile kopya çekerek yapabilecek vasıfsız başkanın faaliyeti.
ey katar gençliği,
birinci vazifen kadınları öldürmek,
çocukları bademlemek,
bilime düşman olmak bla bla bla.
--spoiler--
ey ümmetin evlâtları !
birinci vazifen; arapların hakkını yedirmemek, araplara saygı göstermek ve türklüğü ayaklar altına almaktır.
--spoiler--
(bkz: 15 temmuz) bu kelime ile başlaması yada bitmesi muhtemel olan hitabedir.