bugün

iki cumhurbaşkanı adayının versusudur. Demirtaşın diksiyonu ve karakteri daha düzgün ayrıca çizdiği çizgide devam eden içi dışı bir olan adaydır. Karizmasıma birşey demiyorum bile. Keşke şans verilse de onu çankaya da görsek.
biri karekterlidir, diğeri karektersiz. demirtaş ilkeleriyle hareket eder. tayyip tamamen pragmatisttir.
rte sürekli yalan söyler, acındırmaya programlıdır. demirtaş harbi adamdır. ( not: ikisi de bize uymaz )
18 karaktere sahip iki kişi.
ama gerçek karakter konusunda ekmeleddin'li versuslara bakınız.
tencere dibin kara seninki benden kara gibi atasözlerini akla getiren versustur.
cb için en güçlü aday ve cb için en güçsüz adayın versusu.

not: aynı iki kafanın oy oranlarındaki çelişki insanı şaşırtıyor.
eğer siyasi olarak karşılaştırma yapacaksak Demirtaş tayyip'ten 10 kat daha ilkeli siyaset yapmaktadır. adamlar bir dava içindeler. bana göre baştan sona adi ve aşağılık bir dava ama siyaset içindeki çizgileri, tavırları dümdüz. en iyi ortakları tayyip'i bile çoğu kez kendi siyasi ideolojilerine göre eğer uymuyorsa yalancı çıkarmışlardır. Demirtaş daha ilkeli siyaset yapıyor.
Biri soma daki ayıbı örtmek isterken diğeri tomaya karşı halkının yanında mücadele etmekteydi. Halkın adamı samimi lider Selahattin Demirtaş hakeder bu versusu.görsel
Versusun galibi Selahattin Demirtaş'tır efendim kendisi dürüsttür; açık açık ben bölücü ve terörist yanlısı biriyim demektedir.

Diğeri ise bunu alttan alttan yapmaktadır. iki yüzlüdür.
ampül ile kandilin karşılaştırılması.
biri naylon karizmadır, diğeri karizmatik denebilir.