bugün

içi boşaltılmış sağlık sisteminin bakanı. yalan bakanıdır aynı zamanda. hiçbir şey o akp reklamlarında gösterildiği gibi değildir.

ayrıntısını sonra anlatırım, şimdi 2 gündür hasta yattığımdan birikmiş işlerimi yapmam gerekiyor, evet, pazar günü akşamı. yanlış okumadınız.
"gözün görmüyor sana iş vermişiz" diyerek ne kadar müslüman olduğunu gösteren adi herif. küfür edemiyorum ama içimden ne küfürler geçiyor bilir kendileri.

istifa da etmez ki bu savunur bak kendini.
yaptığı ayıp peşini bırakmayacaktır dileriz bu utançla maaş almaya devam eder.
Yoldan gecen her badem bıyıklı sakirtin,bakanlık yapabileceğinin göstergesi olan insandır
keşke bakan olacağına adam olsaydı ki övünç duyucak birşeyi olurdu.
saglik bakani olarak en basta destek vermesi gerektgi engelli vatandasa, en basit ifadeyle "terbiyesizlk" yapmis olan varliktir.

(bkz: ayaklarin bas olmasi)
bakan olmuş ama insan olamamış.
görme engelli bir vatandaş gayet insancıl bir şekilde "asgari ücretle çalışıyoruz. koşullarımızın düzeltilmesini istiyoruz" demiş kendisine ve bakanımız da "gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. para kazanıyorsun değil mi?" diye engelli vatandaşa sinirlenmiş. tabii ben haberi okurken kafayı yedim. ulan o kadar "müslümanım" diye geçiniyorsunuz, biraz utanma olur. adam sana düzgünce bir şeyler söylüyor sense gelmiş adama "görme engellisin, 1. sınıf vatandaş değilsin hatta 2. sınıf bile değilsin sen sadece görme engellisin, bir de iş vermişiz sana değerini bil" diyorsun resmen. bir de millet hâlâ bu adamlara oy vermeye devam ediyor. yazık valla, ayakta beceriliyorsunuz amk.
bütün 4b 'li sağlık personelinin bedduasını almış bakandır.
bunların hepsi böyle anadan nesile tabiri aklıma geldi şimdi, görme özürlü kardeşimize bu lafı söylediği videoyu izlerken. biri ananı al git der, diğeri de iş vermişiz daha ne istiyorsun der. evet bu parti anadan nesile böyle.

sayın bakan, adam olmaktan geçtik insanlıktan zerre kadar nasibini almamış. bunu da çok net bir biçimde gördük.

gör halkım gör, bakanda diye başına konulanları gör!
akepe zihniyetine birebir uygun insan. milletin amına koyuyoruz senin gözün yok iş verdik daha ne istiyorsun aq tavırlarındaki uslubu nefretimi uyandırmıştır.
kabinedeki en kötü bakandır. kendisi de doktor olmasına rağmen doktorların çalışma şartları hakkında hiç bir girişimde bulunmamıştır. üstelik hakkını aramak için eylem yapan doktorlara marjinal demiştir. ama söylediği gibi eylemler marjinal değildir bütün türkiyedeki doktorlar kendisinden nefret etmektedir. doktor olup akp ye oy veren veya sağlık sektöründeki hiç bir emekçinin sırf bu adam yüzünden akp ye oy vereceğini sanmıyorum. ama olan personele gösterdiği tepki de kalitesini gösteren net bir argümandır. adam zaten ama ya en azından konuşurken merhamet göster. elinden bir şey gelsin düzelteceğiz de.

nasıl bu kalitede biri kabinede diye araştırayım derken gördüm ki arkası çok güçlü. ne diyelim boyle millete boyle bakan.
görmek istemeyenler için hâlâ başarılı bir bakandır, şudur, budur vs.
görme engelli vatandaşla konuşurken ve lafları ard arda dizdiğinde yüzünde doymuşluk ifadesiyle çiçekler açarken, o vatandaşın utanıp başını eğmesini gördüm ya ben. adam zaten doğuştan verilmiş bir kusurla yaşıyor. göremiyor lan adam. sayın recep akdağ, sen acaba hiç doğuştan kör olan bir insanın neler yaşadığını düşündün mü hayatında? nelerin onun hayatında hiç olmadığını? seninle konuşurken o meymenetsiz suratın hakkında en ufak bir fikri olmadığını? ya gökyüzü hakkında en ufak fikri olmadığını biliyor musun? bu ne biçim bi saygısızlıktır? sen onu orda azarladın ve başını eğdi, mahcup oldu. ya ben bunları görüyorum ya sözlük, deliriyorum. kendimi parçalayasım geliyor. kendimi bir yerlere zincirleyesim geliyor. sen nasıl doktorsun recep akdağ? nasıl insan psikolojisine bu kadar yabancısın. çıldıracağım.
kendini bir şey zanneden, tipik ak partili. engelli vatandaşı dinlerken bir insanla değil de başka bir canlıyla muhattap olur gibi 'çalışacaksın başka bir şey yok, hadi bakalım hadi' gibi cümleleri kullanarak kendisini ve partiye ne kadar yakıştığını belli etmiş insandır. -ayrıca bunu diyen bir doktor-

aslında alışkın olmamız lazım.

çünkü:

(bkz: obezlere şişko diyelim)

aynının laciverti:

(bkz: ananı da al git)

sonra hala başbakanımız, ak partimiz hebele hübele. kardeşim nasıl bir gözlük taktınız da bu kadar kör olabildiniz?

edit: bir de özür diliyor, hor gördüğü vatandaştan. sanki yanlışlıkla ayağına bastı. sağlık bakanıyım diye geçinip, insanların önünde engelli bir insanı rencide etmek bir özürle halloluyorsa ben daha da bir şey demiyorum.
istifa etmesi gereken boş bakandır.
doktordur bu adam. ama okumak cehaleti alır sadece bilindiği üzere...
olay yaşanırken tam olarak orada olan birisi olarak olayı anlatayım, ama kardeşimiz bakanımıza asgari ücretten dert yanıyordu ki sayın bakanımız dalgınlıkla sarf etti o lafları. yani bilinçli bir eylem ve konuşma değildi. olayı ajite etmek iseyenlere sorum siz hiç dil sürçmesi yaşamadınızmı demektir.
ananı da al git diyen bir başbakanın bakanıdır. normaldir bunlardan insanlık beklemek adamlık beklemek tuhaf olur zaten..
kendisine göre görme engeli olan insanların çalışmaya, hayatını kazanmaya, hatta nefes almaya falan hakkı yoktur. ölsünler amına koyayım. hem recep abiniz olmasa n'apacaktınız ya görme engelli kardeşlerim? yatın kalkın bu altın kaplama, gravür işleme muhteşem adama dua ediniz, sizi çekip çıkardı...
yavuz sultan selim'e ait "beni bir gözleri ahuya zebun (esir) etti felek" şiirini, "beni bir gözleri amaya rezil etti felek" şekline dönüştüren sıhhat ve afiyet bakanı.
(bkz: bakan kör)
Gözleri körelmiş olduğundan doğru bakanmamış o. Öyle ki; terbiyesizlik ettiği kişiler iş vermiştir ona terbiyesizliğini göremeyecek kadar kör olmasına rağmen...
Adalet ve Kalkınma Partisi'nin, seçim öncesinde televizyonlarda dönen reklamlarından birinde, hükümetin engelli vatandaşlarımıza sağladığı kolaylıklar, engelli kardeşlerimizin eğitimlerine yaptığı destekler anlatılırken Recep Akdağ'ın bu davranışı resmen kanımı dondurmuştur.

Eleştirilince de kızıyorsunuz, bağırıyorsunuz, çağırıyorsunuz. "Vay efendim bunlar ülkenin bir adım bile ileri gitmesini istemiyorlar. Bunlar statükocu, bunlar zart, bunlar zurt" Ayıba ayıp denilmesin mi yani?

"Görmüyorsun ona rağmen iş vermişiz, bir de beğenmiyorsun" demek hangi ahlaka sığar Allah aşkına?
kendisini bol saygılar ile andığım kişidir. insan demek bile istemiyorum öyle garip bir varlığımsı işte.
bakalım bu olay yarından itibaren ulusal medyada doğru düzgün yer alacak mı?yoksa bugünkü yürüyüş gibi sümenaltı mı edilecek?