bugün

aslında tecavüzü kınayan ve bunu ironik bir şekilde anlatan şarkıdır.
(bkz: öp beni ricep yi beni ricep)
bazen anlamlandıramadığımızda sanki daha güzel oluyormuş gibi gelen şarkılardan biri. tecavüz et bana arkadaşım. daha ne olsun. içindeki ironiyi bilemeyen demeyeceğim zaten bilmeyen dinlemez ulan bu şarkıyı. boru mu nirvana söylüyor.
(bkz: dinlenir ki bu)
kanımca sisteme söylenmiş, hayat için yazılmış bir şarkıdır.
finaller için gelsin.
gitarda çalması kolay nirvana şarkısıdır. aslında nirvana çalmak genel itibariyle kolaydır ya.

şarkının anlamı ya da grunge felsefesi saçmalığına bulanmadan, eğlenerek dinlenilesi şarkıdır.
istek yapılmaması gereken parça olması tanımı işin geyik tarafı, ama yine de garip bakışlara maruz kalmaya sebebiyet verebilir.

işin ciddi yanı ise, adam avaz avaz gel beni becer diye bağırıyormuş gibi gelse de, tamam argonun dibine vurmuş olsa da, kendini birşey sananlara, kibirlilere, sütten çıkmış ak kaşık gibi dolaşanlara gönderme yapıyor, tabii bunu fazla incelikli yapıyor, burnum havada dolaşıyorum ama aslında beş para etmem diye anlatıyor ama işte anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az.

zaten müzik de öyle isyankar ki bir başkaldırı olduğu ortada.

lakin süper kötü bir cover'a sahip, richard chees yapmış bu coverı, müzik ve ritm çocuk şarkısı havasında, ve düşünün avaz avaz bağıran kurt cobain yerine bu adam sakin ve kibar, rape me - rape me filan diyor (şener şen'in züğürt ağa filmindeki domates sahnesindeki gibi bir çekingenlik bir kibarlık var: domatiz - domatiz) hani o kadar kibar bir davet ki kimse itiraz edemeyecek gibi.

(bkz: yaran coverlar)

edit: bakınız veremeyesice ellerim!
Bir Nirvana şarkısıdır. Gayet güzeldir esasen.
küçük yaşta bir kızın tecavüzünden olumsuz etkilenip bu şarkıyı yazdığı söyleniyor. ne derece doğru bilemem ama.
nirvana'nın mühteşem ötesi şarkısı. özellikle kurt cobain'in rape me diye kendini yırttığı yerlerde daha da anlamlanmıştır.
Bir mekanda bir grup bu şarkıyı çalarken, mekandaki hatunlar avazları çıktığı kadar bağırarak eşlik ederler..
Bu esnada o kızları kesen erkeklerin "gel de rape me şimdi" dediklerini duyar gibiyim..
edepli olun lan..
tamam, bu rape o rape ama bildiğiniz gibi değil..
kurt cobain' in gazetede gördüğü bir tecavüz haberinin ardından sinirlenip yazdığı şarkı. kurt acaba türkiye' de yaşıyor olsaydı kaç tane rape me bestelerdi kim bilir.
sevgilimin bana armağan etttiği şarkıdır efendim. bir gün barda otururken, şarkıyı açtırıp ''sana gelsin'' dediğinde, çok muzip ve yaramaz bir göz kırpma aldım. onu çok özledim, ve 3 gün sonra tekrar yanımda. sevişirken dinlesek, oh, mutluluk... ne kadar tuhafsın ve ne kadar grotesksin.
Sevilesi şarkıdır . Çok iyi de mesaj verir . Zaten mesaj vermeyen şarkı zamanında da sanat için sanat yapan edebiyatçılar gibidir . Halk için sanat uygun olanıdır . Nirvana grubunu tebrik ediyorum . tıvelv point go tuuuu USA .
Bu Amerikanlar niye bu tarz grupları sokmuyor yarışmaya . 1.'lik garanti abi.
dinlerken götün kollanması gereken nirvana şarkısı. he bir de ortalıkta anlamını bilmeden mırıldanan gençler var ki düşman başına.
nirvana şaheseri. anlamını bilmeden söylemeyin lan sokakta falan.
karşıdakinin isteği varsa tecavüz sayılmaz(mış). cezası yok yani. *
ing. lanetle beni.
bir gün sokağa çıkıp kadın şiddetine olan 'şiddetimi' göstermek için arka fonda kullanacağım şarkı. Oldukça güzel olacak.
dilime dolandığı günlerde baya neşeli olduğumu fark ettiğim nirvana şaheseridir.
Nirvana'ya hayranlığımı başlatan parçadır.
tecavüze tepki olarak ve bu konuya dikkat çekmek için yapılmış güzel sade şarkılardan biridir.
Nirvananın 1993 yılındaki ın utero albümünün en başarlı şarkılarından biridir.

http://www.youtube.com/watch?v=TqseYiGA0us.
nirvanayı bizim aileden biri gibi yapan şarkıdır. o derece sevdik. ailecek izliyoruz evet. memed ali bey.
Çevirisi şöyledir.

Irzıma geç
Irzıma geç arkadaşım
Irzıma geç
Irzıma geç yeniden

Bir tek ben değilim
Bir tek ben değilim

Nefret et benden
Bir daha ve bir daha yap
Tüket beni
Tat beni arkadaşım

Bir tek ben değilim