bugün

gözle görülen bir gerçektir. dikkat edin rap müzik dinleyenler genellikle hayatta hiçbir başarısı olmayan, cahil, ayak takımıdırlar. ulan hey yo respect diyen bir morondan başkası zavallı olmasında kim olsun. hızlı hızlı anlaşılmayan, sırf kafiye olsun diye yazılmış sözler, hayat dersi vermeye çalışmalar vs.
götünden düşecek lan o pantolon gerizekalı.
aklı başında olan bir adam rap müzik dinlemez arkadaş. kıraç, murat göğebakan, murat kekilli, sibel can ve nicelerine bir kere kulak kabarttın mı diye sorarlar adama.
birçoğu zamanında arabesk dinleyen şimdi ise saçını dikerek tarz yapmaya kalkan krolardır.
doğrudur. rap amerikan zencilerinin makatından çıkartttığı müziktir.
(bkz: iyi de neden bu öfke)
Rap müziği sadece hey yo respect sanan zavallılıktan daha iyidir. Ayrıca hızlı hızlı anlaşılmayan dediğin şey flex rap olarak geçen rap müziğin onlarca türünden birisidir. içinde sadece aşk duygusunun geçtigi 4 satırdan oluşan sözler içeren müzikleri dinlemekten daha anlamlıdır. Popüler müzikler dinleyen andavalların underground rap, experimental hiphop, storytelling rap gibi içinde edebiyat öğeleri taşıyan parçaları anlamasını beklemek evet rap müzik dinleyenlerin zavallılığı olabilir.
rap dinleyici olan sevgilisinden ayrılan yazarın öfkesi. (bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: hey dostum senin sorunun ne)
kişilere, dinledikleri müzikler yüzünden yargılamaya çalışan, kendinde sırf millet rap müzik dinliyor diye onlara zavallı deme cürreti gösteren , kendini bil halt sanan kişiden daha iyi durumda oldukları kesindir.

çünkü bu rap dinleyenler bilirler ki, kimsenin ne dinlediği müzik, ne izlediği film, ne giyiniş tarz ne de hayat felsefesi kimseyi ilgilendirmez.
bu tarz zevk ve renklerden ötürü de birilerini bazı kategorilere sokmak, kendi milimlik çaplarında eğlenmeye çalışan, işi gücü kendini milletle kıyaslamaya çalışıp, prim yapmaya çalışan, "heyo heyo, bakın bak, rap dinleyenler ezik ama ben onlardan değilim, işte bu benim heyo" gibi takılan tiplerin işidir.

başkalarını küçümserek bir yerlere varmaya çalışan kişiler, üzerlerine basıldığında da çok ses çıkarılar. çünkü bu olanların varlığının değil, çığlığının sesidir.
mesela fifty cent herif çok fakir ve zavallı (!) adı bile elli kuruş.
Underground kültüründen haberi olmayan bir yazarımızın hayırlısıyla sıçtığı bir zıkkım daha. Gözümüz aydın!!!
Rap müzğin doğuşu ve gelişimi, old school vb. kavramlar hakkında araştırma yapılırsa olayın aslı anlaşılabilir
(bkz: Sana puanım dokuz kanka)

Ayrıca tavsiyemdir:
(bkz: Saian)
(bkz: rap müzik dinleyenlerin asi olması)
tamamen yanlistir. asil zavalli olanlar rapi emolarin dinledigini sanan masum cahillerdir. ayrica bu muzik, siyaset, din ayrimi yapanlarda gorulen zavallilik varken rap dinleyenlere laf atmak da ne oluyor? eger sadece bizim su zavalli, heves oldugu icin rap yapan ezik ozenti rapcilerimizi dinlerseniz boyle cikarim yapmaniz normaldir. su isimleri dinleyin de susun azcik kafa dinleyelim...

(bkz: 2pac)
(bkz: mobb deep)
(bkz: bone thugs n harmony)
(bkz: snoop dogg)
(bkz: the game)
(bkz: nwa)
evet sagopa kajmer hiçbir baltaya sap olamamıştır.
evet sagopa kajmer 1996 öss sözel dalında türkiye birincisidir.
evet rahdan hiçbir baltaya sap olamamıştır.
evet rahdan hacettepe üniversitesinde fizik mühendisliği okumaktadır.
evet saian hiçbir baltaya sap olamamıştır.
evet saian istanbul teknik üniversitesinde gemi inşaat mühendisliği okumaktadır.

(bkz: çok cahil adamlar bea)
senin gozlerin mi kor yoksa salak falan misin? diye sorulmasi gerekir soyleyen kisiye. arkasindan atli kovalar gibi hizli soylemeyi rap saniyolar ya tut kafasini duvara surt, kivilcim ciksin, tutussun, gec karsisina izle. hakaret iceren entry girmeye zorluyorlar beni sayin moderatorler... rap'in 10larca tarzi var arkadasim. birinin amaci hizli soylemek, flow yapmaktir, sozlere pek onem vermez. digerinin amaci ben sozlerde derinlik ararim der, saglam soz yazar duz okur rapini. digeri karamsar der, digeri iyimser der, digeri sosyal sorunlar der, digeri ortam der, digeri kari-kiz der, digeri siyaset der. muzik bu arkadasim birsuru tarzi, konusu var. atlilar kovaliyor gibi hizli soyleyeni sevmiyorsan git baskasini dinle. sanki 1 tane rapci var... adamin asabini bozuyorsunuz aksam aksam.
rap müzik dinleyenlerin tarzına yapılan aşağılamadır.
(bkz: rap muzik dinleyen vs rap muzik yapan)*
hepsinde aynı kıyafet giyilmesi gerektiği düşüncesinin hakim olması.
rap müzik uğruna canını feda etmiş, sözleri insanın gözlerini buğulandıran, dinledikçe daha fazla sevilen 2pac'ı dinleyince zavallı mı oluyorum ben? diye kendimi sorgulatan hede.

"I see no changes, all I see your racist faces." demiş 2pac, tam müzik faşistlerine uygun demiş, huzur içinde yatsın...
o'nu bunu bilmem ama, rap müziginin genclere verdigi zarar (!) bircok popüler kültür sarkilarindan cok daha azdir. bu ülke "anani ninolay", "raki beyazindan sabah ezanina", "saga bak, sola bak. salak" diye cok parcalar duydu. rap sadece 50 cent, ceza ve sagopa kajmer'den ibaret degil, kocaman bir kültürdür ve bu kültürün adi hip hop'dir. gerektigi zaman en politik ve en entellektüel sözleri icerir. bu kültürü emo'lar ve zavallilik ile kiyaslamak at gözlüklülük ve gerizekaliliktan baska bir sey degildir.

ama eger mutlaka dangalaklik yapip, saga sola satasacagim diyorsan, elestirecegin kültürü iyice bi arastir, hic olmazsa saglam argumanlarin olsun. o yüzden (bkz: bsg).
(bkz: bahtsız bedevi)
(bkz: sana puanım 9 kankam)
dinleyenlerin yarısını kekoların kalanların yarısını da tikilerin oluşturduğu, icra edenlerin yarısının tam olarak "hızlı hızlı konuşmak"tan başka bir şey yapmadığı ve en azından sağda solda duyulabilecek örneklerinin de sözlerinin bir edebi anlam taşımadığı, müzikal açıdan bir değer içermeyen bir müzik türü olmasından dolayı dinleyenlerin zavallıymış gibi düşünülmesi normal olan müzik türüdür. ayrıca en edebi şarkı sözleri de tüm insanlık tarihince ortak sayılacak olan duygular üzerine yazılmış veya tarihi olaylara atfedilmiş olan sözlerdir, sen gidip şu an ki iktidarı eleştiren şarkı yaparsan o şarkıda iktidarla birlikte yokolur gider. pek çok yazarmızın örnek verdiği çoğu ismi de dinlemedim, dinlediysem de sevmemişim ki aklımda kalmamış, kısıtlı vaktimi de eğer müziğe harcıyacaksam bu kesinlikle rap olmayacak, gidip bi açıp dinliyim.
o degilde techno dinleyenlerde görülen papaganlik, evet papaganli, nasil aciklanir? hell yeah madafaka.

tüm genellemeler gibi yanlistir.
(bkz: şarkı söylerken cinsel organ tutma geleneği)
rap hakkında hiç bir bilgisi olmayan kişilerin söylemidir. tamam her rapçi şahsiyet çok kültürlü, süper değildir; ki bu tüm müzik dallarını icra eden kişiler için de geçerlidir. elbet aradan sap çıkar. açın dinleyin her türden rapçileri ne anlatıyor, boş mu konuşuyor. bir iki kişi ya da şarkıyı ele alıp konuşmak mantıksızdır. hem sadece rap dinlenecek diye bir şey yoktur. rape ağırlık verip her türden dinleyenler de çoktur.