bugün

rap dinleyen insanda kültürün ne arayacağını belirten mükemmel önerme. kültürlü insan rap dinler mi yahu? gider klasik müzik, metal, rock gibi harbi 'müzik' dinler. ne o öyle iki 'yo' 'yo' diyen adamları dinlemek? bir de bunlara 'ayh çook felsefik' diyen 93 lüler var. yazık yahu, bol pantolonlarındaki çakma gümüş zincirini kopardıklarım. hayır altın takarım belki, hemen kızmayın.
sagopadan bi haber yaşayan insan önermesidir.
zall cool sıctı bez getir
rapi sadece yo yo dan ibaret sanmaktır.

not: sagodan falan bahsetmiyorum.
iki kelimeyi bir araya getiremeyenlerin jazz dinleyerek kültürlü sayıldıkları toplumlarda düşündürürken güldüren önermedir.
Yo yo hepinizi dovucem yeah gibi kelimeleri rap sanan cahil onyargili kisilerin dusuncesidir.
2 3 kelime ile şarkı yapanlar cahil olmuyor satırlar döküp edebiyatın dibine vuranlar cahil oluyor ilginçtir.
katılmadığım önerme.

sen hiç ceza-medcezir dinledin mi delikanlı?
Katildigim onerme. Rap cahil ve tembel işidir. Hizli konusmali muzigi o yuzden dinlerler. Anlami bilinmesede olur onlara göre.
rap müziğin ne demek istediğini bilmeyen insan beyanı.

şunları dinle bakalım, başka hangi müzik türünde böyle bir konu var?

emre baransel - gaz odaları https://www.youtube.com/watch?v=9Zumt7ClIo4

ceza - med cezir https://www.youtube.com/watch?v=P2LA2X4KdQo

Saian Sakulta Salkım - Suç https://www.youtube.com/watch?v=cnKNkqI-rRI
honki ponki totirio aristokratlıgı bekleyenleri tatmin etmeyen bir muzik oldugundan tat vermemesi dogaldır.
yayaya her şey güzel yayaya fln aşk bu kızıl ötesi yok lazer harekatı zırvasına bin basan bir müzik türü olup götü başı oynatmak yerine kafayı çalıştıran müzik türüdür herkes pop söyleyebilir fakat herkes ryhme yapamaz flex atamaz battle diss yapamaz freestyle zaten hiç yani

-flex - eminem rap god (4.26) sonrası
flex - Tankurt Manas -flexman

-flow -ölüme inat hidra - ceza-medcezir

ryhme- mete erpekten herhangi bir şarkı dinlenilebilir

freestyle - hidra - allame - ceza -şehinşah

diss - mürekkep doldurdum - beddua - piyango - osmanli torunu p3

battle -jokzilla 1-2 - çare var - ezilmiş çocuklar

ve rapcilerin hayatlarını anlattığı parçalar gibi çoğalıp gider yasamak öldürür veya no-1 den yani bunlar türkçe rap birde arti melankolia gibi bir kesimde vardır ki t-rap daha yeni gelişiyor dünyada çok fazla isim var yeşil oda sagopa sansar fuat gibi bazı rapcileri saymadım ama yani saymakla bitmez bunlarda yetenekli rapcilerdir
yani kimse t-rock ile satanist t-rap le keş olmaz yıkın tabuları.
Rap dinlemek cahil işi diyorsunuz ama rap in anlattığı hiçbirşeyi popta bulamassınız .
zaten bi rap müziği dinleyenler cahil diyerlerinden zeka fışkırıyo.
Mutlak suretle doğru tespittir.

95 yılında islamic force ile raple tanıştım. Sayısız albüm koleksiyonum var.

Not: biri mühendislik 2 üniversite bitirdim. Yüksek lisans yaptım.
(bkz: Edward cahill)
gerizekalı yazar beyanı.

dan dan, ya ya ya dinlemek daha zekice bir şey zaten.

neyse bir şey söylemeyeceğim...

anlatsam anlamıycan,
bu yüzden salla moruk!
–no1
Ben rock dinliyorum. Fakat zamanında rap de dinledim. Herkes dinlemiştir. Bilemiyorum şimdi rap güzel gelmiyor. Rock güzeldir ya rock dinleyin. Tavsiye ediyorum. Ha bu arada cahillerin işi diyemezsin. Sanatını hakkıyla yapanlar var saygısızlık yapma.
rap dinlememiş,dinlese dahi bi bok anlamamış amk cahillerinin sözleridir siz gidin bi Ceza sagopa norm filan dinleyin lan.
bana gerçekler lazım falan diyip, bu gerçekleri kitap okuyup araştırma yapmak yerine rap dinleyerek öğreneceğini zanneden ve pop, rock, metal ve diğer müzik türlerine de bok atma çabasında olan işsiz, ergen ve cahil bir kesim dinleyeni olmasa açılmayacak başlık ve düşünülmeyecek düşüncedir.

(bkz: bilale anlatır gibi anlatmak)
bu konuya aşağıdaki başlıkta parmak sokmuştum:

(bkz: insanların dinlediği müziği aşağılayan yavşaklar)

düdüt: ayar bkz'ı gibi duruyor da cidden değil. cidden yazdım lan vicdansızlar.
adamların tek önermesi 'amerikan vari' olması içine 'yeah yoo' geçmesi.
benim kulağıma ilk rap çalındığından bu yana 14 sene geçti. ben sahnede saçma sapan şekilde yeah yoo diyen bi rapçi görmedim.

flex tarzına bok atmadıklarına şaşırdım doğrusu. bu kekolar flexe laf atmadan geçmezlerdi.
Cahil insan beyanı.
Köle zenci işi beş para etmez bişey.
Sizin için çok klişe ama rap sokak demektir.