bugün

bayram müslümanı olmaktan daha yeğdir.
(bkz: senin dinin sana benim dinim bana)
müslümanlığın gereklerinden en azından birini yerine getiren müslümandır. hiç yapmamasından iyi olandır. ayrıca diğer ibadetleri de arkadan gelir zaten.
oruç tuttuğu için dinsizlere, sadece oruç tuttuğu için dincilere yaranamaz.
bu arkadaşlar ayrıca cuma namazı müslümanıdırlar.
yurdum mülümanıdır.
oruç tutmaz ama hiç bir teravi namazını kaçırmayan insan modelidir.
--spoiler--
http://www.bobiler.org/monte.asp?m=44091
--spoiler--

tanım: şekildeki programı uygulayan müslümandır.
daha kötü olanlarına bakınca mübarek aya hürmetinden dolayı kendine çeki-düzen veren müslümandır. ramazan ayında değilmiş gibi davranan insandan çok daha iyidir.
1 ay Allah Allah 11 ay Yallah Yallah diyen müslüman türüdür.Gezegenimizde bunlardan bol miktarda bulunmaktadır.
Ramazanı fırsat bilip diyet yapmaya çalışan müslüman türü.
meydana çıkmasına 15 gün kalmıştır.
Başımıza müslüman kesilen siyasetçinin kardesidir.
içki içince "bana karışmayın" diyenlerin, ramazan gelince ibadetini yapan kardeşimize giydirdiği kılıf.

daha çelişmeyin kendinizle be?
kanka ramazan bitsinde ben para biriktiriyorum 70 lik vodka alırız kendimize olur mu? diyen müslüman'dır.
gene ramazanın yaklaşmasıyla ortaya daha çok çıkacak olan ve haklarında da baya entry nin girileceği cümle alemdir.
ramazan boyunca oruç tutan; içki, sigaraya ara veren ama bayramın birinci günü namazdan sonra ilk işi keraneye gitmek olan bir çeşidi bulunan müslüman. çevrenize bakın bunlardan yoksa neyim. *
suyun en tatlısından içen müslümandır. içki markalarını ezbere bilirler, içki-müslüman çelişkisini yüzlerine vurduğunuzda, "benim içimdekini bilemezsin," derler. içindekileri gösteremeden ölürler.
(bkz: tatlısu müslümanı)
selamlar, ben ramazan müslümanı sayılırım hemen hemen. cumadan cumaya müslümanı bile değilim... durun anlatayım ama:
eskiden cumadan cumaya giderdim camiye. her cuma tövbe ederdim, şu beş vakit namaz da nasip olsa benim için derdim. cumadan cumaya müslümanı derlerdi benim için. iyi düşünemedikleri için alay ederlerdi aslında, siz de onlardan biri olabilirsiniz muhtemelen. neyse, dediğim gibi cumadan cumaya camiye gitmemin sebebi belki namazı kendime hatırlatmaya çalışmaktı.

fakat gel zaman git zaman onu da yapmamaya başladım. e cumadan cumaya olayı da bitti, kaldı elde bi'ramazan. bilinir ki ramazan ayı islamiyet için en makbul aydır. bu ayda ibadetlerini daha sık yapmak isteyen insanların daha sık ibadet etmesi gereken aydır. işte ben de bu ayda biraz dindarlaşarak inandığım dine daha yakın olmaya çalışıyorum. oruçlarımı tutuyorum, teravih namazı -açıkçası- zor geldiği için kılmıyorum, ama en azından beş vakit namazı deniyorum, alkole ara veriyorum falan. sonuçta boşuna inanmıyorum ben bu dine. yaradana dua ettiğim zaman yüzsüzlük yapmak istemem.

evet işte, anlattığım gibi. ben ramazan müslümanı dediklerindenim. ama dediğiniz şey aslında yazdıklarınız kadar amaçsız değil.

düzeltme: imla.
başkalarının açığını arayan onlar hakkında ileri geri konuşan müslümandan daha hayırlıdır.en azından samimidir.
hayatının hiç bir döneminde müslümanlık sıfatına bürünmeyenlerden bir adım ilerdeki müslüman.
sadece ramazanda hidayete eren müslümandır, mazur görmek gerekir.
(bkz: final zamanı müslümanı)
herkes kendi ibadet, günah ve sevaplarından sorumludur ki allaha hesap verecek olan yine kendisidir. o yüzden kimsenin inancı hakkında yorum yapmak doğru değildir.
(bkz: o degil de ramazanda acik bar yok memlekette)
(bkz: muskat)