eğer oruç tutuyorsa boşa kürek çeken şahsiyettir.
(bkz: Lüzumsuz insan)
eger oruc tutmuyorsa daha mi beterdir? yoksa daha az mi beterdir? diyerekten beni sorulara gark etmis insan.
oruç tutmaya mani olmayan durumdur. demiyorum ki cenabet gezin ama oruç belli müddet içinde bedeni arzulara ve nefse hakim olmakla olur. bütün ibadetlerde ihlas esastır fakat, cenabet oruç tutmak da bütünüyle mantıksızlıktır.
edit:yaptığım kısa araştırma neticesinde birçok farklı bilgiye ulaştım, ben bu konuyu birine sormuş bu cevabı almıştım, fakat o kadar çok yorum var ki bu konuda. neyse, siz dediğimi yapın, cenabet gezmeyin*, olayı kökten halledin. şahsi kanaatim ise oruç tutmanın caiz olmayacağı yönünde değişti.
sikinin keyfinde olan insandır.
ramazan'ı sadece erkek ismi sanan insandır.
yılın 365 günü zaten cenabet gezen insandır. o'nun için ramazan, şaban farketmez.
onun cenabetliği sadece kendisini ilgilendirdiği için, sözüm ona cenabet olmayan kişiler hakkında da ramazanda cenabet gezmiyor diye arkasından konuşmadığı için normal bir insandır. kime ne bu durumdan.

edit : cenabet olmayanların eksilemesi serbest.
yatacak yeri yoktur denilen şahıstır . yatacak yeri var mıdır bilinmez .
sevgilisi adriana lima ise sike sike cenabet olur. sen olmaz mıydın?
ramazanı değil de ergenliğe girdi gireli boy abdesti almamış ya da almayı bilmeyen yahut alınması gerektiğine inanmayan kişidir. kendi tercihidir. zaten bu kişinin oruç tutması çok zayıf bir ihtimaldir. tutarsa da kabul olup olmayacağını sadece allah bilir. ameller niyetlere göredir.
kendi tercihidir. sanane kardeşim ? sana var mı bir gireni çıkanı. bırakın ramazanda cünup gezen adamı da oturduğunuz yerden tokatlanmanız durumuna bir göz atın derim ben. yıl 2009 halen ramazanda cenabet takılan şahıstan bahsediyorsunuz. öh be kardeşim.

edit: bu yazımı eksilemen beyinin yobazlığın dibine vurmuş olduğunun kanıtıdır ey yobaz.
yılın 365 günü cenabet gezse kimene banane dediğim cünuptur.**
suya sabuna dokun dedirten cehennemlik insandır.
o halde oruç tutmaya çalışıp sevap kazanıcağını sanan fakat spor yapmaktan başka bişey yapmayan insan türüdür.
(bkz: barack obama)
anlaşılması zor insandır.
oruç tutmadığı kesin olan insandır.
serbest çağrışım:
(bkz: elizabeth)