bugün

şu an türkiyede hizmet veren en rezil kargo şirketi. niye çünkü nerede ise hepsi ile çalıştık. ama benim kargom 10 gün içinde gitsin diyorsanız en ucuz şirket. o ayrı.

şehir dışı 1 kg 3 ytl. sonraki her kg için 50 ykr. ama gel görki kargonun içine bakmak için kargoyu açtırırlar ve sonra bakarlar ki içinde havan topu yok ok derler ve ;

- ee neyi bekliyoruz kontrol ettiniz işte ..
+ koliyi bantlamanızı (aynen böyle dedi)
- pardon ben pastaneye mi geldim acaba ?
+ beyfendi koli bantımız yok !
- japon yapıştırıcımı kullanıyorsunuz ?
+ dışarıda kırtasiye var gidin alın zorluk çıkarmayın

(bu s2ndirik kelimeyi anlamam zaten "zorluk çıkarmayın")

- ben mi zorluk çıkarıyorum ? ben kargoyu verip gidecegim dostum zorluk sende.
+ daha sistem oturmadı beyfendi ne yapalım.

işte böyle abuk bir çalışma sistemi vardır. kargoyu zor bela verirsiniz ve 6 gün sonra kargo hala elimize geçmedi diye bir haber alırsınız. ve dumursunuzdur işte !

+ beyfendi benim kargom hala gitmemiş. yürüyerek mi götürüyor arkadaş ?
- baktık adresi bulamamışlar geri dönmüş.
+ nasıl bulamamışlar çalışanınız ama mı ? (görme özürlü anlamındaki ama)
- beyfendi bulamamışlar işte zorluk çıkarmayın ? (...)
+ kardeşim bak bu 2. oluyor zorluk çıkaran ben miyim sen misin bi iyi düşün öyle konuş.

bu bahsedilen adres kocaman levhaları bulunan bir diş deposu bu arada.. yani okumayı bilmeyen biri bile bulur ki biz oraya boş yere mi telefon yazıyoruz lan gidince bulamazsan ara diye o bre beyni götünde olan. bundan önceki hiçbir kargo şirketi bu kadar aptal çalışanlara sahip değildi ve bu kadar hiçbir haltı beceremeyen personeli yoktu. fillo da bile.

sakın ha sakın !
hayatında suprizlere yer olan insanlar için ideal olabilir, benim gibi garanti iş seviyorsanız aras kargo doğru seçimdir.
kıbrısa olan bir gönderimde yurtiçi kargonun normal ptt posta servisinden daha geç teslimat yapması nedeni ile ciddi ciddi kullanmayı düşündüğüm servis.
sıvı ürünlerin gönderimi yasak olan şirket.gönderilecek dut pekmezini sıvı olduğu için kabul etmemiş kargo firması. çözüm gecikmemiştir.arkadaş hediye paketi yapıp içinde ne var sorusuna " gömlek var çok uğraştım paketlemeye " şeklinde durumu ajite ederek yollamayı başarmıştır. darısı diğer sıvı ürün gönderecek kişilerin başına.
(bkz: alo 169)
100 gr gelmeyen ürüne bile 5 ytl kargo parası cıkartan diğer kargo firmalarına nazaran yavaş ama ucuz kargo firması en önemlisi küçük yerleşimlerde insanların ufacık kargosunu almak için en yakın ilçedeki subeye 20 ytl benzın parası + en az 5 ytl kargo ücreti verip 5 ytl'lik ürün için 25 ytl masraf yapmasını önlemiş olan canım kargo firması çeşitli aksaklıkları olmaktadır ama zamanla düzene girecektir.
yaşlı amcaların 'yaa, hasan sen ilgilen şunla, ben gidiyom' şeklinde sizinle ilgilendiği kargo yapılanmasıdır. sizin şube içerisinde şubeye kargoyu teslim etmeniz, gönderdiğiniz adrese ulaşmasından daha uzun sürüyor.
atkı koleksiyonu yapanlar için uygun kargodur , nitekim diğer kargolar 1kg bile tutmayan 1 atkı için 7 tl ücret almaktadır.ptt kargo yavaş olsa da ucuzdur .
eğer işi güçü birakip kargonuzu ptt şubelerinde aramaktan üşenmicek kadar azimli biriyseniz yada sabrinizi sinamak istiyorsaniz denemekte yarar olan kargo hizmeti.
kendini bir sene içinde geliştirmiş kargo firması.ilk zamanlar kullandığımda nefret etmiştim adamlardan.yazdığım şikayete bile yanıt gelmedi.ancak yakın zamanda ödeme şartlı gönderimini denedim ve bayağı beğendim.Ayrıca artık Mersinden bursaya iki günde eşyanız geliyor ki,bütün kargo firmaları 2 günden önce getiremiyorlar.
otobüsle 15 saatlik mesafedeki iki yer arasında, cuma günü gönderilen kargoyu salı günü adrese teslim edebilen, şaşıtıcı derecede hızlı kargo.*
hızlı ama güvenin sıfır olduğu kargo şirketi. kesinlikle malınızı emanet etmeyiniz. olaya bakın. cuma günü hatay'dan arkadaşımın fotoğraf makinesi yola çıkıyor. pazar günü ankaradaki evimin kapısı çalınıyor. eşya arkadaşımın adına;(isimler gerçek değil)

- iyi günler. kazım delen acaba burada mı?

- evet de şu an müsait değil lavaboda(tuvalette sıçan adam için niye lavaboda deriz anlamıyorum. bunu da başka bir gün tartışırız)

- paketi var da. buyrunuz siz alın.

- bir dakika kimliğimi arkadaşın da kimliğini getireyim.

- yo yo sorun değil. imzanızı atın yeter.

oooohhhhaaaaaaaaa abi. o şokla cevap yapıştıramadım adama. tamam güven veren bir yüzüm var. ama bu şirin yüzümün altında bir şeytan da yatıyor olabilirdi. yani kısacası malınız allaha emanet. ha o adam öyledir diğerleri iyi demeyin. demek böyle sorumsuz kişileri yanlarında çalıştıracak kadar ciddiyetsizler.
asla tercih edilmemesi gereken kargo şirketi. arası 300 km olan şehirden şehire yaklaşık 2 haftada teslim yapıyorlar. kargoyu kapıda görünce ulan ben bunu ne zaman sipariş etmişim diyebilirsiniz.
2 kiloluk bir kargoyu, meksika gibi dünyanın diğer bir ucunda olan ülkeye 20 liraya gönderebileceğiniz, enfes kargocum.
370 km uzaklıktaki iki şehir arasında, 21 Aralık 2009 pazartesi günü gönderilen kargoyu, 25 Aralık 2009 Cuma günü saat 15:00 itibariyle teslim etmemiş kargo firması.Asla ve asla tercih etmeyiniz, ettirmeyiniz...
kargoyu 600 km mesafeye ertesi gün teslim etmiş tebrik ettiğim kargodur.

barkot numarasıyla takip etmek de mümkündür efendim.
kargoları uzaklık ayırt etmeksizin çeşitli zamanlarda ulaştırabilen kargodur. 50 metre mesafedeki dükkana göndermek istediğim kargoyu alıp beni de dövmek suretiyle şubeden atmışlardır. barkot numarası da ensemde bi yerde olacak ama..
Abd' den kargo 1.02.2010 tarihinde yola çıkar. içine son bir Abd havası çektikten sonra uluslararası bir yolculuğa çıkar. Bol bol deniz havasını içine çekerken bir bakar ki Güzel Şehrimiz istanbul'da... Tabiyki tarih 09.02.2010 'u göstermektedir. Yaklaşık bir hafta sonra tabiyki de. Kargomuzun yolculuğu burada bitmeyecektir elbette. Kontrolleri yapıldıktan sonra sadece 500 km'lik Konya'ya 18.02.2010 tarihinde ulaşır. Burada da maceralara zinciri bitmez. Karanlık bir depoya hapsedilir.
Durumdan şüphelenen ben kargoyu kurtarmak için yola çıkarak konya posta dağıtım merkezine 1 saatlik bir yolculuktan sonra giderim ve depodan kargomu alırım eve gelir açar ve hasret gideririm. Yapılan işkenceleri anlatır bana. Tarih ise 23.02.2010 'dur. Ve burada olaylar zinciri bitmez. Postacı 25.02.2010 tariihinde kargoyu almam için bir ihbarname gelir. Çok uzak olduğundan gitmedim ama düşünüyorum da keşke elimde ihbarname gitseydim bakalım ne diyeceklerdi. insaf be Amerika'dan bir haftada istanbul'a gelen kargo iki haftada elime geçti. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...
zam yapmıştır. vatana millete hayırlı olsun. hem de öyle böyle değil.

eski tarife: 0-1kg - 3 TL (ş.dışı)
yeni tarife: 0-1kg - 4 TL (ş.dışı)
eski tarife: 1-2 kg - 3,5 TL
yeni tarife: 1-2 kg - 5,5 TL

bu böyle gidiyor. ayrıntılar için ptt.gov.tr ye bakabilirsiniz.

sonuç: yine, yeni, yeniden ups, sürat, yurtiçi, mng, aras kullanmaya devam. ptt'nin hantal servisine o kadar para bayılmaya niyetim yok. tşk. bye.
eger macera yasamak istiyorsaniz birebir tercih edeceginiz tek sirket. muhatap yok, kufretsen alinan yok, kargom nerde diye sorarsan bilen yok, telefon acsan telefona bakan yok. bir de takip numarasi diye bir numara cikatmislar. musteri hizmetlerine telefon aciyorsunuz:

B:Kargomun nerde oldugunu soracaktim? Eeee bes gun oldu hala gelmedi.
MH:Kargo takip numraniz?
B:KPXXXXXX
MH:Simdi bilgisayara bakiyorum. Iiii... Kargonuz falan subede.
B:E ben de goruyorum onu bilgisayardan ama kargom nerde?
MH:Su numarayi arayiniz lutfen.

Ariyorum....
MH:Bakalim size geri donecegiz.

Donuyorlar wallahi (Allah var!)
MH:Iiii, kem kum.
B:Evet.
MH:Kargonuzu kaybetmisiz.
B:Takip numarasi?
MH:Haklisiniz ama zimmetledigimiz kiside yokmus.
B:Eeeee.
MH:Mudurlugumuze kadar gelin de tazmininizi isteyin.

Walla bravo!!
Hizmet!
Gozlerim yasariyor. (Sak sak sak sak)
en berbat persenole sahip kargo.
ekonomik anlamda en ucuz kargo şirketi.
3 yıl önce bi usb kablo gönderilmişti.. halen gelecek diye yolunu gözlüyorum. gönderildiğinde verilen evrak atıldığı için şuan kargom hangi yabacı ellerde bilinmiyor..
evet, 3 yıl önce gönderilen kablo kayıp.. ben hala beklemekteyim, bi umut..
teşekkürler ptt..

edit: hala yok..
teşekkürler ptt..
edit 2: geçenlerde gönderilen koli, devrilmiş. içinde yağlı ne varsa akmış berbat olmuş..
teşekkürler ptt..
edit 3: muz göndermişler, göndermez olsalarmış.
teşekkürler ptt..
edit4: usb hala yok..
teşekkürler ptt..
risk almayı sevenlerin kargosudur.beklediğiniz ürün,bazen 1 günlük süre yerine 3-4 günde bazende hiç gelmez yada parçalanarak gelir.ayrıca dengesiz çalışanları ile ün salmış bir kargo şirketidir.tek artı yönü fiyatlarının ötekilerine göre uygun olmasıdır.
geçenlerde ilk defa kapıda ödemeli kargo servisini kullandığım kargo şirketi. olay şöyle gelişti kargoyu yolladım alıcı (nasıl başardı hala anlayabilmiş değilim) ürünü almış yerine değersiz bir başka ürün koymuş ve kargoyu kabul etmeyerek kargoyu geri yollamış kargo tekrar bana döndü kargo parasını ödedim. paketi açtım ürün gönderdiğim ürün değil. hala olayın nasıl geliştiği hakkında bir fikrim yok.bu olay kayıtlarda sadece ürün kabul edilmedi olarak geçiyor. tamam orasını anladım da kargonun içeriği nasıl değişiyor. yoksa ptt ile ortaklaşa çalışan bir doladırıcı şebekesi mi bu. hiç iyi bir başlangış olmadı pttcim. he birde: gönderileriniz 5584 sayılı posta kanuna göre ptt sorumluluğundadır. diyor. yeme beni pttcim adam kargoyu değiştiriyor ayakta uyuyorsun.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar